Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják ezt az emberek...

Miért mondják ezt az emberek mikor a megváltozásról van szó?

Figyelt kérdés

Mikor egy ember el akar határozni valamit, tegyük fel, ha van egy neki nagyon tetsző lány, viszont csak úgy "szerezheti meg", hogy ha változtat a viselkedési stílusán, akkor általában ez hangzik el a fiútól: "ha megváltozom olyanná, az már nem én leszek"


Találkoztam már sok ilyen esettel az ismertségi körömben. Szerintem ez, hogy "nem én vagyok" csak egy nagyonjó kifogás arra, hogy ne kelljen megerőltetnie magát az embernek.


Ha valaki elhatározza, hogy megváltozik egy cél érdekében, akkor tudatában van annak amit csinál, tehát igen is "ő az". Ha pedig erről lemond a fent említett indokkal, akkor nem is akarja igazán elérni a célját.


Vagy egy másik példa, ha van egy befeléforduló "stréber" ember, és nagyon vágyik egy picit nyitottabb, bulisabb életre. De szintén a fent említett indokkal inkább mégsem mozdul ki otthonról, akkor ne is vágyakozzon, ne is irigykedjen az ilyen "bulis" élet után/életre.


Nem tudom, ti hogy álltok ehhez a dologhoz? Mi a véleményetek erről úgy általában?



2018. szept. 16. 17:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az alapvető habitust nem lehet megváltoztatni. Tehát ha valaki alapvetően nagy hangú, pörgős, akkor csinálhat úgy akartlagosan, mintha csendes, nyugis lenne, de ez hosszú távon nem működik, nem fogja magát jól érezni. Vagy egy introvertáltabb embernek egyszerűen túl sok lesz az inger egy idő után, ezt figyelmen kívül hagyhatja, és ott maradhat egy buliban tovább, viszont iszonyú mértékűvé válik egy idő után benne a feszültség.


De természetesen vannak dolgok, amiken lehet változtatni, pl. oda lehet figyelni arra, hogy ne vágj a másik szavába, vagy nem kell folyton otthon ülnöd, mert „befelé forduló” vagy, csak tudnod kell kezelni, hogyha már elég volt a társaságból…

2018. szept. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nemrég láttam egy előadást egy nőtől, aki arról beszélt, hogy a mai társadalom az exrovertált személyiséget „díjazza”, ami hülyeség, mert az introvertáltaknak nagyon sok olyan tulajdonságuk van, ami az ellenpólusban nincs meg, így ők is pont annyira értékesek a társadalom számára. És ő maga is introvertált lévén elmondta, mennyire parázott, és mennyit készült az előadására – nagyon érdekes volt látni, mert teljesen profi előadónak tűnt, csak néha-néha látszott rajta, hogy alapvetően ez micsoda energiát igényel tőle. Szóval ez is azt bizonyítja, hogy lehet változtatni a viselkedésünkön, de az alap habitusunknak nem megfelelő viselkedés meglehetősen nagy energiabefektetéssel jár.
2018. szept. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!