Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Visszaadnád, vagy megtartanád?

Visszaadnád, vagy megtartanád?

Figyelt kérdés

Egy óriási ruházati cégtől rendeltem ruhákat. Fura is volt, hogy túl nagy a csomag. Amikor kibontottam, akkor láttam, hogy van benne egy marha jó vastag kardigán. Csak hogy én ilyet nem rendeltem, a számlán sem szerepel. Először azt gondoltam, hogy ajándék, mert már olyan sokat rendeltem onnan, de megnéztem az oldalukat és közel 8 ezer forintos darabról van szó, ez tuti nem lehet ajándék.

Mit csináljak? Nagyon tetszik, jó is rám, megtartsam? Vagy hívjam fel őket, hogy jöjjön érte futár?

Olyan lelkiismeret furdalásom van, de szívem szerint megtartanám.



2018. szept. 19. 15:55
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Ez számodra kétséges ?
2018. szept. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
12%

Magyarországon ezt komolyan képes valaki megkérdezni????

Nálunk az a lehetö legtermészetesebb dolog, hoyg azonnal értesítem az adott céget, ha tényleg meg akarom venni, akkor felajánlom, hogy kifizetem, ha nem, akkor meg értesítem öket, hogy tévesen küldték és visszapostázom!

Ha megtartod, az lopás, és ha netán nem is jönnek rá, akkor is elég szégyen, hogy egyáltalán megfordul a fejedben ez a lehetöség is!

2018. szept. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 Metionin ***** válasza:
67%
Én simán megtartanám. Volt már több olyanom, hogy rendeltem valamit és a csomagban 2 darab cucc volt pedig egyet rendeltem vagy hogy pluszban volt mellette még valami. Ők nézték el nem én, szóval megtartottam.
2018. szept. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
0%

Hívd fel őket, mond el nekik, azt is hogy ha már így történt, és tévedtek, te szeretnéd megtartani, mondják mennyibe kerül, és utalod a pénzt. De ne tartsd meg, úgy hogy nem szólsz, mert az még ha ők is hibáztak akkor is lopás. Előbb útóbb kiderül, vagy ha letagadod, akkor is a renoméd ugrik+átok.


Fizesd ki. Ha meg ők ajánlják fel, hogy maradhat, akkor köszönd meg. De tudjanak róla, és a döntés az ő kezükben legyen.


Ne lopj, 10 parancsolat.

2018. szept. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
0%

És arra nem gondolsz, hogy az a szerencsétlen dolgozó, aki tévedett, az fizeti ki, amit te elloptál?

Siralmas alak vagy!

2018. szept. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
2. Honnan veszed, hogy Magyarországon történt mindez??
2018. szept. 19. 16:13
 7/32 anonim ***** válasza:
83%
Nem kérdés hogy megtartanám. Ilyen kis dolgok miatt nem kell lelkiismeret furdalásod legyen, megvan nekik bőven a bevételük, az a 8000 forint nem fog nekik semmilyen jelentős kárt okozni, teljesen jelentéktelen. Ellentétben te lehet nem élsz jómódban. Mindig ebből indulj ki, legyél reális. Én pl. mindig magamat nézem és sok mindent el értem már...
2018. szept. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
14%

7 *Én pl. mindig magamat nézem és sok mindent el értem már...


Lopással? és másra való taposással? Mert hogy erre buzdítod a kérdezőt.

2018. szept. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
83%
8 * Nem kell itt játszani a szentfazekat.. Úgy bírom mikor felmerül egy ilyen, vagy blicceléssel kapcsolatos kérdés akkor hirtelen mindenki szentfazék aki sosem tett, tesz, és természetesen nem is fog tenni semmi kisebb rosszat. Aha... Előző voltam.
2018. szept. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
77%
Bezzeg amikor egy ország szétlopásáról van szó többmilliárdos tételekben, az nem gond, de egy pulóveren megy a vita.
2018. szept. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!