Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te lenézed azokat az embereket...

Te lenézed azokat az embereket akik az általános iskolába áldozattipusok voltak és felnőtt korukra mentális problémával küzdenek?

Figyelt kérdés
pl. szorongás, depresszió, önbizalomhiány

2018. okt. 11. 09:07
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
91%

Persze, hogy velem volt a baj, hiszem a szüleim öregek voltak, szegényeg voltunk, az anyám hülye ruhákba járatott és csúnya is voltam :D

Mellesleg itthon ha beszéltem ezekről, megkaptam anyáméktól, hogy ne foglalkozzak velük és ennyi. Nem beszéltek külön az osztályfőnökkel, sem a többiek szüleivel.

Talán inkább a te fajtádnak kéne magába néznie

2018. okt. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
86%

Nagyszülők neveltek. Óriási generációs szakadék.

H.lye ruhák nálam is.

Elől évekig hiányzott egy fogam a legérzékenyebb életszakaszomban, 16 éves korig.


Akkor nem is beszélve a tüneteimről:

Fogalmam se volt, a korosztályomat mi érdekli, miről beszélgetnek, elvoltam a magam kis világában, nem érdekelt a másik nem, amikor a többieket már igen. Ápolatlan voltam egy kissé, a divathoz semmi érzékem és nem is érdekelt.

Fogalmam se volt eleinte még a szeretet adásáról, kapásáról sem, pláne egyéb érzelmek, viccelődés felismerése, gesztusok felismerése stb....

Nem érdekelt az ember, emberi jellem maga, csak a műszaki dolgok, de abból is épp ami.

Fogalmam se volt a szexuális dolgokról és nem is érdekelt, de magamhoz nyúltam korán és azt se tudtam, mit jelent ez, mit csinálok.

Csak a magam kis mesevilága létezett, az aktális mániáimmal, érdeklődési köreimmel.


Hogyan védtem volna meg magam mégis?



Horrorisztikus tinikorom következett és a Nagymamámnak is nehéz volt ez az időszak, ugyanis kb. 17 évesen fentiekre egyszerre kezdtem rádöbbenni.



9 év alatt sokat dolgoztam magamon és minimum ugyanennyi munka vár még rám.



Nagyképűségnek hangzik, de én amúgy pont, hogy erősnek tartom magam, hogy ezeket felismertem és küzdöttem-küzdök.


Aki most megismer, pesszimistának és furcsának gondol.

Később már árnyalódik ez a kép benne.

Akkor furcsának, néha kiállhatatlannak, pesszimistának de nagyon erősnek tartanak. Meg erősen önbizalomhiányosnak.



26/L

2018. okt. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
97%

engem csak azért csesztettek és vertek meg sokszor mert kilógtam a sorból, nem foglalkoztatott az mint ami a többieket (ivás, cigi, szex, smint akármi)

Megérdemeltem? Én soha nem tettem semmit, mégis ezt kaptam. Mikor szóltam a tanárnak én is annyit kaptam hogy hagyjam rájuk, majd megunják, at hiszed megunták?


Ne olyan szituációt vázolj hogy te hogy segítenél egy ilyen gyereknek, vagy mit tennél a szülők vagy a tanárok helyében. Abba gondolj bele hogy mit tennél a gyerek helyében akinek senki nem segít.


Ja és azt nem is említettem hogy ha esetleg szóltél is valakinek és történt valaki akkor nem úsztad meg a haza utadat verés nélkül.

2018. okt. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
*valami #13 voltam
2018. okt. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

A görcsös tanulásról, iskolai teendőkkel kapcsolatos megfelelési kényszerről, kishitűségről , minden tárgyra görcsösen tanulásról mert jaj mi lesz ha csak kettes - nem is beszélve.

Persze így nem is ment semmi igazán, kedvenceim sem..


Most tanulom sokadik tanfolyam keretein belül, amit anno a BSc-n tanulhattam volna, ha nem így alakul.

2018. okt. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
0%
De ha valaki felnőttként visszatekintve látja, hogy milyen gyerekkora is volt, bántalmazták, nem törődtek vele, nem figyeltek oda rá, akkor miért nem megy el pszichológushoz, hogy segítsen ezeket feldolgozni? Miért keseríti tovább a környezetében élőket? Nincs kellemetlenebb annál, mint amikor valakinek ilyen keserűség a kollégája, aki mindig szomorú és magába forduló. Ezeket az embereket hívják úgy, hogy mérgező emberek, akik körül olyan feszültség van a levegőben, hogy kellemetlen még a közelükben is lenni, mert mindenkinek rossz kedve lesz.
2018. okt. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
89%
mondjuk ha a te elcseszett fajtád nem szekálna halálra mindenkit aki kicsit is más, akkor nem lenne ennyi "mérgező" ember... tudod van az a mondás hogy edd meg amit kifőztél
2018. okt. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
9%
Amilyen mocskos szád van, nem is csodálom, hogy utálnak az emberek! Nem tudsz normálisan beszélni?? Még erre sem tanítottak meg? Mit vársz? Hogy sajnáljanak és pátyolgassanak? Szedd össze magad és próbálj meg normálisan viselkedni, kommunikálni és akkor talán van rá esélyed, hogy nem fognak kiközösíteni. Képzeld, az én "fajtámnak" vannak barátai, normális családja, kapcsolatai, sőt, nekem vannak gyerekeim is, akikre odafigyelek és nem hagyom, hogy olyanokká váljanak, mint te! Ha nem tudsz magadon segíteni, akkor kérj segítséget, de ne másokat okoljál a szerencsétlen életedért!
2018. okt. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
89%
látod pont ez a hozzáállás a gond.
2018. okt. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
70%
Nem nézem le őket, ha normális emberekké tudtak válni a történtek ellenére. De ha felnőtt korára is szocializálatlan, az egész élete abból áll, hogy panaszkodik, esetleg agresszív is, akkor nem tűröm meg magam mellett.
2018. okt. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!