Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van életed vagy nincs életed?

Van életed vagy nincs életed?

Figyelt kérdés
Hali! 19 éves srác vagyok.Nagyon foglalkoztat ez a kérdés,hogy mit értünk az alatt,hogy nincs élete egy embernek? Pl(zárkózott,nem megy emberek közé,?) Lehet kicsit hülyén hangzik,de érdekelne viszonyitásként,magamhoz.:)

2018. okt. 7. 10:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én most úgy érzem, hogy nincs életem, elszívja a tanulás és a munka. Ilyenkor szoktam rájönni, hogy magamra nincs időm, próbálok ez ellen tenni, pl.: elmegyek barátokkal valahova, vagy leülök tévét nézni stbi... Vissza veszek a munkából, tanulásból.
2018. okt. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Ezt a “nincs életed” dolgot jellemzően olyanokra mondják, akik ambiciózusak és időt és energiát szánnak a céljaik megvalósítására.

Munka után még tanulok napi 1-2 órát otthon?

Jó, jó, de biztos nincs mellette életed.

Hétvégén nyelvtanfolyamra jarok?

Jó, jó, de biztos nincs mellette életed.

Heti 3-4szer eljárász edzeni?

Jó, jó, de biztos nincs mellette életed.


Mert neked aztán a 150es fizudból olyan marha nagy életed van, mi?


Egyszóval ha azt mondjak, hogy nincs életed, akkor jó úton jársz! :)

2018. okt. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Számomra két jelentése van:

- rengeteget dolgozol, gyakorlatilag aludni jársz haza, csak a munkádnak élsz

- túl sok szabadidőd van, mások (magán)életével vagy elfoglalva, beleszólsz mások dolgaiba, stb :)

2018. okt. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem jönnek össze a dolgai: nincs párkapcsolata,munkája,nem sikerülnek a tanulmányai,rossz családi körülményei vannak
2018. okt. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én utálom ezt a kifejezést, ahogy pl a pihenés szót is, mert nincs egzakt jelentése, mindenki azt ért alatta, amit szeretne, de arra jó, hogy lehurrogjuk a másikat, beleszóljunk a másik életébe... "Neked nincs életed", "és szoktál pihenni is? Mert ez nem pihenés..." stb...



Huszonéves vagyok és SZÁMOMRA ez a szó azt jelenti, hogy próbálj ki új dolgokat, lépj ki a komfortzónádból. Foglalkozz a hobbijaiddal, vedd komolyabban őket, próbálj új embereket megismerni általuk, menj el rendezvényre / add be pályázatra (pl. fotós hobbi) / menj el futóversenyre/teljesítménytúrára/kéktúrázz, a szülinapodnak add meg a módját adott esetben. Ne félj az élettől, egy nehezebbnek tűnő munkától, átmenetileg egy messzebbi munkától, egy olyan baráti programtól, ami valamiért ijesztő, pl. kisebb túra, inkább kirándulás novemberben - félek, mert hűvös lesz és mert nem szoktam sportolni... stb-stb...



Egyébként nem sok életem van, hulla fáradt vagyok (munka után tanulnom KELL, mert a munkám sz.r), a baráti kör hulla fáradt szintén, vagy hektikus a munkaidejük és az érdeklődési kör is totál eltérő, nekik a japán kultúra, anime, társasjáték, nekem a sport, kirándulás, közlekedés és laza iszogatás...

2018. okt. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha beszolnak ezzel, mondd azt h ez jo mert ha nincs eletem nem tudok meghalni se
2018. okt. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem nincs, mert: nincsenek barátaim, nincsenek céljaim, vágyaim minimálisak, nem akarok élni, mert felesleges, nem szeret senki, nem tudok azt edzeni, amit szeretnék, nem tudok azt dolgozni, amit szeretnék.
2018. okt. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#2:Sokat gondolkodtam én is ezen. Hogy most én vagyok a rosz vagy én vagyok a jó?... Ugy értem akkor is lehet boldog az ember ha nem igen vannak barátai,mint pl nekem sincsenek. Bulizni járok néha. De szerintem én vagyok a “más” mint a többiek. Sose voltam társasági ember... De most ez baj vagy nem baj 19 évesen?(Szerintem nem ,mert nem megyek a “csorda”után :D Nem csak nézek,látok is. Aki teheti hallgasa meg Eckhart Tolle hangoskönyvét :)
2018. okt. 7. 11:21
 9/10 anonim válasza:
Nálam ez azt jelenti, hogy a pillanatnyi érzelmek befolyása alatt állok, nem a hosszú távú céljaimra koncentrálva élem az életem és ez frusztrációt okoz folyamatosan. Igazából érzelmi gyengeség okozza, magamban érzem ezt, kívülről lehet fel sem tűnik, de, ha nem céltudatosan élek, akkor mondom én magamra, hogy nincs életem, mert pazarlom az időmet. (Mások pl pont az ellenkezőjét írták, hogy csak a célokra koncentrálnak és nem kapcsolódnak ki.)
2018. okt. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#7: tedd fel magadnak a kérdést ,hogy miert is nincs eletem? Jó ez igy nekem? Miben valtoztassak? És megkapod a választ;)
2018. okt. 7. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!