Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tennétek ilyen helyzetben?

Mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Kollégista vagyok, ott általában jó kedvem van, szeretek ott lenni, szép a környék és az iskola is jó. Viszont mikor haza jövök mindent olyan rossznak érzek, nagyon depressziv gondolataim támadnak, itthon általában csak fekszek, kikelni sincs kedvem az ágyból. Azt úgy hozzátenném, hogy tizenéveskoromig nem volt meg a saját helyem itthon, nem volt külön szobám, vagy bármim, amit magaménak tudhattam volna. Mikor az idősebb testvérem elköltözött megkaptam az ő szobáját, de nem rendezhettem be úgy, ahogy én akartam, se a szinet nem választhattam ki, hiába nem lakik már itthon. Megszoktam igy is, meg nyilvan százszor jobb, mint előtte.

A nyarat is mindig nagyon nehezen vészeltem át, hiába jártam dolgozni, mert tudtam, hogy haza kell jönnöm.

A családi kapcsolataim is változóak, meg azért van minden napos összetűzés, ami teljesen leviszi az életkedvem, bizalmi alapot se érzem érzem, vagy az "otthon védelmét". Itthon mindig olyan érzés, mintha egy bizonytalan talajon állnék.

Ti mit tennétek? Van egy kis honvágyam néha, de max egy nap, amit a rossz gondolatok nélkül tudok tölteni otthon.


2018. okt. 23. 00:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Menj kevesebbet haza és próbálj meg egy helyet kialakítani magadnak a házban, rendezd be úgy a szobát ahogy akarod legyen ez a projekted és addig is lefoglalod magad, talán akkor jobban érzed hogy van jó dolog is abban a házban. Ha egyébként nem vagy beforduló csak otthon akkor szerintem ezen felül nem is kell más.
2018. okt. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ne jarj haza a szulokhoz. Vallalj diakmunkat nyarra is az egyetem varosaban.

N/36

2018. okt. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!