Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baratnom 14 honapos kislanya...

Baratnom 14 honapos kislanya nagyon bizalmatlan velem es ugy kb mindenkivel. Ez normalis vagy majd kinovi?

Figyelt kérdés

En nagyon szivesen jatszok vele, persze ugy hogy az anyukaja is ott van (labdazas, kartondobozbol varat epitek, o meg ledonti stb). De se velem, se baratommal, es ugy kb senkire se mosolyog, csak akkor ha kettesbe van az anyukajaval. Ha csak az apuka van ott, akkor is keservesen mondja hogy mama.

Odaadok neki valamit es olyan mogorvan nez ram. Nem ertem.


En olyan szivesen csiklandoznam, jatszanek vele, mennek jatszoterre, vagy csak vigyaznek ra amikor a szulei pihennenek egy kicsit, de egyszeruen lehetelen. Ha felveszem meg legorbol a szaja es siras hataran van. GYorsan le is teszem persze.


Az anyukaja azt mondja o nem latja hogy baratsagtalan lenne masokkal de nem csak en latom igy, hanem kb mindenki a barati korunkbol.


Akkor tudtam felvenni es az olembe tartani amikor par hetes volt, azota semmi. Csak az anyja. A kerdesem az, hogy lehetne ezen javitani? Vagy majd ahogy nagyobb lesz majd kinovi?

Kb 2 hetente talalkozunk par orara, lehet nem ismer fel es azert nem bizik senkiben?


Mas ismerosom gyerekeivel nincs ilyen gond, pedig van aki kisebb, es van aki nagyobb par honappal.


Koszonom!


2017. jún. 9. 08:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Sok kisgyerek ilyen, nem egyforma a szemelyiseguk. Az is lehet hogy sok neki a folytonos abajgatas, a nagyobbak sot felnottek sem mindenki szereti ha folyton beszelnek hozza mert mondjuk zarkozottabb. Legyel nyitott azaz tovabbra is mosolyogj ra, de hagyd meg a teret neki es hagyd hogy nyisson, ha veled akar lenni. Ha nem, tartsd tiszteletben! A gyerek sem mindenkivel puszipajtas, ahogy a felnott is lehet tartozkodobb vagy epp visszahuzodobb.

Az meg mondjuk nagyon genyo dolog hogy a barati korrel kibeszelitek es baratnotok gyereket.....errol szolj le de hanar, egyik legnagyobb szemet dolog hogy a baratnotok gyerkocet szidjatok meg elemzitek holott -gondolom- nektek nincs tehat kepzelem mennyire hozzaerto csapat.

2017. jún. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%
Az anyja nagyon magához szoktatta. Mostanában sok anya ezt teszi. Az ilyen gyerekek bizalmatlanok.
2017. jún. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. Lányom kb. 16-18 hónapos kora körül kezdett nyitni. Addig a gyakran látott nagyijával se lehetett ott hagyni. Most 21 hónapos és pont az ellenkezője.
2017. jún. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

2-es ez hulyeseg. A kerdezo is irja hogy a tobbi ismerosenek gyereke nem ilyen. Gondolom Neked is van legalabb 3 gyereked....


Akkor megegyszer. A gyerek is ember. Az emberek nem mindig szeretik ha abajgatjak oket, sot tovabbmegyek: nem szimpatizalnak mindenkivel. En fiam valakiket imad es siman elvan veluk ugy hogy pl. sir ha kolleganom hazamegy tolunk annyira szereti, de valakire pl. ra se nez, vagy ha igen akkor tartozkodo vele. Egyszeruen nem olyan szimpi neki es kesz.


Szoval nem rogton a gyerek anyjat meg a nevelest kell szidni hanem kicsit gondolkodni kicsit.

2017. jún. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

1-es nem beszeljuk ki, a baratnomrol van szo, akit szeretek nem pedig egy ismerosrol akirol alig varom hogy rosszat irhassak.

