Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért utál szinte mindenki?

Miért utál szinte mindenki?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hiába próbálok kedves lenni másokkal, valamiért a legtöbben mégis gyűlölnek már abban a pillanatban, hogy először meglátnak.

Beiratkoztam egy szakképzésre és az új osztályomban volt 2 fiú, akikkel év elején úgy tűnt, jól kijövök (ami már haladás azok után, hogy érettségi előtt végig kiutált az osztályom), de úgy vettem észre, ők is egyre jobban kerülnek..Pl. szoktunk lenni egy teremben, ahol ilyen 3-as padok vannak és egyszer ők beültek az első padba, én meg odaültem melléjük és közölték, hogy bocs, de arra a 3. székre a cuccaikat akarták rakni..

Meg ha kiírok az osztálycsoportba valamit, mindenki megnézi az osztályból, de senki se válaszol.

Amúgy azon a 2 srácon kívül van még pár ember, akik úgy tűnt, nem utálnak, pl. van egy másik fiú, akivel kevésszer van együtt óránk, mert más csoportban vagyunk, de amikor együtt vagyunk és meglát a folyosón, sokszor odajön hozzám beszélgetni, meg van egy lány, aki jóban van vele és néha ő is csatlakozik ilyenkor és szerintem egész jól elbeszélgetünk. De amikor pár napja megkérdeztem az osztálycsoportban, hogy az egyik tanár melyik tételből írat, ők se válaszoltak..

Miért utál mindenki? Nem szoktam szerintem bunkó lenni és elvileg unalmas se vagyok, akkor mi lehet a baj?..

20L


2018. szept. 23. 22:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt igy nehez megmondani. Ha mesélsz magadrol (akár priviben) könnyebb megtalálni a választ erre.
2018. szept. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez így elég nehéz és bonyolult.

Nem kell ahhoz utálni valakit, hogy az ember ne akarjon a társaságában lenni.


Én általában jól kijöttem/kijövök az emberekkel, de én sem beszéltem mindenkivel.


Azokkal beszéltem, akikkel jól kijöttem, akikkel megvolt a közös hang. Hiába nincs semmi bajom egy adott illetővel, ha nem vagyunk egy hullámhosszon. Volt, hogy velem is akartam beszélgetni, de illedelmesen "leráztam". Persze válaszoltam meg minden, nem voltam bunkó, de ami nem megy, azt nem kell erőltetni. Ha többször bepróbálkoztál már valakinél és nem nyitnak feléd, akkor nem feltétlen jó azt erőltetni. Nyiss mások felé.


Az ilyen csoportokkal meg ne foglalkozz, ott általában az emberek elolvassák és hagyják a fenébe, "majd más úgyis válaszol" alapon. Ne ebből indulj ki.

2018. szept. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

Én is világéletemben ilyen voltam. Azt éreztem, hogy mindenhol utálnak. És vagy így is volt, vagy csak leszartak. Ez nagyjából azért volt, mert amúgy a hétvégi részegedős bulikba soha nem voltam hajlandó elmenni, más programjaik meg a többieknek nem voltak. És mondjuk engem a mélyebb témák foglalkoztatnak, többiek arról tudtak csak beszélni, hogy mi lesz és mi volt hétvégén és kivel, hogyan, hányszor. Szóval a közös érdeklődési kör lényegében gyök nulla volt. És biztosan ilyesmi okozza ezt, mert akik közben lettek barátok, mindenki valahogyan "kilóg a sorból". És nem azért, mert szerencsétlenek lennének. Neked milyenek ezek az emberek, akikkel próbálkoztál? Érzel olyasmit, hogy ez az egész eröltetett, vagy inkább olyat, hogy minden rendben van, majd később a hirtelen pofára esés? Ha szeretnéd, privátban is írhatod.

24

2018. szept. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%

Nem vagy te paranoiás véletlenül?

Csak mert én az vagyok, és én is éreztem már azt, hogy mindenki utál, nem akarnak hozzám érni, mert undorodnak tőlem stb. És nem volt igaz...

2018. szept. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!