Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én utálok hús-vér létező...

Csak én utálok hús-vér létező ember lenni? Az egész életünk tulajdonképpen a túlélésről szól?

Figyelt kérdés
Ha belegondolok, nagyon lesarkítva az ember egész élete a túlélésről és a szenvedések elkerüléséről szól. Ennem, innom kell, hogy ne halljak éhen, ne épüljön le a szervezetem pár napon belül, ne legyenek betegségeim (vitaminokat is szedni kell). Mindenféle sz**ság miatt magamra kell figyelni. Fogak, szem, bőr, hátfájás, gyomorprobléma stb. Egész életem abból állt ki, hogy sz**ból megpróbáljak kevésbé sz**t építeni. 2-szer voltam fogszabályozáson, ennek ellenére nem szépek a fogaim. Megműttettem a szememet, ennek ellenére, nem úgy látok ahogy kellene és még sorolhatnám. Az egyetemre is csak azért járok, hogy a diplomám miatt olyan állásom legyen, amivel elég pénzt keresek ahhoz, hogy ne nélkülözzek és más - lassan extrának számító - dologra tudjak költeni (autó, szórakozás stb), ami nyugaton alapvető. Drága nagy autót is azért vesz magának az ember (főleg a nőkre jellemző), hogy egy közlekedési balesetet nagy eséllyel túléljen. Egy civilizált köntösbe burkolt túlélőjáték ez az egész k***a élet. Attól is félek, hogy idősebb koromban (akár korábban is) előjönnek olyan fájdalmas, undorító kínok és betegségek, amelyekkel szenvedni fogok (rák, gyomorfekély, szívroham stb.). Nem félek én a haláltól csak a fájdalomtól és szenvedéstől. És ez mind miért van? Mert az ember egy hús-vér sérülékeny lény és tudat alatt a biztonságos, fájdalommentes, szenvedés nélküli létre törekszik és fél a kíntól, haláltól. Sokkal jobb lenne ha egy humanoid fémrobotként lennék a világon. Annak nincsenek fájdalmai, max sérül a váza (de azt sem érzékeli) vagy leáll az áramköre. Utálok szenvedni és küzdeni azért, hogy élhessek! Na kíváncsi vagyok a véleményeitekre.

2018. okt. 7. 16:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Sajnálom, hogy ilyen sz* neked. Így is meg lehet fogalmazni a dolgokat, de ettől csak rosszabb lesz.

Én nem utálok hús-vér lenni. Az élet meg arról szól, hogy kitaláld miről szól. Nem a túlélésről, de ez a peremfeltétel lényeges része a feladatnak.

2018. okt. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:

Kérdező!

Ha ez vigazstal kicsit, nekem is egy kalap sz* az életem javarésze!

Az egész eddigi életem csak a kártalanításról szólt és, hogy az ultrasz*t épp hogy túlélhetővé tegyem.

Nálam ez úgy ment, hogy egy kicsivel jobb kaja, a folyó melegvíz, a hűtő, a telefonálás, az SMS küldés, a 15 foknál több téli fűtés, az internethozzáférés, a mosógép, mosogatógép, és még sorolhatnám az efféle alapdolgokat, szóval ez mind luxus volt, csak álmomban léteztek!

Aztán ideiglenesen el tudtam húzni dolgozni, akkoriban egy enyhe javulótendenciát mutatott a dolog. A fentiek közül párat meg tudtam fizetni.

Később elmentem tanulni, azóta a fent említett "luxuscikkek" mindegyikével rendelkezem. De miért? Mert még melóból sikerült félretennem! És mert most nagyon olcsó helyen lakom.

Ha ezt felélem, mert hogy jelenleg munkanélküli vagyok, akkor marhára mehetek a híd alá vagy tudom is én hova (mert hogy oda biztos vissza nem, ahonnan érkeztem).

Tudom, akkor dolgozzak! Azon vagyok már hónapok óta, de ezidáig minden álláskeresési törekvésem óriási csődöt vallott! De nem adom fel, ma is megyek egy cégnek könyörögni, hogy ugyan már, 100 héttel ezelőtt beküldtem az önéletrajzom, esetleg felvennének-e dolgozni.

Ja, és ha fel is vesznek, ott a próbaidő, amikor is bármikor kirúghatnak. 3 hónapot túl kell élnem, mire végre lesz egy kib**ott szerződésem! Csakhogy nekem 3 hónapon belül kéne új albit találnom, de felmerül a kérdés: hogy merjek bevállalni egy egyéves bérleti szerződést addig, amíg nincsen stabil munkaszerződésem?!

És koránt se korlátlan időhosszak állnak rendelkezésemre, nagyon is sietős ez a dolog, mert kissé elszámítottam magam, azt hittem, gyorsabban mennek majd a dolgok, de nem, szóval elég nagy sz*ban vagyok!!!

Szóval, egyetértek: az élet javarésze egy óriási szívás!

Azért van jó is benne: pl mindaz, amit nagy nehezen elértem, az tök jó. Csakhogy azt valahogy meg is kéne tartani! Ezért a kevéske nagy nehézkesen elért jóért való folytonos küzdelem tart csak életben!

De a héten a kezembe veszem az irányítást, és túlélőmód, mint egész rohadt életemben, megpróbálok kimászni ebből az óriási sz*ból, amibe belekerültem!

2018. okt. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:

Hát ma nem sikerült kimásznom belőle (12-es vagyok)! Kiderült egy órás utazgatásom árán személyesen, hogy egy álláshirdetés már akkor nem volt aktuális, amikor még az őskorban jelentkeztem rá!

Majd holnap! Csakhogy az időm és a reméyem is vészesen fogy. Meddig élhetek még napra túl? Mindig úgy fekszem le aludni (ha egyáltalán el tudok), hogy majd holnap mindent helyrehozok. De ez már a végtelenszer sokadik holnap, ennyi ideje senkinek sincs, nemhogy nekem!

Igazad van kérdező mindenben, ez egyszerűen katasztrófa, hogy folyton csak a nehézségek és akadályok vannak, amiket folyton el kell hárítani, hogy egyáltalán életben maradhassak!

2018. okt. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
#13: Menj ki külföldre és hagyj itt minden sz**t. Ez az ország csak azoknak élhető, akik beleszülettek a jóba, meg akik gátlástalanul, csókosok segítségével jutnak előre.
2018. okt. 8. 15:12
 15/17 anonim válasza:
Talán igazad van! De ha itt nem tudok melót találni, külföldön mire fel tudnék?
2018. okt. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Mert az Orbàn kormàny diktatúrát tart fent. Mindenki meg van fenyegetve meg van fèlemlítve, kivéve ugye maguk a diktàtorok. Ebbe az országba én tuti nem hoznèk lètre gyereket. Minek? Hogy ő is szenvedjen?
2019. nov. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Lelketlen humanoid fémrobot? Hát annak meg mi értelme lenne?
2020. ápr. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!