Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ez normális?...

Luis19 kérdése:

Szerintetek ez normális? Mindenkivel volt már ilyen?

Figyelt kérdés

18 éves átagos fiú vagyok. Kicsit nagyon is átlagos.

Igazából az a problémám, hogy nem tudom ki vgyok és mit akarok.

Céltalanúl kezdtem el a felnőtkort.

Egy nap motivált és határozott vagyok.

Másik nap meg meg lehangolt.

Nem járok egyetemre, majd esti iskolába szeretnék járni de oda is pénz kell.

Külföldi vagyok. Az az Szerbiai.

Lehet, hogy ennek az az oka, hogy nem rég lett vége az 1 éves kapcsolatomnak.

Céljaim se nincsennek.

Mi a baj velem?


2018. szept. 30. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj veled. Szerintem inkább az a ritka, hogy valaki fiatalon megtalálja önmagát és pontosan tudja, hogy mit akar.

Én már 30 felé éreztem azt, hogy igazán tudom, hogy mit akarok. Persze addig sem lézengtem. Dolgoztam, tanultam. De valahogy olyan bizonytalan voltam.

2018. szept. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Semmi. Kicsit nagyon is átlagos 18 éves vagy. :) Arra figyelj, hogy vagy tanulj, vagy dolgozzál, ne csak várd a sült galambot. Aztán majd szépen, lassan kialakul minden. Sürgetni úgyse lehet az életet.
2018. szept. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.

Fogok dolgozni meg eddig is dolgoztam.

Nem kerülöm a munkát, de valahogy nincsennek céljaim se álmaim.

Így elszoktam gondolkodni, hogy akkor most miértelme van az egésznek? Mikor volt barátnőm akkor boldog is voltam meg volt kire is költenem. Nem igazán ugrálok a pénzért. De jó ha van. És persze muszáj dolgozni ezt is tudom. De így most, hogy kb senkim nincs céltalanná vált az életem. Vagy csak túl gondolom az egészet.

2018. szept. 30. 19:27
 4/6 anonim ***** válasza:

"Így elszoktam gondolkodni, hogy akkor most miértelme van az egésznek?"


Pont az az értelme ennek az időszaknak most, hogy gondolkodj. Hogy gondold át, milyen életet is szeretnél magadnak - a munka, a társ, a lakóhely, stb. tekintetében - mi az, ami valóban fontos neked az elégedett, kiegyensúlyozott élethez, ezért elvi kérdést kell csinálni belőle (pl. vallás? politikai nézetek? családbarát munkahely-e? stb.), mi az, amiben hajlandó vagy kompromisszumot kötni majd (akar-e kutyát, szeret-e főzni, tud-e pecázni, a szerda-e a szabadnap vagy a hétfő, stb.), és mi az, ami teljesen mellékes körülmény (pl. szőke-e vagy barna, 4. emeleti-e vagy 5. emeleti, stb.), hogy amikor adódik egy új kapcsolat, munka, lakás, stb., akkor majd tudd, hogy merrefelé van az előre, ne csak úgy beleugorj "ahogy esik, úgy puffan" alapon.

2018. szept. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ami fontos nekem?

Nekem csak egy anyukám és egy öcsém van.

Nekik szeretnék egy jobb életet.

Viszont persze magamnak is. Csak itt akadok el.

Ahoz, hogy megtaláljam magamat vagy tudjam mit akarok. Feltétlenül szükséges baráti kapcsolatot kialakítani emberekkel?

Ezt úgy értem, hogy nincsennek barátaim éd ez mennyivel befolyásolja az életemet? Viszont én vágyok arra, hogy legyenek barátaim, esetleg jövőben egy kapcsolat. De a mostanin is túl kell lépnem.

Kerestem a megoldást de mindenhól a barátokkal jönnek elő.

2018. szept. 30. 21:10
 6/6 anonim válasza:
terhes vagy
2018. okt. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!