Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek gáz ha valaki...

Szerintetek gáz ha valaki csak azért önkénteskedik mert attól jól érzi magát? Ez nagyon önző dolog?

Figyelt kérdés
2018. szept. 15. 21:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én is azért csináltam, meg a kapcsolati tőkéért.
2018. szept. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10%
Inkább szánalmasnak mondanám. Pláne ha utána másoknak meséli hogy ő milyen jótét lélek.
2018. szept. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%

Én mondjuk nem meséltem, hogy milyen jótét lélek vagyok.

Nyíltan megmondtam, hogy kapcsolatokat keresek intézményekkel, amiből később munkaszerződés lehet.

Lett is, nem szégyellem.

2018. szept. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért, van olyan, aki nem saját kedvéből önkénteskedik? Önkénteskedik, vagyis ÖNKÉNT ment oda. Mindenki azért teszi, mert jó érzéssel tölti el, hogy segíthet...Aki utál másoknak segíteni, az nem fog önkénteskedni...
2018. szept. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdést! Mért, szenvednie kéne közben?
2018. szept. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk, főleg ezekben a nehéz időkben nem annyira népszerű az önkéntesség, de pont azért van kitalálva, hogy az ember jobban érezze magát tőle. Minden emberben ösztönös vágy, hogy tegyen másokért valamit. Ennek az ösztönnek a kiélése az önkéntesség. Semmi rosszat nem látok benne, ha az ember jól érzi magát miközben önzetlenül cselekszik.
2018. szept. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Miért lenne gáz? Miért lenne ez nagyon önző dolog?
2018. szept. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem,no,nicht,não,ne
2018. szept. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem, de figyelnie kell arra, hogy ez önfejlődéssel járjon. Azaz: az élethez fizetés szükséges.

AZ önkénteskedéssel tapasztalatot szerez, de ezt és a tanulmányait kamatoztatnia kell, hogy érte fizut kapjon.

2018. szept. 16. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, én is ezért csinálom. Gyakran szokták mondani az emberek, hogy azért önkénteskednek, hogy másokon segítsenek. Ez így is megállja a helyét és vannak olyanok, akik ténylegesen annak örülnek, hogy a másik örül és neki jobb lesz, de a legtöbb esetben ennek is az áll a hátterében, hogy azért örülsz, mert látod, hogy a másiknak mekkora örömet vagy segítséget tudtál nyújtani a közreműködéseddel, munkáddal stb. Szimplán jó érzéssel tölti el az embert, ha látja, hogy van értelme és eredménye annak, amit csinált.
2018. szept. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!