Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tennél, ha megtámadnának...

Mit tennél, ha megtámadnának az utcán?

Figyelt kérdés
Csajok, ha titeket megtámadnának az utcán, akkor hogyan védekeznétek, vagy mit csinálnátok?

2018. okt. 20. 21:21
1 2 3 4
 21/32 anonim válasza:
79%
Nem tudom, lehet h nagyon rémült lennék és nem tudnék mit tenni.. Így belegondolva megpróbálnám tökönrúgni v belenyúlni a szemeibe.. Ha lefogna megfejelném mint a filmekben 😂 aztán lehet én ájulnék el 😂😂😂😂
2018. nov. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
89%

Kedves utolsó, szerintem nem kell szégyellned, ha egy ilyen helyzetben meg próbálnád megvédeni magad. Ha pedig kamera felvenné az esetet, akkor 100%-ig biztos vagyok benne, hogy nem téged ítélnének el a bíróságon, ugyanis az élethez való jog minden felett áll, mindenkinek joga van az élethez, és megvédenie magát abban az esetben, ha valaki az életedre tör.


Én legalábbis hiszek még a magyar igazságszolgáltatásban (lehet kissé naívan ugyan)

2018. nov. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vaggyok és 20asnak írtam.


Kérdésre válaszolva ezt a kérdést szinte lehetetlen a biztonságos lakásomból, fotelben ülve, nyugodt körülmények között megválaszolnom. Most természetesen úgy gondolom, hogy az első reakció ilyen esetben a visszaütés lenne, de lehet, hogy élesben leblokkolnék, vagy akár összepisilném magam. Nem voltam még sosem ilyen helyzetben, ki tudja, milyen reakciót váltana ki belőlem. És ez szerintem mindenkire igaz.

2018. nov. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
77%

Boxolok. Igy reflexbol utok. Mar volt hasonlo. A villamoson tobbszor estek volna mar ram,de rogton indult a kezem a felem iranyulo mozdulatra. A boltba a mellettem leesonarancsot is elkaptam periferias latomezobdn.

Egyszeruen beleirtak az osztoneimbe. Nem gondolkozok mar olyanon,h ussek-e vissza. Na meg az egesz napi munkabol adodo hatalmas feszultseg is levezetesre kerul.


Na meg van nalam mindig rozsdas snitzer,csilipor,dobocsillag ,stb. A meglepetes ereje hatalmas elony.

2018. dec. 7. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, lehet valaki részeg vagy pszichopata is, a fájdalmat ugyanúgy érzékelni fogja mint bárki más (ha mondjuk már lecsúszott pár liter tablettás akkor tompábban, de így is hatásos).

A férfiaknál meg a családi ékszer amúgy is érzékeny pont, és tud fájni ha teljes erőből belerúgsz. Az ösztönös reakció az ha összegörnyed, addig meg el lehet futni.

Egyébként, ha nagyon aggódnál akkor vannak Magyarországon is tanfolyamok, amik önvédelmi céllal lettek létrehozva, de amúgy neten is találsz hozzá anyagot. Természetesen a tanfolyam a célravezető, ha egyedül próbálsz gyakorolni a neten talált információkból csak a hibáid rögzülnek. Az egyedüli gyakorlásban a hibák rögzülnek, ez küzdősportoknál fontos :D Ha van olyan ismerősöd aki bevállalja hogy segít, és eljátssza a támadó szerepét akkor tudsz tanulni pár hasznos mozdulatot.

Azt még hozzá tenném, hogy lehetsz Chuck Norris reinkarnációja is, de olyan emberrel nem szabad szembeszállni akinek kése vagy egyéb szúró vagy lőfegyvere van. Gyorsabb lesz, lehetsz akármilyen jó, ebben az esetben inkább a menekülés a legjobb megoldás vagy a segélykérés.

Ha megkérdezhetem akkor miért tetted fel ezt a kérdést? Valaki szokott téged követni, vagy történt már veled hasonló ezelőtt?

Én voltam a parfümös-kulccsomós válaszoló.

2018. dec. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Lenyomnám a torkán a nyóckeres térfigyelő kamerát.
2019. jan. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
77%

Na, akkor gondoljuk végig.


Én 4 évig kungfuztam, de sohase voltam benne igazán jó, illetve lassan már 4 éve hagytam abba. ;D


Megpróbálnám védeni magam. De a védekezés mikéntje nagyban függ a támadó féltől: hányan vannak, mi volt a felvezetés (pl kötekedtek előtte?), milyen a támadó állapota (pl egy részeg hajléktalan nem valószínű, hogy leteper engem. Bár ki tudja.).


Sokszor el lehet kerülni a támadókat. Jó példa erre, hogy amikor mentem pár éve laptopot vásárolni, láttam az utca egy szakaszán egy nagy falkányi büdös kancigányt. Egyszerűen kerültem egyet :D


Érdemes az eszünket használni, ugyanis egy átlagos utcai támadó nem sok ésszel van megáldva. Az értelmes bűnözők nagyban játszanak, pl Ocean's Eleven (tudom, csak egy film... :)). Tudni kell felmérni at erőviszonyokat, az esélyeinket, az ellenfél gyengeségeit, tudni kell feladni.



Persze, könnyen írom ezt itt le, nem támadtak meg az utcán soha, és fogalmam sincs hogy reagálnaék! :D


18F

2019. jan. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Engem egyszer elrabolni akartak, hat futottam és az a szerencsém hogy kódos volt az ajtó.

Volt már párszor, hogy este mikor mentem koliba/haza, akartak valamit... addig jutottak, hogy megragadták a karom. Amint megéreztem a szorítást nagy lendülettel elindultam ellentétes irányba. Nem vagyok egy nagyon erős nagydarab lány, de annyira hirtelen volt a mozdulat, hogy kirántottam a karom.

Verekedésben gyakran használtam a fejem, elég kemény :D azt tapasztaltam. Illetve mikor többen jöttek ellenem akkor már mikor földön voltam, akkor is rúgtam karmoltam és haraptam.

Fegyveres, késes támadóval nem találkoztam, de nem is akarok.

Fegyver, spray sosincs nálam. Azbén előnyös hogy alacsonyan van a sulypontom, gyors vagy és brutális hangerőn tudok sikítani

N

2019. jan. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
*az én előnyöm, * gyors vagyok
2019. jan. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
wow....:o......amúgy szerintem is a leghatásosabb lehet egy sikítás pl....
2019. jan. 26. 22:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!