Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ekkora szégyenérzetem?

Miért van ekkora szégyenérzetem?

Figyelt kérdés

Osztályban, vagy ha simán csak négyszemközt beszélek valakivel igazából mindegy, mert bármit mondok, vagy nem mondok szégyenlem, sokszor már meg sem szólalok. Bármit amit teszek, a kinézetem, igazából gáznak tartom/ rosszul érzem tőle magam. Gyakran feszült/zavart vagyok és sajnos ez néha meglátszik a beszédstílusomon, a gesztusaimon, vagy szimplán ahogy járok. Egyszerűen szégyenlem az egész lényemet. És ha mondjuk az osztályból szóba áll velem valaki, rendesen én érzem gáznak, hogy leáll velem.

Az osztályban nagyon nagy és sok kisebb nagyobb klikk van, de én inkább olyan kívülálló típus vagyok, leggtöbb embernek vagy ellenszenves vagyok, vagy utálnak.

Hogyan tudnék ezekből leadni, mitől lehet ez?



2018. okt. 14. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:

mert nem adsz enni az egonak, és a környezeted sem adott neki enni (szülők) mindig a hibáidat látták meg.


Amit tehetsz, olyan dolgokat teszel, amitől jól érzed majd magad.


Ha utálnak, ellenszenves vagy tanulj meg dicsérni, bókolni. Így eteted mások egoját, és imádni fognak, csak jó színészi gyakorlás kell hozzá, de te ne dőlj be a hízelgésnek, csak nyugtázd, és köszönd meg. Ne szállj el, ennyi a lényeg.

2018. okt. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fogadd meg z 1-es tanácsát, esetleg menj pszichológushoz, ki biztosan tud önbizalmat oltani beléd.
2018. okt. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%
Állj oda minden nap a tükör elé és mondd el 50x legalább, hogy "Szeretem és elfogadom magamat olyannak amilyen vagyok".
2018. okt. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 vantel ***** válasza:
Gyermekkori sérelmektől, élményektől,szülői behatástól, általában véve.
2020. júl. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!