Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A Béla névvel tulajdonképpen...

A Béla névvel tulajdonképpen mi a baj?

Figyelt kérdés

A Béla az egyik legnagyobb közutálatnak örvendő személynév. Valóban nem a nevek jobbik felébe tartozik, de nem annyira rettenetes, mint amilyennek a legtöbb ember mondja (feltéve persze, hogy nem Végh/Vastagh/Vékony a vezetéknév).


Szerintem például az alábbi nevek rosszabbak: Géza, Károly, Kálmán, Margit, Ernő, Ottó, Irma, Aranka, Magdolna, Irén. Sokak szerint azonban a Béla a legrosszabb, érdekelne, miért gondolják így.



2018. szept. 23. 11:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%
Nem azt mondom, hogy a legrondább, de szerintem borzalmas a hangzása miatt. A Bélánál már csak a Lajos szebb..
2018. szept. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
28%

Nem hiszem, hogy a legroszabb, de a köztudatban egy "paraszt név".


Ezzel nem azt mondom, hogy minden Józsi, Laci, István stb... szimplán a neve miatt rossz lenne, csak hogy őszinte legyek egy jómódú vagy legalább átlagos anyagi helyzettel rendelkező fővárosi nem nevezné soha sem így a gyerekét.


Ezzel szemben régen a kis falu szélén kedvelt nevek voltak.


Igen, vannak marginális esetek hogy "Engem József hívnak és X, Y cég van a tulajdonomban és K milliót keresek havonta" stb...


... de átlagosan több a Józsi a gyári szalagnál mint egy drága belvárosi étteremben vendég.

2018. szept. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Koplárovics Béci ***** válasza:
93%

"egy jómódú vagy legalább átlagos anyagi helyzettel rendelkező fővárosi nem nevezné soha sem így a gyerekét."


Ja. Most a Bence a divatnév, nem a Laci. Ugyanolyan semmitmondó név. Ezelőtt 30-40-50-100 évvel városban is ugyanazokat a neveket adták, meg most is. Csak most más nevek jöttek divatba. Városban és vidéken is.

2018. szept. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen rosszul hangzik szerintem. Rövid nagyon, ennek ellenére vegyes hangrendű, ami nem igazán jellemző a magyar nyelvre. Mondjuk a Béláné ilyen szempontból még rosszabb. Ott még az is hozzájön a váltakozó hangrendhez, hogy három hosszú szótag követi egymást.
2018. szept. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
túl sok van
2018. szept. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Van egy fluktuáció a nevek népszerűségében, a Béla név az idősebb generáció körében volt népszerű. És az is megfigyelhető, hogy elöregesesett, avittas neveket nem szívesen adnak gyerekeknek. De lehet, hogy 30 év után meg ismét menő név lesz.


A másik meg az, hogy a név az ügyeletes pancser szerepét tölti be sokszor a humorban. De már önmagában ott van A legényanya című film is:

[link]

2018. szept. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
20%

3# Elég jól gimnáziumba jártam. Egyetlen Béla, Józsi, Margit stb... nem volt.


Most egy magas ponthatáros egyetemi képzésre járok és még itt sem láttam.


.... de ha szembe találkozok egyel, akkor általában képzetseg nelküli dolgot végez pl.: eladói munkát vagy valamilyen szakmàt mint asztalos.


Ez nem jelenti azt hogy bárki rossz ember lenne a Béla vagy István névvel, de egy sztereotípia övezi ezeket a neveket, ami a legtöbb esetben igaz néhány kivétellel.

2018. szept. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Jó gimnázium ide, magas ponthatár oda, a helyesírás mégis egy bonyolult műfaj. :D
2018. szept. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
66%
inkább legyen Béla a gyerek neve, mint Noel, Benett, meg hasonló szenny nevek... 30-40 év múlva rajtuk röhög majd mindenki, milyen nevük van
2018. szept. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
47%

A Vég Bélánál a Cserepes Virág is viccesebb, mert abban nincs fölösleges betű. Ugyanis a "végbél" az nem "végbéla". Szóval szerintem elég uncsi poénnak, sosem nevettem rajta, mi több, észre sem veszem (mármint lesz*r*m egészen pontosan).

Viszont ettől függetlenül a Béla tényleg okádék egy név. (Bocsi, Bélák.)

2018. szept. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!