Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindig is magas és erős...

Mindig is magas és erős szerettem volna lenni. Nem jött össze, de beletörődni se megy. Ti mit kezdtetek a helyzettel?

Figyelt kérdés

179 centi vagyok. Gyerekként ha felnövök sose tudtam mi szeretnék lenni, csak annyit hogy magas, erős és egy biztos pont a környezetemnek akihez lehet bármi segítségért fordulni. Filmekben, mesékben és kb a kultúránk minden részén egy igazi erős, bátor és tiszteletre méltó férfi az magas is.


Barátok mind 185-195 centi között vannak. Ha tömegközlekedéssel utazok ott is mindenki magasabb nálam. Tudom hogy nem így van, de néha jelentéktelennek is érzem magam. És elég lehangoló számomra, hiszen ez egy olyan dolog amin nem is nagyon tudok változtatni. Izmot építeni tudok, de magasságot növelni...

Tudom jól hogy vannak nálam alacsonyabbak is, de ezzel ne is gyertek. Attól hogy van akinek rosszabb, nekem nem lesz jobb.

Most ne keverjük ide a nőket légyszíves. Párkeresési téren sose volt bajom. Viszont ha belenézek a tükörbe nem vagyok elégedett. Egyszerűen nem tudom elképzelni hogy így valaha bárki is felnézhet majd rám.

Van még valaki aki ilyen cipőben jár? Van valaki akinek hasonló gondolatai vannak? Nem megoldást keresek, mert azt tudom hogy nincs. Hormonok képesek egy év alatt férfiból nőnek kinéző embert csinálni, de képtelenek 5 centit dobni valakin csak tönkreteszik az ember veséjét. Viccesen működünk. Ti akik hasonló helyzetben vagytok hogy vagytok ezzel?


2018. szept. 9. 22:23
 1/5 anonim válasza:

Én 170 cm vagyok, hasonlóan elkeserítőnek látom a helyzetem mint te.

Egyszerűen azt látom hogy aki magas annak sokkal nagyobb kisugárzása van, még ha tökfilkó is, mint nekem. Sokkal jobban tud érvényesülni, az emberek a szó mindkét értelmében felnéznek rá, csupán azért mert magas. Aztán ott van az is, hogy aki magasabb, annak mélyebb a hangja, míg nekem seggdugó hangom van.

Nem tudom, hogy lehet ezt a hátrányt hatékonyan eltűntetni, de jó lenne, ha az emberek nem a külső paraméterek alapján ítélnének elsőre, mert sokkal nehezebb feltornáznom magam akárhová (munkahelyi pozi), mint egy azonos adottságú, magasabb, jó kiállású, mély hangú embernek, hiába vagyok határozott, értelmes, stb. mert a közeg jobban díjjazza az alfahímeket mint a tudásban rátermettebbeket.

2018. szept. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az átlagos magasság férfiaknál 176cm körül van idehaza.

Te efölött vagy 3cm-el.

Akkor mi ez a rinya? Én a magam 177 centijével számtalan esetben magasabb vagyok, mint az emberek többsége. Gyakran utazok tömegközlekedéssel és nem olyan gyakori hogy valaki nálam sokkal magasabb legyen. Több alacsonyabb van.


Emellett írtad, hogy erős... hát az erő nem a magasság egyértelmű függvénye.

Kis 170 centis edzőtársam pillanatok alatt kiüti a 190 és még magasabb gorillákat is. Hogy miért? Mert a technika, erőnlét, kitartás, mozgékonyság, habitus ezerszer többet ér, mint a sima magasság.

Persze azonos viszonyok mellett egy magasabb személynek nagyobbak az esélye de a valóságban soha nincs olyan, hogy valami azonos viszonyok mellett legyen.... tenni is kell érte, hogy ne legyen azonos.

Én sem ijednék meg egy 195-200 centis izmosabb férfitól sem. Mert ugyanúgy ember, ha erőből hirtelen állcsúcson vágod akkor ugyanúgy megfogja a padlót, mint egy 170 centis ember.

2018. szept. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
en 188 vagyok, de nem vagyok eros. hiaba vagyok magas, ha vekony vagyok. a mozgasom is egyenetlenebb, mint az alacsonyabboke es a a hirtelen novesemet nem tudta kovetni az izomrendszerem es a tartasom eleg rossz lett emiatt. na, biztos felelmetes lehet egy magas, vekony srac gorbe hattal. :D en ismertem toled alacsonyabb sracokat is es ok megvoltak elegedve a magasagukkal. neked is megkene talalnod a jo oldalait es maris konnyebb lenne elfogadnod. magaskent nekemna vallam is keskenyebb. izmosodni is nehezebb, mert tobb iznot kell felpakolnom, hatvamyosabb legyen. a hangom az mely, de nem egetrengetoen, trailerek ala konferanszienak nem lennek jo.
2018. szept. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem 179 már jó
2018. szept. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Te 2 méteres magassággal sem lennél "magas, erős és egy biztos pont a környezetemnek akihez lehet bármi segítségért fordulni"...

Viszont vannak 170 centis emberek akik erős, biztos pontok.

2018. szept. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!