Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a konfliktusmentes megoldás...

Mi a konfliktusmentes megoldás erre a problémára?

Figyelt kérdés
Hónap végén 38 éves leszek, tehát már elég rég jártam óvodába. De a dadus néni, aki kb. 50-100 méterre lakik tőlem, még mindig megismer, és mindig csak az óvodáról próbál beszélni, hogy emlékszem-e még az óvodára, az óvó nénikre, stb. Lehet, hogy ha értelmes, aktuális témákról beszélne, aqkkor még el is beszélgetnék vele néha, de mindig ezt az óvoda témát hozza fel. Mások előtt is, pl. amikor egymás után álltunk sorba a boltban, akkor a boltosoknak is mondta: "Ő volt a kis óvodásom!". Már unom a témát, nem akarom ennyi év után is ezt erőltetni, de megmondani sem lehet neki, mert megsértődne. (Ez tehát nem lenne jó, mert nem lenne konfliktusmentes.) Ezért már kb. 2 éve azt találtam, ki, hogy ha meglátom, nagy ívben elkerülöm, így nem tud bosszantani az állandó óvoda-témával (mintha az azóta eltelt évtizedekben nem is történt volna semmi...). De mostanában hallottam, hogy másoknak panaszkodott rólam, hogy újabban mindig elkerülöm, talán nem ismerem meg? Az nem jut eszébe, hogy azért kerülöm el, mert megismerem, és hagyjon engem békén... Milyen egyszeri, végleges és konfliktusmentes megoldás van arra, hogy végre békén hagyjon, ne ismételgesse állandóan ugyanazt a témát, de ne is sértődjön meg? Megmondani nem lehetne neki (mert megsértődne), az elkerülés meg nem vált be, nem értett belőle.

2018. szept. 14. 19:16
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Még én vagyok, pontosítok: jut eszembe, nem munkahelyi szitu. Bocsi, másik kérdésre emlékeztem. De a lényeg ugyanaz. Egy dadus esélyesen nem fog önbíráskodni (pláne ilyen helyzetben), de ha mégis, túl nagy kockázatot vállalna magára.


Én ésszerű kockázatról beszélek.

2019. márc. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Harmincvalahány éve volt a dadus nénim, azóta már megszűnt az az óvoda. Neki is több munkahelye volt azóta, de már nyugdíjas. És még mindig megállít az utcán ezzel az óvoda témával.
2019. márc. 24. 21:05
 13/23 anonim ***** válasza:
75%
Ezt már mondtad, értjük. :) A 10-es válaszomat követően perceken belül korrigáltam magam, de a lányeget tartom, amit a 10-esben írtam. Remélhetőleg kapsz még válaszokat, több szem többet lát.
2019. márc. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Ilyen Budapesten nincs. Sajnallak,h kisvarosban elsz.
2019. júl. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
75%

Az tenyleg egy csoda amugy hogy felnött ffinek latni azt aki meset olvasott anno es ort volt ha sirtal.

Szerintem se bantsd meg mert évekig törölte a feneked is.


Miert nem jut eszedbe olyan es hogy tetszik lenni vagy milyenek a muskatlijai mit csinal mostansag. Stb csak par kedves szovaltas ami szomszedok közt szokas aztan mindenki megy a dolgara.


Ennyi idösen hogy lehet egy nénin bosszankodni nem is ertem. Öt minösiti ha az ovirol beszel mert ö volt dadus es nem neked égö.

2019. júl. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

*jol elirtam


Szoval:tenyleg csoda felnött ffikent latni azt akit nemreg a wc n tanitottal pisilni. Mert az ovonöknek olyan mintha tegnap lett volna.


Mivel eveken at kinlodhatott a sok hisztis gyerekkel nem tanácsos szerintem a képébe "köpni"annak aki kezei alatt cuki kisiskolassá érett a selypegö kiskölyök


Tereld el a temat. Par jo szo es menj tovabb


Remisztö a felnöttkor ha 38 evesen ilyen sertödös dedos szinten tart egy ffi

2019. júl. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Elkezdesz bestélgetbi más témáról és, ha folyton visszatér az ovira, akkor megkérdezed, hogy tudnátok e beszélni és FINOMAN illetve NÉGYSZEMKÖZT elmagyarázod, hogy ez a téma állandó és ez által már kissé monotonná teszi csevegésrket, hiszen senki se szeret ugyanarról dumcsizni. Hogy emiatt is kerülted, mert nem akartad megbántani, de úgy érzed, jobb, ha megbeszélitek. És ne haragudjon Rád, nem akartál fájdalmat okozni és semmi bajod a személyével, csak szívesebben csevegnél vele más témákról.


Tudom, nehéz valakiben meglátni a felnőttet, akit gyerekként gondoztál, de meg kell tanulnia a daduspdnak.


Illetve megértek a leírtakat; délamerikaiakkal dolgoztam anno eggyütt, akik ugyanazt a témát kêpesek voltak minden találkozásunknál felhozni.

2019. júl. 24. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 pelgrim ***** válasza:
Szerintem az, hogy nem tekinted problémának a dolgot, a dadus nénéd már legalább 60 körül lehet, de lehet hogy már jóval idősebb. Akkoriban ő gondoskodott rólad az ovodában, szerette a gyerekeket kedves volt hozzád és még most is az, most rajtad a sor, légy te is kedves hozzá beszélgess vele, az ovodáról vagy akár másról. Én attól tartok hogy te már megsértetted azzal, hogy nagy ívben elkerülöd.
2019. júl. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Egyszerűsítem a feladatot. Egy olyan mondatot kérek, amit csak egyszer kell elmondani, nem lesz belőle konfliktus vagy sértődés (ez a legfontosabb!) és utána biztosan nem kerül szóba ez az óvoda téma (és talán más téma sem, de ez nem feltétel).
2019. júl. 27. 08:32
 20/23 anonim ***** válasza:
Gyűlöltem az óvodát, és nem szeretnék erről többet beszélni, mert rossz emlékeket juttat az eszembe.
2019. aug. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!