Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Voltál már úgy, hogy teljes...

Voltál már úgy, hogy teljes őszinteség helyett inkább mondtál egy kegyes hazugságot? Milyen helyzetben? Valóban jó döntés volt? Mi lehetett volna, ha az igazat mondod?

Figyelt kérdés
2018. aug. 13. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Mindig az igazat kell mondani mert előbb utóbb fény derül a hazugságra.
2018. aug. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Volt baratnomnel elso ebed, anyukaja fozott, elore szolt, hogy szeret fozni es mindent meg kell enni, eszmeletlenul sos lett.

Csak annyit kerdeztem, hogy ez tengeri so?

Nagy csond, az apuka vihogott, az akkori baratnom ledobbent es eleg erosen sipcsonton rugott. Anyuka hozott egy masik tanyerral.

En nem ertettem a helyzetet, hisz a masik mar nem volt sos.

Kerdezgettem baratnomet, de o sose valaszolt.

Kovetkezo karacsony, nagy beszelgetes meg minden. Apuka felre hivott es o elmondta, hogy a vilag legjobb kerdeset tettem fel, mert ez anyuka egyik probaja, hogy tudja tenyleg izlik e az amit elem rak direkt rendesen elsozva, ha megmondom, hogy nem finom akkor bunko leszek a szemeben, ha szo nelkul megeszem akkor meg nyamnyila.

Az, hogy ez nem hazugsag, tudom, de ez jutott eszembe ezzel kapcsolatban

2018. aug. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem saját példa, de néha nem mindig a full őszinteség a legjobb: [link]
2018. aug. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ártatlan hazudozás jó pl ha tudod hogy valakinek jól esne hallani hogy fogyott miután lelkesen meséli hogy milyen diétába kezdett vagy azt mondani a nagyinak hogy finom volt a süti miközben nem volt. Jó dolog az őszinteség de szerintem elfogadott hazudni néha hogy ha tudod hogy az a másiknak jól esne és nem nagy hazugság.
2018. aug. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Én régen igazi "őszinte" ember voltam.


Legalábbis magamról azt gondoltam. Mindenkinek megmondtam mit gondolok, jó-e amit csinál, jól néz-e ki. Majd szépen elfordultak tőlem az emberek, mert a bunkókból nem kérnek.


Manapság jobban megválogatom a szavaimat. Őszinte vagyok ha kell, igyekszem negatív irányba nem is hazudni. Például munkában vállalom ha én rontottam valamit el, de kiállok az igazamért ha nem. De kisebb dolgokban hazudok, például megdicsérek valakit akkor is ha épp nem a legjobban néz ki, vagy dicsérem amit vett. Vagy az alakját ha nem is fogyott, stb. Egy-egy kedves szó és az emberek is kedvesebben bánnak velünk.

2018. aug. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én olyan helyzetben voltam már, hogy egy másik ember tévedésével kapcsolatban nem voltam őszinte, eleinte én sem voltam biztos a tévedésben, aztán amikor már egyértelmű volt, és korrigálták a hibát, ami amúgy nem okozott komoly kárt, sőt, hosszú távon semmit, akkor már nem akartam, hogy bárkinek is problémája legyen emiatt, hiszen nem fordult elő ismét, csak egyszeri tévedés volt.

Illetve volt egy nem korrekt munkahelyem, ahonnan el akartam jönni, és már keresgéltem, de még nem volt biztos hely, amikor egyszer rákérdezett az ottani főnököm, hogy el akarok-e menni a cégtől, akkor nem mondtam igazat. Így időt nyertem jobb helyet találni.

2018. aug. 13. 20:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban rengeteg fehér és kevésbé fehér hazugságot láttam magam körül, ebben nőttem fel. A kérdés számomra releváns változatára válaszolva: előfordult már, hogy őszinte voltam valakivel.
2018. aug. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

3n régen sokat hazudtam,félelemből de volt egy pálfordulásom és megtanultam hogy alapvetően az őszinteség a célravezetőbb ha a hazugság csak túlbonyolítaná a dolgokat.

De volt hogy a párom anyai recept alapján csinált halászlevet mert tudta hogy szeretem.Hát harmatgyenge volt de amikor kérdezte hogy ízlik e,azt mondtam hogy nagyon finom.

Ezt annyira biztatásnak vette hogy a következő héten kedden ismét halászlé volt az ebéd... Én megettem az egy tányérral aztán amikor megkérdezte kérek e még,felvetettem hogy a családom is szereti a jó halászlét és szeretném ha ők is megkóstolnák.Ez neki is tetszett, át is jöttek,aztán amikor megkóstolták, anyukám erre megkérdezte hogy honnan vette ezt a receptet,mire a párom rögtön levette hogy nem dícséretként kérdezte.Aztán amikor ketten maradtunk,párom kérdőre vont hogy mi volt ez az egész.. Én meg mondom, tudod Anyu nagyon csípősen szereti.... Azóta nem főzött halászlevet....

2018. aug. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Önvédelemből hazudtam régen sokat. Nem akartam büntetést, szidalmat vagy rosszallást és hazudoztam. Azóta kilábaltam belőle. Szerintem nem lett volna gond ha az igazat mondom, de nem változtatnék rajta.
2018. okt. 24. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!