Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tennél, ha megtámadnának...

Mit tennél, ha megtámadnának az utcán?

Figyelt kérdés
Csajok, ha titeket megtámadnának az utcán, akkor hogyan védekeznétek, vagy mit csinálnátok?

2018. okt. 20. 21:21
1 2 3 4
 11/32 Metionin ***** válasza:
90%
Támadótól függ. Többször támadtak már meg, jobban mondva ki akartak rabolni mert pár évig későn jártam haza a munkából és hát megtaláltak. A láthatóan nem egy IQ harcos srácnak egyszerűen visszakérdeztem hogy mégis miért adjam oda az értékeimet, mire meglepődött és elszaladt. Ugyanígy egy idősebb fazon amikor visszakérdeztem hogy és ha nem? De volt több eset amikor a támadó nagy volt és nem zártam ki hogy van nála pl. kés is, na akkor egyszerűen elfutottam. Egy sem ért még utol, jó sprinter vagyok. Illetve koncertről hazafelé volt egy fazon aki miután nem akartam odaadni a táskám, elkapta a karomat, na azt ijedtemben fejbevágtam egy üres viszkisüveggel ami épp a kezemben volt, aztán befostam hogy meghalt és kihívtam hozzá a mentőt. Amúgy van nálam mindig paprikaspray de még egyszer sem használtam, valahogy reflexből hamarabb ütök-rúgok.
2018. okt. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
87%

Hát, a fő kérdésben nem említesz lányokat, szóval... Aki már ide kattint (mint én is), akkor hozzászólok a témához, ha nem haragszol

(Pisztolyos voltam).

2018. okt. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
jaa nem gond... :)
2018. okt. 20. 22:27
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Ez sok mindentől függ. Attól, hogy milyen helyen támadnak meg (ha forgalmas, akkor tudok kiabálni, hátha valaki észrevesz). Milyen dolgok vannak nálam (ha mondjuk bevásárlásból jövök haza, akkor hozzávágok egy kiló kenyeret. Azt azért nem, de a kulccsomó vagy a nehezebb tárgyak jók az önvédelemre, utolsó esetben). Az sem mindegy hogy hányan vannak. Nyilván 5-6 embernek nem fogok nekimenni, mert nem is tudnék. A futás nálam ki van lőve, a csiga is leelőz. De, ha egyedül van, akkor szerintem megcéloznám a férfiasságát. Amíg összegörnyed, addig meg el tudok menekülni valahogy. Paprikaspay-t meg nem hordok magamnál, igaz még eddig sosem kellett bevetnem, szerencsémre :D De egyébként ilyen helyzetben mindenki máshogy reagál. Először én is bepánikolnék. Furcsamód ilyenkor az emberből előtör a belső "kreativitás", és az összes nála lévő holmi hirtelen rögtönzött önvédelmi eszköz lesz. Egy sima parfümöt, vagy dezodort is bele lehet fújni valakinek a szemébe, meg lehet harapni ha lefog, meg lehet fejelni, meg minden egyéb :D

Mondjuk most tiszta fejjel gondolkodok, de őszintén nem tudom megmondani hogy mit csinálnék ha ilyen történne velem. Ott nem lesz időm átgondolni hogy mit csinálhatnék, most igen.

2018. okt. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Ezek teljesen jó ötletek....hogy például egy kulcs csomóból is jü eszköz lehet, mint ahogy akár tökön lehetne rúgni, vagy egy szimpla dezodort az arcába nyomni...mind egyszerű, rögtönzött és hatásos...
2018. okt. 20. 22:32
 16/32 anonim ***** válasza:

Engem az elmúlt napokban elkezdett hazafelé menet inzultálni egy részeg ember. Ha közelebb jött volna vagy követett volna engem akkor nyilván vagy megrúgom vagy elkezdek kiabálni. Azért Kérdező szerintem paprika sprayt tarts magadnál. Biztos ami biztos alapon.

Egyszer mondták valami önvédelemes előadásban, hogy hordjunk nagy köves gyűrűt vagy kulcsot az ujjaink között és fejbe kell vele ütni a támadót...

2018. okt. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
59%

"Hát őszintén....bocsi hogy ezt mondom, de szerinten sok srác csajnak képzeli magát...vagy csak nem látja a kérdést... :D :D"


Én alapból nem értem, miért van lányokra korlátozva a kérdés. Ez a fétised?


Egy férfit pont ugyanúgy megtámadnak, pont ugyanannyi esélye van. Persze ott a társadalmi sztereotípia, hogy csaj=gyenge áldozat férfi=tanulja meg megvédeni magát. De a valóságban egy átlag férfinak pont ugyanannyira kellemetlen egy támadás mint egy nőnek. Sőt, valahol azt látom, hogy hacsak nem kifejezetten erőszakolni akarnak, akkor sokkal hamarabb kötnek bele egy férfiba mint egy nőbe.

2018. okt. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
90%
Egyetemista koromban nem volt pénzem tornacipőre. Emiatt négy évet cselgáncsoztam, tesi helyett. Ha megtámadnának, pár másodpercig játszanám a gyenge ijedtet, hogy elbízza magát, aztán egy elegáns csípődobással a földre vinném. És hogy ott is maradjon míg elsétálok, rendesen tökön rúgnám.
2018. okt. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Annyire visszatartó ereje van a tökönrúgásnak? És ha tényleg valami elszánt pszichopata vagy részeg?
2018. nov. 21. 21:29
 20/32 anonim ***** válasza:
82%

Reálisan végiggondolva, mivel ott a rühes térfigyelő kamera, valószínű hagynám magam kirabolni/leütni/megerőszakolni, másképp még a végén engem csuknak le.



Pánikhelyzetes aggyal viszont nem tudnám reálisan végiggondolni, mivel nem szeretem az embereket és szerintem szociális fóbiám is van, szerintem az ütés lenne az a reakció, ami ijedten, gondolkozásra képtelen állapotban előjönne belőlem.

Szóval ütnék, ha elterülne, elfutnék, de szerintem az ütésemmel nem érnék semmit, így ugyanúgy kirabolna/leütne/megerőszakolna, a bíróság meg még a végén engem hurcolna meg - az ütésért. Pláne, mert a felvételen csak az látszódik.



26/L

2018. nov. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!