Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak engem zavar, hogy a...

Csak engem zavar, hogy a főnökeim, kollégáim simán megjegyzéseket tesznek a külsőmre?

Figyelt kérdés

Nekem ez olyan nem professzionális egy munkahelyen, hogy megjegyezzük egymásnak, hogy de sápadt vagy, de fáradtnak látszol, de karikás a szemed, jé van egy pattanás az álladon, de hullik a hajad stb. Mint egy óvodás kisgyerek a másiknak.

És ilyenkor várnak és néznek nagy szemekkel, hogy akkor legyek szíves és indokoljam meg nekik, hogy miért vagyok karikás szemű/ sápadt / pattanásos stb.. Nem értem miért kell folyton a másikat csesztetni. Bemegyek, szeretnék elfeledkezni a problémáimról, és a munkára koncentrálni, erre mindig jön egy ilyen.

Az egyiknek csak annyit mondtam a "Beteg vagy?????? Mert annyira sápadt vagy..." kezdetű érdeklődésére, hogy "Ilyen a bőrszínem." Erre telesírta már az egész osztályt, hogy mennyire bunkó vagyok.

Ez mennyire számít normálisnak máshol?


2018. okt. 23. 21:05
1 2
 1/15 anonim válasza:
26%

elég furcsa egy írás ez.

most akkor munkahelyeden vagy az iskolában van ez? ("telesírta az egész osztályt")

2018. okt. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Munkahelyen vannak "osztályok", gazdasági osztály, személyzeti osztály stb.
2018. okt. 23. 21:11
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Ha a külsőddel nincs gond, akkor nincs miért aggódni...
2018. okt. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

#1

Gondolom osztály alatt részleget érthetett

2018. okt. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Pattanásos vagyok, karikás szemű, sápadt és hullik a hajam. Akkor aggódjak?
2018. okt. 23. 21:16
 6/15 anonim ***** válasza:
43%
Nem feltétlenül rosszindulat; lehet hogy aggódnak. Vitaminhiány? Vérszegénység? Mikor csináltattál utoljára vérképet? Egyébként a helyedben elmennék egy vérképre, és vitaminokat szednék, esetleg több alvás.
2018. okt. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Első: “osztály” nem csak az iskolában lehet.

Amúgy teljesen megértem a problémádat. A főnökeim sosem tesznek megjegyzést (igaz, csak két ember van felettem és velük is kb. havonta ha egyszer találkozom), viszont a kedves mindenlébenkanál kollégák mindig ott vannak. Hozzá kell tennem, hogy komoly munkát végzünk, mindig csinosan vagyok felöltözve, a sminkem is minden nap a topon van. De mindig akad valaki (különösen az egyik kolléganőm), akinek meg kell jegyezni, hogy “basszus, vasald ki mégegyszer a hajad, egészen begöndörödött az alja” vagy “jesszus, neked van egy PATTANÁSOD, wow ilyet sem láttam még”, illetve a kedvencem közel 14 órás irodai munka után “hallod, ma nagyon megviselt fejed van”...És ilyenkor a vérnyomásom szívesen menne az egekbe, mert egyszerűen nem tudom felfogni, hogy mi a fene közük van hozzám. Nem vagyunk rokonok, barátok, hogy ilyen szinten a privát szférámba másszanak. Persze ez amúgy a “másokban a szálkát is” tipikus esete, én napestig tehetném rájuk a megjegyzést, mégsem mondom, hogy figyu, állj le az evéssel, kezdesz egy vízilóra emlékeztetni... Pedig jahj de szívesen tenném.

Egyébként a hülyeségeikre csak annyi a reakcióm, hogy szerintem jól nézek ki, meg amúgy is a munkára kéne koncentrálni inkább. Engem is bunkónak tartanak olyankor, de kit érdekel. Ezek az idegesítő, magukkal szemben bizonytalan tyúkok mindenhol ott vannak, ha meg bunkónak gondolnak, legalább elkerülnek. És akkor nem is látják a megviselt fejemet. win-win.

2018. okt. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

jolvan leesett már időközben :D első vagyok.

viszont az írás még mindig furcsa. nekem is mondják néha , hogy így meg úgy áll a hajam, de őszintén megvallva engem ez annyira hidegen hagy, hogy na. tudom hogy sokszor béna a hajam, elég nehezen kezelhető, ez van. annak meg hülyén áll az orra aki ezzel jön folyton :D

nemtudom, szerintem sz@rd le ezt az egészet. annyira jelentéktelennek tűnik, hogy na. hogy éppen sápadtnak tűnsz. na és akkor mivan? lehet csak beszélgetni próbálnak amúgy :D

2018. okt. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Metionin ***** válasza:
100%
Ez engem is zavarna. De ne enged hogy lássák rajtad. Van aki így próbálja elterelni a figyelmet a saját szar életéről hogy másokkal foglalkozik. Nekem max pozitív értelemben tesznek megjegyzéseket hogy pl. honnan szerzek ilyen ruhákat (főnököm rendszeresen elcsodálkozik rajtuk de pozitívan, mindig mondja hogy tök jók) szóval oké észreveszik hogy hogy nézek ki de még egyik sem közölte hogy de karikás a szemem vagy ilyesmi.
2018. okt. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ezzel foglalkozni szerintem se. Simán megmondod hogy "oda figyeljél a két kezed munkájára, mert nem lesz meg a darabszám nap végére" és akkor hátha belegondol, hogy nem veled kéne foglalkoznia. Nem közösségi életet vagytok ott élni, csak a havi bérért.
2018. okt. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!