Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mással is volt, úgy, hogy egy...

Mással is volt, úgy, hogy egy vagy több egyetemi szakot kipróbált-megjárt, míg rátalált arra, ami tényleg érdekli? Gáz?

Figyelt kérdés
Mármint gáz dolog ugrálni, váltogatni az egyetemi szakokat, vagy ez belefér?

2018. szept. 24. 17:36
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Csoporttársnőm így járt, már a harmadik felsőoktatási intézményt fogyasztja. Az előzőeknél kb. egy-egy évet járt. Szerintem nem gáz. Gázosabb, ha végigjárod, lediplomázol, és utólag jössz rá, hogy nem neked való, és mennyi időt, energiát és pénzt beleöltél.
2018. szept. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek egyet az elsővel, szerintem az se gáz, ha már megvan a diplomád, amikor rájössz, hogy mást akarsz tanulni. Tanulásra költeni a pénzt sosem pocsékolás. Még ha a diplomával nem is fogsz elhelyezkedni, a 3 év alatt szerzett tudás akkor is ott lesz a fejedben, és károd biztosan nem lesz belőle.
2018. szept. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az a gáz ha úgy mész egyetemre, hogy ötleted sincs mi már és emiatt váltasz szakot.


Pl.: Egyik ismerősöm is úgy döntött egy HRes szak mellet, hogy igazán semmi sem érdekelte és utolsó pillanatban bejelölte úgy hogy semmit sem tudott sem a szakmáról sem a képzésről, csak ugyan "egyetemre kell menni".


Ő megmaradt abban a szakban, de az a lényeg, hogy szerintem csak akkor gáz ha amiatt kell váltanod, mert rájösz, hogy úgy jelentkeztél, hogy semmit sem tudtál az adott szakról sem képzés utáni munkalehetőségekről, mert akkor azt jelenti, hogy felkészületlen voltál és a saját óriási hibádból kifolyólag pazaroltál egy csomo időt.


Ha úgy változik meg véleményed, hogy nem tetszik ahogy az adott intézmény tanítja azaz teoritikusabb vagy gyakorlatiasabb formában képzelnéd el a dolgokat ... vagy esetleg szimplán az az egyetem nem jött be..


... de az gáz amikor valaki 2-3x 180 fokos fodulatokat csinál, hogy legelsőnek elmegy, mérnökinformatikusnak, majd pszichológusnak és végül anglisztikára :D

2018. szept. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szerintem meg az elsőnek van a legnagyobb igaza.
2018. szept. 24. 18:57
 5/6 anonim válasza:
Én is akartam, de a szüleim nem engedték...
2018. okt. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A 2. válaszolóval értek egyet, az sem gáz, ha elvégzel egy szakot, és utána jössz rá, hogy nem neked való. Velem ez történt, dolgoztam évekig abban a szakmában, de rájöttem, hogy nagyon nem az én világom, majd elvégeztem egy másikat, amit imádok – és mivel szeretem, jó is tudok benne lenni. Nekem is az a tapasztalatom, hogy lehet akár teljesen eltérő is, amit végül csinál az ember, az előtte tanultak is segíthetnek, semmilyen tudás nem vész kárba.

Szerintem az a baj, ha valaki nem akarja/meri felismerni, hogy valami nem neki való, és végigkínlódik egy életet az adott szakmában mégis.

2018. nov. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!