Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehetek ennyire más?

Hogy lehetek ennyire más?

Figyelt kérdés
Nagyon furcsa, hogy bármilyen régre gondolok vissza, valamiért soha nem értettem meg mások problémáit, vagy gondolkodásmódját. Most se értem. Ami másoknak fontos (társaság, szórakozás, beilleszkedés, elfogadás, párkapcsplat) nekem teljesen lényegtelen, és még csak fel se fogom. Ami viszont nekik nem számít, az nekem sokat. Érdekes érzés, amikor majdnem minden témában totálisan ellentétes nézeteim vannak, mint a többi embernek. Konkrét kifejezések vannak, amikkel nem tudok mit kezdeni, pl az elfogadás. De a szeretetet se nagyon értem, főleg azt aformáját, amit látok. Olyan mintha teljesen másként értelmezném a világot, nem jobban, csak...máshogy.

2018. szept. 20. 19:38
 1/5 nemaRendőrség ***** válasza:
Autista és pszichopata jellemvonások keveréke a leírtak alapján. Szerintem lehet csak simán csak autizmus
2018. szept. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocs, de szerintem is beteg vagy mentálisan. Kéne egy vizsgálat.
2018. szept. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azért is írtam így le, mert kíváncsi vagyok ebben mások mit látnak. Amíg nem kezdtem el erről beszélni a családommal és a szűkebb barátaimmal, nem is tudtam, hogy más gondolkodása nem ilyen. Csak nem értettem magam körül, hogy az emberek miért viselkednek úgy, ahogy. Próbálom tanulni a normális érzelmi reakciókat, de az se igazán megy. Sajnálatot csak állatok iránt érzek, emberek felé nem. Nem tudok vigasztalni sem, tőlem az egyszerűen hiteltelen. De arra sem érzek semmi késztetést, hogy bárkivel beszéljek, vagy kapcsolatba kerüljek. Erre sokan azt mondják, szorongok, vagy visszahúzódó vagyok, pedig egyszerűen csak ez nekem nem számít.

Nekem a lényeg az állatok, a fák, a víz, az ég, a szél, a napfény, a zene, a versek, az, hogy írjak, a sütés...

Minden, kivéve az ember. Nem tudom, ezen akarnék e változtatni egyáltalán, csak egy ilyen kapcsolalapú világban elég nagy hátrány, a kapcsolatteremtés és tartás viszont a természetemmel teljesen ellentétes. Igen, az autizmus már felmerült bennem, meg sok más is. Köszönöm a válaszokat.

2018. szept. 20. 21:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Ugyanígy érzek mint te, bizonyos dolgokban nem értem a többieket, másokban meg olyan mintha csak én látnám az igazi arcukat. Nem tudom ezt jobban megfogalmazni, talán te érted mire gondolok. Ők sem értenek engem, sokszor titulálnak érzéketlennek, önzőnek, szívtelennek, pedig én épp ellenkezőleg látom magam, inkább túl érzékeny vagyok, de már letettem arról hogy bárki megismerjen, mert vagy nem is akarnak vagy képtelenek megérteni.

Bár nem teljesen egyezünk mégis sok mindent én is írhattam volna. Nekem mondjuk a párkapcsolat fontos, lennie kell valakinek aki szeret, hogy ne érezzem magam annyira egyedül a világon (kapcsolatfüggő). Borzasztóan magányos vagyok még így is sokszor, sőt egy-két vitánál szembesülök azzal hogy több év alatt is teljesen más képe van rólam a páromnak mint ami szerintem vagyok (hogy szerethet ha nem is engem ismer?). Na ilyenkor aztán végképp magamba zuhanok, mert rá kell jönnöm hogy a világ összes igyekezete sem elég ahhoz hogy megértsen bárki.

Társaságba nem vágyom, nem tudok beilleszkedni, de rövid ideig egész jól játszom a nyitottat, de hosszú távon minden ismerőst leépítek.

Nincs egy barátom se (a páromat leszámítva), családommal is olyan felszínes a kapcsolatom. Nem találom a helyem ebben a világban mintha nem is ide tartoznék.

2018. szept. 21. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok. De nekem tényleg viselkedési problémáim vannak, a beilleszkedes egyáltalán nem megy. Orvoshoz is vitték már, ez ilyen. Ebben az évben ez már a sokadik munkahelyem, parkapcsolatom nincs soha nem is lesz, csak egy volt, az is olyan fura volt mint mi, ezért találtuk meg egymást.

Nem tudok mit írni, gyakorlatilag visszaismetelnem a kérdésedet.

Próbálj úgy viselkedni mint mindenki, ne próbáld őket megerteni, ne mondj fura gondolatokat ki, mert elkerulnek teged, sosem fogsz sehova sem beilleszkedni. Nem jó kilógni a sorból, mert nem lesz normális életed mint a többieknek.

2018. szept. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!