Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hazudik állandóan?

Miért hazudik állandóan?

Figyelt kérdés
Lett egy új lakótársam a középiskolai koleszban. Fiatalabb nálam, elég dokat beszél, nem szégyenlős. Viszont azt vettem észre, hogy állandóan túl akar licitálni. Ha mesélek valamit, tuti hogy egyből rákontráz hogy ja ő is vagy ja neki még durvább.. stb. És van amikor tök kamuszagú amit mond. Ennyire önbizalomhiányos? Kezd már nagyon zavarni, hogy mindig ez van. Mit mondjak neki, hogy abbahagyja?
2018. okt. 16. 09:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen osztalytársam nekem is volt.. és hát ugye egy haveri társaságban is voltunk.. egy idő után mikor mindenki megunta beszéltünk vele, hogy nem kéne mindig kamuznia, mert egyrészt idegesítő másrészt undorító dolog.. azt mondta leáll stb stb. Ugyan úgy hazudgál a mai napig :D írok pár példát: diszkóban kicsit sokat ittam és az önfeledt tánc közben véletlen gyomron vágtam egy csajt. Nem nagyon csak kicsit :D ez a haver kirangatott a diszkóból.. jöttek utánunk ketten. Mondtam, hogy álljunk meg, ha balhéznak lerendezzük mint az igazi férfiak. Odajöttek, ugye én azt hittem engem akarnak.. kiderült, hogy nem :D a srácot akarták valamiért elverni.. de mivel enyhén ittas állapotban jó a beszélőkém, kidumáltam magunkat a helyzetből.. később ezt ő úgy adta elő, hogy ENGEM akartak megverni és ő állította le őket :D másik sztori: éjszaka bicikliztünk és meglátta, hogy ott egy rendőr erre ő lekanyarodott egy utcaba én mentem utana mert nem láttam a rendőrt.. azok meg kiabáltak, hogy menjünk vissza vagy baj lesz. Vissza mentünk.. haver elkezdett mindent össze vissza magyarázni (miközben amúgy megbüntettek minket mert nem a bicikli úton mentünk) én meg rászóltam, hogy álljon már le, nem kell ide a fa.szsága.. lelehet ezt normalisan is rendezni, láttam a rendőrön is, hogx nem igazán veszi be a dumáját. Végül amúgy rendesek voltak, nem kötöttek bele másba pedig amúgy ittunk is, lehetett is érezni.. de ha hagyom tovább beszélni azt a f.aszt akkor tuti nagyobb büntetést kapunk :D vannak még ilyen sztorik de felesleges többet írnom, úgyis tudod milyen ez :) nem tudsz vele mit csinálni, próbálj vele beszélni de szerintem nem sok haszna lesz.. én megszakítottam vele minden kapcsolatot, az segített :D
2018. okt. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg kényszeres hazudozó, önbizalomhiányból is fakadhat, ahogy mondtad.

Ha ezzel elkezdesz foglalkozni, és pl. szembesítgeted, az hosszú távon nagyon sok energia lesz neked. Két választásod van: vagy letojod, és ráhagysz mindent, eljátszod hogy elhiszed amit mond, és ez a könnyebb, vagy minden alkalommal szembesíted, elmondod neki, hogy te egy kényszeres hazudozó vagy, stb.

Magától nem fogja abbahagyni amúgy, ő abból nyer magának energiát, hogy nagyobbat mond, hazudik. 3 ilyen embert ismertem, mind a 3 ember valamilyen gyerekkori bántalmazásban szenvedett. Ebből fakadhat az önbizalomhiány is.

2018. okt. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Második, úgy sejtem valami családi bántalmazás lehet a háttérben. Sajnálom őt, de azért rohadt idegesítő. :D
2018. okt. 16. 09:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Sok ilyen embert ismerek :D és ők is sokszor belefulladnak a hazugságokba. Van olyan aki már elhiszi azt amit kitalál magának, ilyen ember rá kell tudni.
2018. okt. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is van ilyen ismerősöm, aki szeret nagyokat mondani, bár nem ilyen mértékben, csak úgy adja elő, hogy bizonyos szituációkban ő volt a kulcsember. Engem már nem különösen érdekel, nem foglalkozok vele :)
2018. okt. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Volt egy haverom, 23 évesen az ilyen hihetetlen történeteket adott elő, hogy magánnyomozónak, meg az ingatlanmaffiának dolgozott... jó sztorik voltak, de sosem értettem miért hazudozik össze-vissza.


Aztán egyszer kocsit mentem venni, jött velem, vagy 200 km-re voltunk valami kis faluba, erre elkezdi mesélni: "Itt is volt házam, beköltöztek a romák, rendőrrel kirakattuk, felgyújtottuk a házat, erre beköltöztek a szomszéda, azt is felgyújtottuk! Végül így tudtam eladni szép haszonnal a telket, mekkora buli volt!"

Na ekkor mondom nézzük meg, és befordultam arra a kis földutas mellékutcába, mentünk vagy 10 percig, erre odaértünk, és tényleg 2 leégett romhalmaz volt ott... tudta a címet, meg mindent, ami még a google utcaképen sem volt rajta :)

2018. okt. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!