Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Társadalom miért utálja...

Társadalom miért utálja azokat akik öngyilkossági kísérlet követ el? Csaló, rabló emberekkel pedig sokkal elnézőbb.

Figyelt kérdés
2018. okt. 17. 00:59
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
73%
Az öngyilkossági kísérletek nagy részének igazi célja a figyelemfelhívás. Ettől függetlenül bárki kerülhet olyan helyzetbe, hogy megforduljon a fejében ez. Az élet nem könnyű, de sok múlik azon, hogy hogy állunk a problémáinkhoz. Nekem is vannak gondjaim, viszont a családi kapcsolataim erősek, ez sokat segített abban, hogy kitartsak. Nélkülük nem tudom mi lett volna velem. Én nem ítélem el azokat, akik idáig jutnak, rossz dolog, mikor egy nyomasztó problémára nem találsz megoldást, akármennyire is próbálsz.
2018. okt. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
68%
Mert könnyebb a másikat meglökni, mint felhúzni.. ahogy láthatod van itt 1-2 olyan válasz, ami arra utal, hogy emberünknek nem volt még dolga depresszióval vagy depressziós emberrel.. ha igen, akkor is inkább homokba dugták a fejüket, mert nem tudtak mit kezdeni a helyzettel.. nem lehet őket emiatt hibáztatni, van akiben nincs meg a kellő empátia, ez van :)
2018. okt. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
83%

Ez olyan szerencsejáték, ahol mindent egy lapra teszel.

Ismerősöm lánya idén 16 évesen lett öngyilkos. Csak figyelmet akart, lázadozott, mert a szülei tiltották a börtön viselt, 30 éves pasijától, aki itatta, rászoktatta a fűre, stb. Tehát okkal tiltották...

Aztán egyik reggel összeveszett az anyjával, nagy duzzogva bement a szobájába. Az anyja meg lement a boltba, de ő ezt nem tudta. Bevett valami bogyót, ráivott, aztán várta, hogy majd csak eszre veszik, hogy gond van. Aztán mikor érezte, hogy nagyon nagy a baj, akkor hívta az anyját, a tesóját, de hiába értek ki a mentők, még aznap a kórházban meghalt. Ő ott könyörgött, hogy ne hagyják meghalni, nem akar tényleg öngyilkos lenni.

Ez van. Ennyit arról, hogy nem végződik halállal.

2018. okt. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
89%

Utolsó: az öngyilkosságok (és kísérletek) általában beszűkült tudatállapotban történnek, épp ez a szerencsétlen benne, mert utána már hiába tér észhez, bánja meg az ember, lehet már késő, vagy legalábbis valami maradandó károsodást szenved.


Másik: "ööö...te tudod, mit jelent az hogy "kísérlet"?


Az olyan dolog, hogy vagy sikerül vagy nem.


Ha igen, akkor bizony meghal az illető."


Nem, öngyilkosság esetében a "kísérlet"-et csak akkor használjuk, ha nem járt sikerrel. (Valamint akinek sikerült, annak nem sokat számít, hogy utálják e, ha jobban belegondolsz az eredeti kérdésbe.)


Többiek, akik hülyeséget beszélnek: 1. ez a gyávázós dolog az esetek 95%-ban hülyeség (és arról tanúskodik, hogy nem gondoltad végig, hogy mi vihet valakit rá ilyesmire), gyengének vagy hülyének nevezni őket már indokoltabb lehet, ha mindenképp sértegetni akartok

2. az ilyenek (legyávázás, stb.) pont olyasmik amik át tudnak billenteni valakit, akinek öngyilkos gondolatai vannak (nem én találom ki, nézz utána), szóval tessék felelősségteljesebben (és érettebben) viselkedni.

2018. okt. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
56%

ma 01:26-nak.

Mivel nekem írtad amit írtál, tájékoztatlak, hogy tudom milyen az amikor valaki a poklok poklát éli át. A férjem és iker fiaim autó balesetben meghaltak. Élőhalott voltam évekig, mégsem az a megoldás, hogy megölöm magam. Ha valaki én tudom mi a fájdalom.

2018. okt. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
84%
feleslegesen vitáztok, nem a fájdalom számít, hanem a fájdalom aránya a fájdalomküszöbhöz/tűrőkepésséghez (+ a fájdalomtól független külső hatások amik meghatározzák, hogy valakinek egyáltalán eszébe jut e ilyesmi, illetve ha eszébe is jut, rögtön elhessegeti e a gondolatot, vagy előbb utóbb enged neki), illetve a gondolatokon túl még mindig a beszűkült tudatállapot a meghatározó a kivitelezésben (nyilván ott aki nem csak megjátssza, de az meg nem követet el öngyilkossági kísérletet, szóval nem tartozik a kérdéshez), ahhoz hasonlóan mint amikor valaki hirtelen felindulásból megüt embereket vagy jobb esetben tárgyakat (falat pl.) vagy földhöz vág tányérokat stb.
2018. okt. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim válasza:
57%

Vannak emberek, méghozzá sokan, akiknek az élet minden perce kínszenvedés, akik nem lelik örömüket a mindennapokban, csak egy tortúra az élet.

Kinek van joga azt mondani, hogy ezeknek az embereknek az a jó, ha minél tovább szenvednek?

Mindenkinek meg kellene adni a lehetőséget, hogy fájdalommentesen véget vethessen az életének, ha már nem akar tovább kínlódni.

Aki élni akar, éljen, de ezt rákényszeríteni azokra, akik már csak menni szeretnének primitív gonoszság.

2018. okt. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 he84 ***** válasza:
68%
Részben egyetértek a 17-es válaszolóval.
2018. okt. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
63%
Egy öngyilkosság végrehajtásához hatalmas BÁTORSÁG és LELKIERŐ kell. Ezt arra alapozom, én évek óta tervezem, de nem merem megtenni, mert túl gyáva és gyenge vagyok hozzá.
2018. okt. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Aki odáig eljut, hogy öngyilkossági kísérletre vegye rá magát, az már belülről rég halott. 1es voltam
2018. okt. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!