Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek az embernek 14...

Szerintetek az embernek 14 éves korára (L), hány könyvet kéne elolvasnia?

Figyelt kérdés

2015. jan. 4. 14:38
 1/2 anonim ***** válasza:
66%
Egyet se. Amennyit akar. Milyen kérdés ez?! Nincs olyan, hogy hány könyvet "kéne" elolvasni bárkinek is.Az ember nem azért olvas, mert kell, vagy "kéne", hanem mert élvezi. Ha nem élvezi, akkor teljesen felesleges. Van aki két-három könyvet olvas egész életében, van aki minden héten elolvas egyet. Minálunk az osztályban egy időben szokás volt, hogy egy füzetbe írtuk, hogy ki mit olvasott. Volt aki egy-két könyvet olvasott egész évben, mások ki se fértek az oldalra. Az se mindegy persze, hogy az ember mondjuk Háború és békét olvas, vagy Twilight-ot (nem akarok véleményt mondani, de azt azért mindenki elismerheti, hogy az előbbi egy fokkal nehezebb olvasmány). Teljesen változó. Én azt mondanám, hogy a kötelezőket talán illik, ha nem is elolvasni, de azért minimum tudni, miről szólnak. De olyan, hogy hány könyvet kéne elolvasni... amennyit jólesik.
2015. jan. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kedves 1. Szerintem a kérdező úgy értette, mennyi illdomos min. Tehát átlagban, művelt v. nem művelt egyaránt. Az igaz viszont, h emberektől függ, mennyit olvasnak, valaki falja a könyveket pl. a haverom nyáron elolvasott v. 100 könyvet. Mások csak hobbiból olvassák. Én személyszerint ismeretterjesztőkbe bújok és azokat keresem könyvesboltokban, mert a neten nem minden igaz ;) 14/L
2015. jan. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!