Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan éljem túl saját magam?

Hogyan éljem túl saját magam?

Figyelt kérdés
Nemsokára 16 éves leszek, de gyűlölöm magam.Hiába vagyok jó tanuló, nem érzem magamat okosnak, sőt...Nem vagyok szép, nem vagyok tehetséges, úgy érzem semmi értelme a létezésemnek,teljesen értéktelen vagyok.Szánalmas.Mindenen sírok, hiába próbálok erős lenni.Néha úgy érzem jobb lenne ha vége lenne mindennek.Gyűlölöm azt, ahogyan most sajnáltatom magam.Valami mégis visszatart a vagdosástól, és más egyéb dolgoktól, nem tudom megtenni.Hisztis,öntelt felfújt hólyagnak érzem magam.Bármikor megbánok bárkit akaratomon kívül.Tudom hogy aki ezt most olvassa iszonyú gyerekesnek gondolja és igaza is van.Tanácsot szeretnék kérni, mit tegyek hogy emberi legyek?(Ha esetleg valaki a hobbikat és a sportot javasolná: nagyon ügyetlen vagyok benne, csak elrontom mások örömét)Köszönöm ha elolvastad,ha időt fordítottál rá,ha válaszolsz.16/L
2018. okt. 4. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Olvass könyveket és nézz animéket. Segítenek elmenekülni a valóságból. 17/L
2018. okt. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi
2018. okt. 4. 19:37
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne gondold, hogy egyedül vagy ilyen érzésekkel és gondolatokkal. Kb mindenki hasonló dolgokon megy át, szóval normális vagy.

Olvass klassz könyveket, attól jobb kedved lesz. Találd ki, hogy milyen szeretnél lenni, mit szeretnél, milyennek lássanak mások és apró lépésekben kezdj változni.

Minden nap tegyél valami kedveset valaki másért. Attól is jobb kedved lesz.

Legyen egy kisállatod, akiről gondoskodsz és aki feltétel nélkül szeret.

Csinálj kisebb programokat a családoddal, ők szeretnek, jó érzés lesz ez is.

Találd ki mi érdekel és mit szeretnél tanulni a jövőben, és azokat a tárgyakat erősítsd. Ami nem kell a felvételibe, abból elég nem megbukni is.


Nem vagy értéktelen. Egy tini vagy, aki nem alkoholista, nem drogos, nincs felcsinálva. Már ez is különbbé tesz sokaktól.


Ne légy túl szigorú magadhoz. És jusson eszedbe, hogy ez csak egy állapot, ami el fog múlni.

2018. okt. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi
2018. okt. 4. 19:42
 5/8 Mansour ***** válasza:
29%

Lány vagy, ez már önmagában érték. Egyszer még valakinek nagyon fontos lehetsz. Próbálj ezzel a tudattal élni és nem egy kiállhatatlan perszónává válni, aki majd nem kell senkinek. Az már jó jel, hogy hisztis, öntelt hólyagnak látod magad. A valóban hisztis, öntelt hólyagokban fel sem merül, hogy ők azok...

Nem tartalak gyerekesnek, ez inkább olyan aranyos tini dolog. A gyerekkor és a felnőttkor között ingadozol, szeretnél már felnőtt lenni, de még nem igazán megy... semmi gond, ez majd megoldódik.

Amúgy a 3. válaszoló tök jókat tanácsol, tényleg több figyelmet fordíts ezekre!

2018. okt. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. okt. 4. 20:16
 7/8 A kérdező kommentje:
Sokat olvasok, a kedvenc "hobbim".Nagyon jó tanácsokat adtok, úgyhogy méggegyszer köszi.
2018. okt. 4. 20:20
 8/8 anonim válasza:
Ezen mindenki átmegy. :) én is átmentem, pedig fiú vagyok. Sokszor a mai napig nem tudom a helyem a világban, pedig már negyedik éve egyetemre járok, jó hobbim van...:) szerintem a legjobb megoldás a jó emberi kapcsolatok, és hogy olyan közegben töltsd az időd, ahol magas az “egy főre jutó érzelmi intelligencia”...😃
2018. okt. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!