Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek melyik a rosszabb?

Szerintetek melyik a rosszabb?

Figyelt kérdés
Ha egy ember túl sokat hisz magáról, vagy ha túl keveset? Szeretném ha azt is kifejtenétek, hogy miért.

2018. szept. 27. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Az arany középút a legideálisabb.


De ha a két véglet között kell választani én a túl sokat hisz magáról fajtát egy kicsit jobbnak találom.

Hogy miért?

Egy magát kevésnek gondoló, alacsony önbizalommal rendelkező embert a legtöbb esetben nagyon nehéz ráébreszteni arra, hogy ő is ér annyit mint bárki más, és ne becsülje le magát ennyire. Nagyon sok önbizalomhiányos ismerősöm van, és többen mondják nekik is, hogy nincs velük baj, ők is ugyanolyan emberek mint bárki más, de valaki/valami annyira tönkretette az önbecsülésüket, hogy túlzottan belemerültek ebbe a mocsárba, ahonnan nehéz őket visszahúzni. Nem lehetetlen, de nehéz.

Míg aki sokat hisz magáról, annak sok esetben szerintem könnyebb letörni a szarvát és leszállítani a földre.

2018. szept. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha túl keveset hisz, az nyilván jobb, mint amikor túl sokat. Ha túl sokat hisz, akkor baromságokon felcsattan, azt hiszi, mindig igaza van, mert "ő jobb, mint más", de akinek kicsi az önbecsülése, az nem fog beszólogatni fölöslegesen. En így gondolom.
2018. szept. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1.lehetősèg
2018. szept. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb, ha túl keveset. Én is ilyen vagyok amúgy és mindenki azt mondja, okos vagyok, meg szép, lehetne több önbizalmam, stb., de sose hiszem el és mindig úgy vagyok vele, csak kedvességből mondhatják mindezt. Pedig amúgy lehet, hogy igazuk van, de még mindig jobb, hogy legalább nem vagyok elszállva magamtól és mindig jobbra törekszem, mintha tök nyomi lennék és mégis azt képzelném, én vagyok a világon a legszebb/legjobb/legokosabb/legakármibb.
2018. szept. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha túl keveset hisz magáról az azért rossz, mert ezáltal lemond arról, hogy a képességeit teljesen kihasználja.

Ha túl sokat hisz magáról, akkor meg vakmerővé válhat, ő aztán mindent bevállal stílusúvá válhat.

Szerintem az a rossz, ha túl sokat hisz valaki magáról.

2018. szept. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha túl keveset az rosszabb. De a másik is elég rossz.
2018. szept. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!