Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vannak ekkora elvárásaim...

Miért vannak ekkora elvárásaim önmagam felé?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi, hogy milyen pszichés háttere lehet ennek, illetve hogyan tudnék ezen változtatni.

Konkrét példa, hogy egyetemen vagy a munkám során mindig olyan nagy elvárásokat támasztok magam elé, hogy ha alapjában véve sikeres vagyok valamiben annak sem tudok örülni, mivel az elvarasaimnak nem tudtam megfelelni, nem tudtam megütni a saját mércémét.Termeszetesen ha valami valójában kudarc, azt megdurvabban élem meg.

Az élet más területein nincs ehhez hasonló problémám, nem érzem magam önbizalom hiányosnak, inkább a karrier szempontjából áll fenn ez a probléma.

Egy bizonyos szintig ezzel szerintem nincs gond, hisz ez a mentalitás előre tud vinni, de már néha úgy érzem, hogy felőrlődök ettől.



2018. máj. 16. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát tűzz ki elérhető célokat, magadnak akarj megfelelni, ne másoknak. Fogadd el a dolgokat úgy ahogy vannak. Ez most eléggé klisé volt de igaz. Azt írtad hogy sikeres vagy, akkor az jó! Ráadásul dolgozol és egyetemre jársz egyszerre, az alapból nehéz lehet.
2018. máj. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy mindig túl magasra teszed a mércét és mindig nagyot akarsz tarolni. Kis lépések vezetnek a nagy siker felé, az már más kérdés hogy ennek tudsz e örülni, ez lehet pszichés vagy afféle frusztráltság hogy félsz a változástól. Biztos fiatal lehetsz még, tapasztalj meg sok mindent és akkor "jobban" betudod látni a horizontot ha szabad így fogalmaznom.
2018. máj. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, tényleg fiatal vagyok. A munka alatt egyetemi gyakorlati munkának kell ezt elképzelni.

Az a gond, hogy néha kételkedem önmagamban a karrierem szempontjából. Tudom, hogy jó úton haladok, azt tanulok és csinálom, amit szeretek, mégis néha azt érzem, hogy nem vagyok elég jó ehhez, hogy vannak nálam sokkal jobban teljesítő személyek.

2018. máj. 16. 19:03
 4/6 anonim ***** válasza:
Na ilyenkor mindig gondolj arra hogy te mi mindent kaptál az élettől míg mások nem. Ha van értékrendszered és erkölcsileg tiszta vagy, az már hatalmas dolog. Ne feledd, most még mindened megvan,csili vili élet, később ez változhat. Szóval nem értelek miért nem tudsz örülni amit idáig elértél vagy kaptál. Egy régi barátom jutott eszembe rólad...
2018. máj. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Te legalább egy állásinterjún őszintén sorolhatnád a negatív tulajdonságaid közé, hogy „túl maximalista vagyok”

Ez amúgy az egyik tabumondat. Nem szeretik sehol a HR-esek 😃

2018. máj. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pacsi! Ugyanilyen vagyok és már kezdek megkattanni saját magamtól.
2018. máj. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!