Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van aki már kezdett új életet?...

Van aki már kezdett új életet? Hogyan sikerült a rossz szokásaidat és tulajdonságaidat levetkőzni?

Figyelt kérdés

2018. szept. 11. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az efféle megújulások sosem villanykapcsoló jelleggel egyik pillanatról a másikra következnek be, de egyébként nagyszerű érzés.

Személyiségfejlesztés, önszeretet és öntisztelet növelése, a szellemi autonómia elérése ezek nekem 4 év munkájának eredményei, de élvezem is nagyon a változást.

2018. szept. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy egyes is mondja: önfegyelem nélkül nem megy, hosszú távú projekt bevállalása (kitartás), és reális célokat jelölj ki magadnak mindenekelőtt.


Minden nap csak egy kicsit tegyél magadért, de azt a kicsit minden nap! Valamint érdemes felderíteni, hogy a rossz szokásaid honnan származnak. Tanult tehetetlenség? Transzegenerációs probléma? Mérgező szülők? Az okok megtalálása segít abban, hogy a problémák ne ismétlődjenek meg rendre.


Jó munkát!

2018. szept. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Előttem szólókhoz csatlakozom én is. Sajnos a rossz szokásokat nem lehet úgy elhagyni hogy egyik napról a másikra. Saját tapasztalatomból kiindulva célszerű magadba kilistázni hogy mik azok amiket elszeretnél hagyni, és válassz ki egyet és azt szépen kezdd el hanyagolni. Most példaként írom a mosogatás elhanyagolását. Sajnos világ életemben lusta voltam erre, és addig addig halmoztam a mosatlan edényeket ameddig lehetett és csak 3-4 nap után álltam neki mosogatni. Egyrészt pocsék volt mert az odaszáradt zsíros foltokat ne volt könnyű eltávolítani, másrészt sokat is kellett mosogatni rengeteg időm elment erre. Amikor eldöntöttem hogy ennek véget vetek mindig igyekeztem erőt venni magamon és rögtön elmosni azt amit el kellett és nem hagytam hogy összegyűljön. Főzés közben is amin láttam hogy már nincs rá szükségem gyorsan elmostam inkább mint gyűljön. Sokszor erre kedvem nem volt, főleg kajálás után elmosni azt amit el kell, de mindig igyekeztem összekapni magam arra, legyőzni a lustaságomat hogy ez megvalósuljon, eleinte kínlódás volt, szenvedés, de nem engedtem magamnak hogy elhanyagoljam mert annál rosszabb lesz.

Persze az más amikor nem volt erre időm, mert munkaközbe hazaugrottam megebédelni, az más volt, de ha volt időm mert nem kellett vissza sietnem akkor csináltam a mosogatást gyorsan viszonylag.

De ez is csak egy volt a sok közül. Erre kellett egy erős elhatározás meg komoly önfegyelem.

2018. szept. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Ahogy egyes is mondja: önfegyelem nélkül nem megy"


Ez valahol igaz, de azért hozzátenném, hogy ha valami dolog vagy személy az életedben drasztikus változtatásra késztet, akkor szinte automatikusan be fognak indulni a megváltozási folyamatok.


De egyébként meg javaslom meghallgatásra ezt a dalt, mert sokszor többet képzelünk a változások mögé, mint ami valójában kell. Néha elég, ha a változatlan dolgokhoz másképp állsz hozzá!


https://www.youtube.com/watch?v=EQNomGf-nfA

2018. szept. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mikor valaki azzal jön nekem, hogy új életet kezdett és legyőzte a rossz szokásait, én azért szeretem ezt az ismerőseitől és családtagjaitól is hallani, mielőtt elhiszem. Szóval igen, biztos nagyon jó érzés ebben a tudatban élni, csak én még ilyen embert nem láttam. Olyat viszont igen, hogy miután öngyilkos lett a felesége, ő megtért istenhez és teljesen megváltozott meg minden, ami mindenki más számára azt jelentette, hogy elviselhetetlenebb lett, mint korábban volt.
2018. szept. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sok minden sikerült, a változás hol könnyebb, hol nem sétagalopp, de egy valami az ilyenbe biztos. Az ilyen ember, aki tényleg lép, tényleg a nulláról, az nem csak változik, de hatványozottan erősebb lesz egy ilyen után, mint előtte bármikor is volt.
2018. szept. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én serdülő korban éreztem, hogy más vagyok belül mint a családom. Bár nagyon szeretem őket, nem tudok azonosulni azzal az élet stílussal amit ők élnek.


Nehéz dolgom volt a változással de kezdődött azzal, hogy elmentme távolabbi középiskolába, majd még távolabb egyetemre, ahol új emberekkel ismerkedtem meg és megtaláltam azt a közeget ahová úgyérzem tartozok. Ez az eggyik pont ami segít.


A másik, hogy folyamatosan elkell képzelned magadat, hogy miben akarsz változni. Itt fontos magad elé vetned és látnod kristálytisztán, hogy milyen ember illetve ki akarsz lenni. Szószerint lekell vizuálnod magad elé azt az életet amit szeretnél. Ebben nagy segítségedre lehet egy napló, amiben folyamatosan jegyzetelsz. Meg tervezed a saját életed, a határ a te fantáziádon múllik, mint egy történet megírása önmagadról.


A harmadik, hogy ezt a változás folyamatát nap mint nap felkelés után és lefekvés előtt méllyen elülteted magadba, mint egy gondolatot ami energiát ad neked. Ez egy véget nem érő folyamat, amit vegyél úgy mint ha mindennapi kötelességed lenne megtankolnod magad a leg jobb, leg felpezsdítőbb energiával ami el elrepít téged amerre azt akarod.


Negyedik tippnek csak annyit mondok, hogy bízz magadban és csináld szeretettel.

A környezeted ellenezni fogja, hogy te változz. Ez szinte mindenhol ígyvan. Amit már szíved szerint cselekednél döntenél arról a közösség lebeszélne vagy óva intene, mivel ők a régi énedet ismerték meg. A jobbik eset ha csak furcsának tartanáka változatosságod. Minden ilyen pillanatban különleges érzések jöhetnek el benned, ilyenkor az EGÓD próbál visszahúzni a kényelmes konfortba, de ha te a tudat alattidat veszed elő, amit telepumpáltál a jó érzéseiddel gondolataiddal, akkor onnantól kezdve tied az irányítás.


A változás egy nagyon nehéz, de természetes dolog. Időt, energiát és türelmet igényel. Azonban egyszer élünk ezért érdemes elgondolkozni és feltenni a kérdést, hogy hogyan is akarunk. Reméllem segítségedre voltak ezek a személyes tapasztalataim.


"Ha nem tudod mitévő légy, halgass a szívedre, támaszkodj az eszdre és dönts úgy, hogy azt sose bánd meg"

2018. szept. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!