Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csak az a jó, aki...

Miért csak az a jó, aki mindenkinek meg akar felelni vagy senkinek se?

Figyelt kérdés
Nincs középút?
2018. szept. 11. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Van közép út.

Mindenkinek nem lehet megfelelni.

Senkinek sem megfelelni meg inkább veszélyes. Főleg, ha a senkin kívüli halmazban van maga az egyén, akiről szó van.

2018. szept. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

De van közép út, mindig van. Csak mint máshol, itt is nehéz megtalálni.

Én a mindenkinek meg akar felelnibe tartozom, de mission: impossible. Rengeteget szresszeltem ezen korábban. Ma már lazábban veszem, de még mindig azon vagyok, hogy mindenkinek jó legyen, vagy legalább semleges. Talán ez lesz majd az irány a középút felé(?). Akik fontosak, nekik jót akarsz, ezáltal megfelelsz nekik. Akik nem fontosak, velük meg próbálsz semleges kapcsolatot kialakítani.

Senkinek megfelelni meg tényleg nem nagyon kivitelezhető, csak maximum akkor, ha az ember nincs közösségben szerintem. Mert pl suliban ezt az elvet követve.. hát nehéz lehet a környezetnek, ami előbb utóbb negativ következményekkel fog járni az egyénre nézve

2018. szept. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy célt tarts a szemed előtt, illetve mérlegelj a hasonló esetekben. Vagy gondolj bele, hogyha te lennél a másik helyébe, mi lenne a jó.
2018. szept. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindhármótoknak ment a zöld kéz!
2018. szept. 11. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!