Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az egyetemen lenézik a csúnya,...

Az egyetemen lenézik a csúnya, nem menő embereket?

Figyelt kérdés
Általában az emberek külső alapján ítélkeznek, tehát ha valaki szép akkor bíztos okos is , és így a csúnyáknál, hogy buta, egy senki. Egyetemen ez mennyire jellemző? Ott lehet barátkozni? Milyen emberek járnak oda, van minden féléből? Én lány vagyok, most kezdem az egyetemet és mivel nincs önbizalmam , nem vagyok magabíztos , és nem járok a legmenőbb cuccokban,félek hogy kicsúfolnak, lenéznek, egyedül leszek. Szerintetek hogyan tudnék megnyílni, barátkozni és élvezni az egyetemi éveket? Nagyon félek az emberek véleményétől , és ezért sokszor nem merek velük beszélgetni sem .Sokszor emiatt eltávolodik tőlem aki kezdeményezni szeretne. És hogy van ez a tanároknál?
2018. szept. 30. 07:35
 1/8 anonim ***** válasza:
31%

Sürgösen tegyél rendet a fejedben!

Az értelmes emberek NEM a külsö alapján ítélkeznek, föleg nem egyetemen - ott az ész számít meg a viselkedés.

HA önbizalomhiányod van, meg enyhébb "üldözési mániád", akkor keress fel egy pszichológust, mert a hiba BENNED van,

2018. szept. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Aki lenéz, azt les.arod, ennyi.
2018. szept. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nálunk államvizsgán az összes ronda embert megbuktatták.
2018. szept. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen senkit nem érdekel senki
2018. szept. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Baj van a fejedben, meg önbizalomhiány is jócskán. A rendes egyetem elég sok tanulnivalót, elfoglaltságot ad. Emiatt és a szűkösebb büdzséjük miatt az egyetemisták a környezetemben nem foglalkoztak szinte semmit a ruha menőségével. Legfeljebb a buliba menéshez csípték ki magukat, főleg, ha valakit fel akartak szedni.

Képzése vàlogatja, de inkább a joghallgatók, műszaki menedzserek közt volt pár pláza@#$&a.

Az összes, az én fogalmaim szerinti nem igen szép, csajnak lett előbb-utóbb pasija. Nem is annyira utóbb.


Javaslom, hogy tegyél rendet a fejedben. Ilyen görcsökkel a fejedben nem fogod tudni odatenni magadat 100%-ban sem a tanulásnak, sem a kapcsolatépítésnek, sem a párkapcsolatépítésnek, sem a bulizásnak, az élet élvezetének, pedig az egyetemi évek ezekről szólnak. Tapasztalatból mondom ezt. Én - nem a nem menő cuccok miatt,hanem önbizalimhiányból - elpazaroltam ezeket az éveket.


Építs fel önbizalmat! Ne szégyellj segítséget kérni! Utólag beismerni az elvesztegetett lehetőséget sokkal rosszabb! Ne szégyellj akár pszichológushoz menni, mert az is csak egy doki, aki segít, de neked kell magadat meggyógyítani.

2018. szept. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

NEM!

Ez már a sokadik ilyen kérdés.

Az egyetemen már nincs az a tyúkól feeling, mint a középiskolában.

Hála Istennek!

2018. szept. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"tehát ha valaki szép akkor bíztos okos is"


Ezt meg hol hallottad? Az igényes vagy elegáns megjelenéshez esetleg társíthatják azt hogy okosabb vagy, de a nagy mellekhez meg szép szemekhez nem hiszem.


Egyetemen sokan vannak, nem jellemző a csúfolódás. Ha nem állsz szóba emberekkel, valószínűleg nem fognak megtalálni és barátkozni veled, de tuti hogy nem fognak megtalálni és csúfolni se. A tanároknál is így van: az anyag átadásán kívül a többi dolog nem érdekli őket, hiszen valaki egész életetekben csak egy előadást tart nektek...


Azt tudom ajánlani hogy menj el mindenképp a gólyatáborba, nálunk úgy volt hogy annyira "erőltették" a közös programokat hogy nem lehetetett nem meghaverkodni az emberekkel. Nálunk volt egy olyan csajszi aki antialkoholista volt és a bulikon se vett részt, de legalább nem úgy állított be az első nap egyetemre hogy senkit nem ismer és nincs kivel beszélgetnie.


Annyit tegyél meg, hogy ha nincs is önbizalmad, a magatartásodon ne látszódjon! Tehát húzd ki magad, mosolyogj, tarts szemkontaktust amikor beszélgetsz...

2018. szept. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Figyi, én finoman szólva se vagyok szép + még raccsolok is, csomószor nem értik mit mondok. Ugyanúgy van egy csoporttársam, aki max 160 cm magas és jócskán 120 kg felett van, tényleg tud gurulni.

SOHA nem ért emiatt hátrányos megkülönböztetés egyikünket sem. Introvertált is vagyok, de kényszerítettem magam, hogy elmenjek mind az ilyen "ismerd meg a csoporttársaid" összeröffenésekre, mind a gólyatáborba, mint absztinens. Eredmény az, hogy mindenhol vannak barátaim, a gólyatábor fergetegesen jó volt így is. Néha megjegyzik, hogy csendes vagyok, de így is szeretnek :D

Senkit se érdekel miben jársz egyetemre, csomóan vagyunk csórók, akik egyetem mellett melóznak, örülünk ha kijövünk a hónap végére.

A tanárok cukik. Akik nem, azok meg alapból görények mindenkivel.

2018. szept. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!