Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményed arról a...

Mi a véleményed arról a családról, akik olyan rozoga házban laknak ami majd rájuk dől, közben kifelé meg mutatják a milliomost (wellness, külföld, új kocsik)?

Figyelt kérdés
Egyre több ilyen ismerősöm van akik inkább nem visznek hozzájuk senkit, nehogy meglássák hogyan élnek, némelyek a cigánysorral egyenlő, de kifelé játszák a nagymenőt. Hogy reagálod le az ilyet?
2018. szept. 15. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Őszint szólva, lexarom.
2018. szept. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Olyanokhoz intézném a kérdést, akinek van véleménye, pozitiz6 negatív v bármilyen.
2018. szept. 15. 22:00
 3/9 anonim ***** válasza:
Bátrak de bolondok
2018. szept. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Miután az ingatlan egyre kevésbé lesz megengedhető, ezért sokan inkább élményeket gyűjtenek vagy olyan javakat, amiket el tudnak érni. Én pl kocsit már évek óta nem veszek csak bérlek. Összeségében jobban járok, mintha az enyém lenne.
2018. szept. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem erről valamilyen szinten a társadalom is tehet. Felmész Facebookra, Instagramra, mit látsz? Azt, hogy a legtöbben a csillogást, a fényűzést mutatják meg az életükből, mert ezekre kapják a legtöbb visszajelzést. Érdekes módon olyan posztokat sosem lehet látni, hogy "egy kis másfél szobás lakásban lakom, de elégedett vagyok ezzel, boldog vagyok, és szeretem az otthonomat". De ez a jelenség már az internet előtti időkben is megfigyelhető volt, hiszen sokan másoknak akarnak megfelelni, és görcsösen ügyelnek arra, hogy divatos legyen az öltözködésük, szép autójuk legyen jól álljon a hajuk, mert különben a szomszéd meglátja, és akkor jaj.


Szerintem ami még közrejátszhat ebben, az a pénz. Egy lakást karbantartani (bútorcsere, burkolás, falfestés stb.) drágább mulatság, mint egy jól kinéző, akciós árú ruhában villogni.


Én személy szerint úgy vagyok vele, hogy nekem az első a lakásom, közvetlen környezetem rendben tartása. Például egyszer átmentem egy ismerősömhöz, ahol 4-en laknak a családban (3-an felnőttek közülük), és bűz volt a lakásban, szanaszét dobálva a szennyes ruhák, csomó mosatlan edény, több napos kajamaradékok, penészes falak fogadtak. Amit azért tartok furcsának, mert egyébként nem csórók, sőt, mindenkinek megvan a legújabb iPhone a családban, Bluetooth hangszórók, gamer számítógép, Xbox, 5 különböző HDTV, és mégis így élnek. Nekem a pofámról leégne a bőr, ha valakit így fogadnék az otthonomban.


De visszatérve a kérdéshez, szerintem egyszerűen ne foglalkozz az ilyenekkel. Ha nekik így jó, akkor hadd csinálják. Te meg örülj annak, hogy nem ilyen vagy, és igényes vagy a környezetedre.

2018. szept. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzet. Számomra totál alternatívság jut róla eszembe, az igénytelenség egyik netovábbja.
2018. szept. 16. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vélemenyem az, hogy jol testik. 1x elnek gyűjtsék az élmémyeket, eljenek, ha nem éedekli őket miben laknak....
2018. szept. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én rozoga házban lakok, néha elmegyek egy strandra, most kénytelen voltam másik autót venni, mert az előző már nagyon gyalázatos állapotban volt, emiatt akár én is kaphatnék ilyen kérdést.

Ki is néztek evvel az autómmal, pedig nem is tudják, mennyiért vettem. :D 2007-es évjárat.

Nem volt 200 e Ft.

2018. szept. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gúnyos mosollyal. Aki tényleg rohadt gazdag, annak nem kell állandóan döngetnie a mellét, hogy mennyi pénze van. Megfigyeléseim szerint, aki folyamatosan mutogatja azt, hogy mennyire gazdag, az rendszerint nem is annyira gazdag. Hitelekből meg mindenki tud venni plazmatévét, vagy új kocsit...
2018. okt. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!