Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vajopn miért van az, hogy egy...

Vajopn miért van az, hogy egy fiú inkább lány mesekarakterekkel tud azonosúlni s lányos az ízlése? Egy ilyen fiúnak milyen lelkivilága lehet? Nem kéne a sorkatonaságot visszavezetni hogy férfiakat neveljünk ne pedig kislányokat fiúkból?

Figyelt kérdés
családtagról van szó.
2018. okt. 19. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Te voltál sorkatona?
2018. okt. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
sajnos nem, de én nekem normális neveltetésem volt. a szüleim keményen fogtak és nem lettem lány. a gyerek a nagybáttyám gyereke anyai ágon.
2018. okt. 19. 20:20
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Én inkább a gladiátorharcokat vezetném vissza, az legalább szórakoztató a civileknek is, + ügyesen kiselejtezik a selejtet.


Amúgy ja, inkább tanítsák lövöldözni a fiúkat/fiatal férfiakat, és törjék meg őket mentálisan úgy, hogy gyakorlatilag parancsteljesítő kutyák legyenek, mert még a végén elkezdenek felnézni kib...szott Meridára, vagy kire, akinek van egy jól megírt, erős karaktere, de p...na van a lába között, szóval kisfiúként szégyen felnézni rá.


A szigorú keresztény nevelést kapott nagyapám, aki megjárt egy gulágot nem volt ilyen szexista agyhalott, mint te pedig ez már mond valamit (r.i.p Papi).....

2018. okt. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 October15 ***** válasza:
100%

3.: Lehet ismerték egymást, az én öregem vasutas volt. :D [Hmmm jó feketén.. úgy szeretem. XD Btw tényleg a MÁV-nál volt.]


Kérdező: De még mennyire, hogy nem. :D Úgy is lehet ám férfi, hogy közben nem lesz szociopata. Amúgy attól, hogy a "lányos" az ízlése meg, hogy lány szereplőkkel tud azonosulni még nemjelenti azt, hogy seggbe fog dugni téged mikor nem figyelsz..


26 vagyok, hetero és érdekes módon minden további nélkül tudok azonosulni női karakterekkel. Hova tovább nem izgatnak az autók, motorok, szőke szilikonos csajok és a fegyverek is csak azért mert töri szakon vagyok. :D Még sosem ejtettem le a szappant. Pedig nem voltam sorkatonai szolgálaton.

2018. okt. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

miért van, hogy nagyapa, az az egyszerű parasztember, aki megélte, hogy milyen is az a háború, akinek az öccsét napokkal később keresztelték a kelleténél, mert a pap nem ért rá, temette a bombázás áldozatait, ez az egyszerű, az általánost elvégzett ember úgy tanította az összes létező, korú-nemű unokáját, hogy legyenek azok, akik, és csinálják amit akarnak, mert aki megszólja az ő vérét, hogy mit keres kisfiúként a táncteremben, vagy miért pont batmannek öltözött, amikor a többi kislányok mind hercegnők a farsangon, az megbánja azt is hogy megszületett...

és TÉNYLEG miért van az, hogy az összes f szkalap, élükön a faterommal, aki ugyan volt katona, de csak úgy szolidan békeidőben, szóval jó eséllyel sz rt se csinált, csak szivatta a lakosságot, meg te, aki nem is voltál, csak pofázol itt, hogy felmenjen a vérnyomásunk, gyermekeket zavarna el otthonról, hogy megtanítsák nekik, hogy micsoda bűn is gondolkodni, emberinek lenni, inkább fegyvert adnak a kezükbe és ölni tanítanák őket...

tudod mi a végkonklúzió? hogy a katonásdi-háborúsdi baromságokhoz mindig azok vonzódnak, akik fel se tudják fogni, agyi képességeik hiányában, hogy miről is beszélnek...

2018. okt. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Hát, pedig rád is rád férne valami foglalkozás.

Szegény kölyök pár női fiktív karakterrel jobban tud azonosulni, mint pár férfi karakterrel, és te ebbe rögtön azt látod bele hogy baj hogy nem volt sorkatona. Az eszedbe se jut hogy lehet hogy egyszerűen ezek a fiktív karakterek igényesebben vagy szerethetőbben vannak megírva mint más fiktív karakterek? Nem. Egyből sorkatonaság hiánya, és kislánynevelés a fiúkból.


Figyelj. Megértem az aggodalmadat. A srácok nevelése nagyon nincs helyén a mai világban. De azzal hogy a sorkatonaság tenné ezt helyre, sem tudok egyetérteni. A 18. század előtt nem volt kötelező sorkatonaság, és megvoltak az emberek. Emellett ha beszélsz valakivel aki meg is járta, tudja is hogy miről beszél akkor általában nem dicsérik. Csak azok vannak oda érte akik nem voltak és valamilyen kifogás miatt eszük ágában sincs menni. Ilyen az "Én nő vagyok" meg a "Én nekem normális neveltetésem volt" kifogások is. De mindig amikor valaki rázendít azt hallom hogy "Én csak okosnak akarok hallatszani és más farkával verni a csalánt úgy hogy fogalmam sincs miről van szó".


Figyelj. Menj el, állj be sorkatonának, nem tart vissza senki. Gyere vissza akkor ha megjártad és majd talán adunk a véleményedre. Addig meg annyit ér mintha anélkül magyaráznád milyen finom egy sütemény hogy valaha kóstoltad volna.


És ne hidd azt hogy attól mert valaki jobban beleéli magát egy jól megírt női karakterbe, mint egy szarul megírt férfiba akkor az rögtön homár vagy latens transzi. Vagy te a terminátort se nézed meg, nehogy utána felébredjen egy belső késztetés hogy robottá operáltasd magad?

2018. okt. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi a baj azzal, hogy valaki feminin? Mármint azon túl, hogy egy olyan társadalomban élünk, ahol femininnek lenni degradáló. Nem kell minden férfinak érzelemmentesnek, keménynek és tradicionálisan "férfiasnak" lennie. Szerintem nagyon szomorú, hogy ez mind a mai napig probléma. Attól, hogy valaki szereti a rózsaszínt és inkább megy színházba, mint focimeccset nézni (a példák a saját környezetemből, fogalmam sincs mire utalsz a "lányos az ízlése" dologgal, csak a könnyebb megértés végett írtam ezeket), még nem lesz kevésbé férfi. Az pedig, hogy gyerekkoruktól beleverjük a fiúkba, hogy csak egyféle férfi a férfi nagyon káros. A gyerek had legyen gyerek, csinálja, nézze, szeresse azt, amit akar, ne azt, amit egy elavult társadalom diktál neki.
2018. okt. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem normális, de kétlem, hogy ez ellen lehetne bármit is tenni... Pláne a sorkatonasággal... Az max egy depressziós b..zit csinálsz belőle
2018. okt. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Valóban lehet,hogy lányosabb jellem,de ez nem feltétlen baj.Az,hogy a sorkatonaság férfiakat nevel ki,hát ha rágondolok a sörhasú,alkoholista,másoknak alátevő katonaviseltségükre büszke emberekre,valahogy nem tartom ezt hitelesnek.
2018. okt. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!