Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek? Ez jó vagy rossz?

Szerintetek? Ez jó vagy rossz?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm Mira (nem ez a neve)aki szinte mindig kimondja amit gondol még ha bántó is.Mindenki szereti én is mert aranyos stb..De egyszer ugye voltunk ketten táborban,a felénél hazament (hosszú)és felhívtam tábor közben és mondtam neki valamit mar nem tudom mit de azt mondta hogy nem beszélhetnènk olyanról ami őt is érdekel.Ez nem biztos hogy rossz.De én azt is megszoktam hallgatni ami engem nem érdekel mert lehet hogy másnak fontos

2018. szept. 5. 21:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez olyan, mint a Jin-Jang. Minden jóban van valami rossz.

Alapvetően pozitív az őszinteség, de ezt is túlzásba lehet vinni és lehet sértő. Meg kell találna azt a nagyon vékony aranyközéputat.

Jó, hogy őszinte, de ne legyen bántó. Ezt pedig ti tudjátok, hogy mi bántó számotokra és mi nem.

Ha valami nem tetszik mondd meg neki, beszéljétek meg.

Minden kapcsolat más és más. Én a legjobb barátommal ilyen vagyok, mint amit leírtál, de mi tudjuk, hogy ezt elbírja a barátságunk, nem lesz belőle sértődés.

2018. szept. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy épp csak nem volt türelme a számára lényegtelen vagy érdektelen részletekhez, mert olyan passzban volt.

Magamból indulok ki, ott van a párom, aki mesélni szokott olyan témákról, amik őt sokkal jobban érdeklik, mint engem. Általában meghallgatom, mert van, amikor kisül belőlük olyan, ami mégiscsak érdekes vagy tud plusz értékes információt nyújtani nekem is. De van, amikor annyira máshol jár az agyam és annyira el van foglalva azzal a dologgal, hogy egyszerűen nem tudok maximálisan a páromra figyelni, nincs türelmem az őt foglalkoztató dologhoz. Ilyenkor mondom neki, hogy erről inkább máskor beszélgessünk.

Szóval szerintem jó, ha az ember nyitott, de nem mindig van rá kapacitása.

Ha a barátnőd egyáltalán nem nyitott a számára idegen témákra, az se baj, dexakkor meg tudnád, hogy ilyen és meg se lepődnél.

2018. szept. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!