Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emlékeinktől vagyunk mi...

Az emlékeinktől vagyunk mi saját magunk?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam, hogy ha holnap úgy ébrednék fel, hogy minden eddigi memóriám eltűnne, és semmire sem emlékeznék, attól még saját magam lennék? Vagy egy teljesen más ember?

Lenne bármi kapcsolat a tegnapi és a holnapi énem között, vagy semmi közös nem lenne a két énem között, mintha egy másik emberhez hasonlitanám magam. Mit gondoltok erről?


2018. okt. 7. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az alapvető dolgaid mint pl. Kedvesség, empátia meg ilyen dolgok megmaradnának. Mindenesetre érdekes ezen gondolkodni :) kösz a kérdést elfilozofálgatok rajta :D
2018. okt. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyes szokásaid,amik már akár évtizedek óta meg vannak,szerintem megmaradnának. És mivel azért a személyiségedet,nagyrészt tényleg az általad megélt események,történések alakították és a nevelésed,amik ugye emlékekké váltak,íy igen úgy gondolom,hogy nagyban megváltoztatna,ha ezeket elveszítenéd. Nem teljesen, mert a személyiséged folyton változó,de azokat az emlékeket,amiket elvesztettél,megse jelenti,hogy ne tudnád,milyen lehettél,mert ezeket az emlékeket,érzelmekkel párosítottad,ezért van az,hogy amikor visszagondolsz valamire , már nem emlékszel magára a helyzetre,csak arra amit éreztél,így nem veszítheted el önmagad,vagy a személyiséged teljesmértékben. Tényleg érdekes gondolat.
2018. okt. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az ilyen alap személyiségjegyeid, amik a genetikádban is benne vannak, megmaradnának. De ugye egy ember személyét elvileg nem csak a DNS-e, hanem a környezeti hatások is jellemzik, amik érték élete során, szóval gondolom azok eltűnnének. Nem lennél teljesen ugyanaz az ember, mint most, de nem is lennél teljesen más. Legalábbis én így képzelem el.
2018. okt. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, attól vagy ma az, aki, hogy vannak emlékeid. Valószínűleg nem lennél rossz ember attól, mert már nem emlékszel semmire, de biztos, hogy nem lenne már ugyanolyan a lelkivilágod.
2018. okt. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, érdekes kérdés, és nem rossz ezen gondolkodni néha :D
2018. okt. 8. 14:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Jó kérdés: magam részéről ez egy esély lenne az újrakezdésre (szelektálnám az "ismerőseimet"), a többiek részéről csak bolondnak néznének.

Szerintem más ember lennénk ilyen setben.

2018. okt. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ez minden embernél más és más lesz,mert leginkább attól függ,hogy ki mennyire és hogyan képzeli el a felejtést.

Ha úgy képzeled el,hogy teljesem tényleg minden törlődik és semmi morzsa nem marad az emlékeidből,akkor egy teljesen más ember lennél,aki nem tud beszélni,biciklizni és nem is szobatiszta.Visszaesnél egy újszülött szintjére

csak a mostani testedben.

2018. okt. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!