Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok embernek az evés miért...

Sok embernek az evés miért okoz örömöt?

Figyelt kérdés
Azokra gondolok akik nem azért esznek mert kell, hanem mert boldogsággal, jó érzéssel tölti el őket függetlenül attól hogy már megettek 5000 kalóriát aznap. Aztán csodálkoznak hogy elvannak hízva...

2018. szept. 23. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Én is imádok enni, de 53 kg vagyok, 170 cm. Szeretem a finom ízeket, az édességet, de mindig mértéket tartok, mozgok mellette. Van olyan időszakom is, amikor egyáltalán nem kívánok semmit, ilyenkor mindig lemegy 1-2 kg, utána próbálom ezt visszahozni. :D
2018. szept. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Fcityzen ***** válasza:
100%
Az evés egyszerűen öröm a szervezetnek és a léleknek. Feszültség oldásra sokaknak kifejezetten jó, egyfajta jutalom. Én is szeretem magam jól megjutalmazni. Ezt is túlzásba lehet vinni, és nem könnyű megállni. Főleg az édes dolgoknak nehéz ellenállni.
2018. szept. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Hasonlóan hülye kérdés (lenne), hogy "Sok embernek a szex miért okoz örömöt?"

"Azokra gondolok akik nem azért dugnak mert kell, hanem mert boldogsággal, jó érzéssel tölti el őket függetlenül attól hogy már dugtak háromszor aznap?"


Bizony-bizony, vannak ilyenek! Pfúúúújj!

2018. szept. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Mert sokáig nem modern emberek voltunk ahol az olcsó kaja tele van kalóriával, hanem szavannán meg erdőben élő állatok. Előnyös volt annak a tulajdonságnak kialakulnia hogy az evés örömöt okozzon.


Nem csak az evés maga, hanem az édes meg sós íz kívánása is sok ezer évig előnyös volt, ma meg a szénhidrát meg só bősége miatt rohadtul káros.

2018. szept. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

Mert erre nevel az egész társadalom.

Pl. vendégségbe mész, megkínálnak sütivel (már totyogósként is), amit el KELL venned, hogy ne sértsd meg, a nap folyamán még több tucatnyit beléd tömnek. Ha jó voltál, akkor kapsz csokit (azaz jutalmaznak étellel = munkahelyemen kaptam előreléptetést, jó voltam, jöhet az édesség). Ha valaki megbántott valamivel, akkor csokit kapsz, hogy ne bőgj. Azaz szomorú/megbántott vagy = a csoki vigasz, meg különben is pozitív érzete van, hisz ha jó voltál, akkor is ezt kapod. Ezért van csomó depressziós ember elhízva például, mert azt tanulták, hogyha bajod van, akkor egyél édességet és nem lesz baj. Csak míg ez 5-6 évesen működik, addig 30 évesen már nem fog.

Filmeknél is: dobott a pasid? Üljünk le egy nyálas film elé és zabáljunk fagyit! Pasik meg alkoholizálnak.


De vehetjük az én családomat is példaként, én mai napig evési zavarokkal küszködök.

Régen szegények voltunk, egy szelet penészes kenyérért is vér folyt. Amint jött a jólét, hogy nem csak 2 napos 80% akciós kenyér van, azonnal mindenki elkezdett enni, mert ki kell élvezni. Bátyám mai napig így van ezzel, élvezi, hogy nem szemetet kell ennie, hanem megveheti a prémium ételeket és meg is eheti.

Én meg beleestem abba, hogy a családom étellel fejezi ki a szeretetét, mert se tettel, se szóval nem képesek rá. Így pl kivettem magamnak egy adag ételt, ők ráraktak még annyit, merthogy ne vicceljek, egyek rendesen. De ugye a tányéron semmi se maradhat, különben megvernek. Én csak 2 tojást kérek reggelire, de ők 5-öt adtak + 2 zsemlét, amit meg kellett enni. Mai napig nem bírom otthagyni az ételt a tányéron, hiába vagyok tele, még lenyomom. Nem okoz örömet, de mégse vagyok képes rá.

2018. szept. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%

Továbbra is bírom az ilyen "sok embernek" "egyeseknek" "néhányaknak" kezdetű kérdéseket.


Sok embernek miért okoz örömöt a vezetés?

Sok embernek miért okoz örömöt a TV nézés?

Sok embernek miért okoz örömöt a gépezés?

Sok embernek miért okoz örömöt a dohányzás?

Sok embernek miért okoz örömöt a szex?

Sok embernek miért okoz örömöt a kertészkedés?

Sok embernek miért okoz örömöt a főzés?

Sok embernek miért okoz örömöt a sétálás?


És be lehetne helyettesíteni ide ezer dolgot.


Másrészt az egész evolúció alapja a táplálkozás, csak nálunk felborult a dolog azzal, hogy ezer tonna szám állítjuk elő a táplálékot.

2018. szept. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem személy szerint nincs más örömöm. De legalább edzek mellette itthon.
2018. szept. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!