Ezeket mind a baratnomnek is elmondom, tehat nem a hata mogott beszulnk rola meg a kislanyarol.



Nem babusgatom, nem beszelek hozza folyton, csak tenyleg ha ugy adja az alkalom. Nagyon sok teret adok neki.


Mar lepeget, es nagyon sokszor en kaptam el, hogy ne essen hatra es ne verje be a fejet.


A furcsa az, hogy senkire se mosolyog, nem bizik bennunk, es mivel a baratnopmrol es a kislanyarol van szo, szeretnek ezen valahogy valtoztatni. A baratnom azt modta o ilyen, meg hogy sokat mosolyog, majd ajogy nagyobb lesz jobban bizik masokban is.

2017. jún. 9. 08:49
 6/12 A kérdező kommentje:

4-es, ha jol ertem akkor senki a barati korunkbol nem szimpi a kislanynak? Pff, akkor mit tanacsoltok mit tegyunk?


Amikor talakozunk koszonok neki, de nem is fogom meg a kezet, nem simogatom meg, mert elhuzodik es gorbul a szaja.


Nem eroltetem ra magam. Tenyleg ha beszel hozzam, akkor valaszolok neki, dicserem de tenyleg csak akkor ha o kozeledik.


Akkor elfogadom hogy o ilyen es remelem hogy majd kinovi es talan egyszer vele is jatszahok mint az ismerosom tobbi gyerekevel.

2017. jún. 9. 08:53
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

O ilyen egyelore, fogadjatok el es ne beszeljetek rola hogy fuu ilyen meg olyan. Sok kisgyerek felos kiskorban, hidd el nem az anyja rontott el valamit.

Es egyebkent van olyan hogy a gyerek egy adott tarsasaggal kapcsolatban viselkedik negativan mert mondjuk rossz elmenye van, ez nem hulyeseg.. nalunk pl. a gyerekem picinek is nagyon mosolygos volt, siman elvolt olben, de ha ferjem csaladja volt nalunk, sirt es nagyon anyas lett. Mert ok mindig hangosak voltak es eroszakosan kozeledtek emiatt a ferjemnel osszevesztek, stb., azaz a gyerek negativ emleket tarsitott hozzajuk. Masfel eves koraig tartozkodo volt veluk....holott minden mas tarsasaggal imadnivalo es mosolygos.

Bar nalatok nem hinnem hogy ez van, mindenesetre ne beszeljetek a baratnotok neveleserol a hara mogott mert tenyleg nem szep es hiaba irod hogy neeeem rosszindukat, valamiert megis most mar a neten is ot elemzed idegenekkel.

2017. jún. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

1-es most latom le genyocsoportoztal minket. Koszi! Igy lathatatlanba a legkonnyebb beszolni, foleg ugy hogy segitseget kerek tobb forrasbol is.

6-an vagtunl baratnok, 4nek mar van gyereke par hos elteressel, en 11 hetes terhes vagyok es a masik baratnom juliusban szul.

Mind 30 felettiek vagyunk.

Tehat ha nekem meg nem szuletett meg, de a legtobbnek mar van gyereke es nem voltak/nem ilyen bizalmatlanok a velunk.

2017. jún. 9. 09:09
 9/12 A kérdező kommentje:

7-es nem tudom hol latsz rosszindulatot?!


Remelem nyitottabb lesz kesobb, es mwgszeret minket. Koszi mindenkinek aki hasznosat valaszolt.

2017. jún. 9. 09:19
 10/12 anonim ***** válasza:
14 hónaposan sok gyerek ilyen. Ennyi idősen az én lányom se volt túl barátságos, leginkább rajtam akart lógni. Most nemsoká 2 éves, már tök nyitott, dumál, vigyorog az emberekre. Ez egy ilyen időszak, ilyenkor a legtöbb gyerek anyja majma, teljesen normális.
2017. jún. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!