Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te miket dobsz ki a szemétbe?

Te miket dobsz ki a szemétbe?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg úgy gondolod; nem dobom ki, jó lesz még valamire. Esetleg gyűjtöd a kiszerelt alkatrészeket, dolgokat, vagy összeszeded a mások által kiselejtezett cuccot.
2018. okt. 25. 12:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

30 négyzetméteres lakásban élünk ketten, két cicával, egy kutyával, így nagyon kicsi a hely. Vigyázok, hogy ne legyen sok kacat, mert pillanat alatt kupi van, és nem lehet takarítani. Mindig igyekszem megbeszélni ajándékozás előtt, hogy kinek mire van szüksége, hogy ne költsük a nehezen megkeresett pénzt haszontalan tárgyakra.

A tárolókat gyűjtöm, ládákat, rekeszeket, kosarakat, befőttes üvegeket, mert kevés bútorunk van, és igyekszen ezekkel kompenzálni. A szekrények így a lehető legjobban ki vannak használva. A kampókat, akasztókat is mindig megtartom, amit ruhavásárlásnál adnak, pl. cipőkhöz adtak ilyen akasztót (a boltban ezzel volt felakasztva, de sokmindenhez adnak ilyet), most az edényfogó kesztyűk lógnak rajta a konyhában, a fürdőben meg a big pack wc papírt szoktam felakasztani a falra egy ilyenre. De a kinyúlt hajgumikat is megtartom, azzal szoktam összekötni a felbontott rizses zacskót, szerinten jobb mint a befőttes gumi. Ha vásárolni megyek, igyekszem elkerülni a műanyagzacskókat, de ha muszáj valamit abban megvennem, akkor félreteszem a kutyakakinak.

A hulladékot szelektíven gyűjtöm a picike konyhánkban is, ezt két lomizáson szerzett fa ládával oldom meg. Szereztünk egy víztisztítót, így nem kell rekesz számra venni az ásványvizet, és bajlódni az összetaposással. Szörpöt sajnos műanyag üvegben veszünk, mert az az olcsóbb. De igyekszem kerülni a műanyag szeméttel járó termékek vásárlását, engem nagyon zavar a környezetszennyezés. Új elhatározásom, hogy a karácsonyi ajándékokat újságpapírba fogom csomagolni, mert minden évben van aki ezen háborog, hogy milyen felesleges a csomagolópapír. Ezenkívül azért is teszek félre néhány újságot mindig, mert ebbe pucolom a zöldséget, illetve ablakmosásnál jobb mint a rongy.

2018. okt. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Illetve néha azon merengek el, milyen jó lenne egy régi "parasztház" jellegű épületben lakni, a természettel élni, minimális felszereléssel helyi anyagokból építkezni, magamnak kialakítani a bútorokat is akár. Elgondolkozom, hogy régen 1-1 eszköz, akár egy kanna, egy szerszám micsoda érték volt, most meg megvesszük akár melyik boltban.


Vagy ezért akarom elkezdeni a Kéktúrát, hosszabb, sátrazós etapokban. Egyrészt természetjárás, másrészt megtanulja az ember, mi az ami tényleg kell és mi az ami nem feltétlenül, főleg ha a hátán hordja mindenét mint a csiga a házát :D

2018. okt. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Egyrészről szelektiven gyűjtöm a hulladekot, tehát semmilyen zacskót, csokispapirt, újságot nem rakosgatok, minden megy ki a megfelelő helyre. Az hogy mi a fontos es mi az amit rakosgatok a házban ide oda két különböző dolog. A szobámban ott vannak a régi mesekönyveim, a polcok tele vannak disztargyakkal, a szekrények pedig kifogyott ruhákkal. Ha elköltözöm a szülői házból ezeket mind magammal vinném? Hát persze hogy nem. Jelenleg fontosak es ettol erzem magam otthonosan. Ha össze költözöm a parommal csakis bútort (újszerűt) viszek magammal, fotókat es a jelenleg hasznalt ruhaimat. Fontosak meg a háziállatok es a kedvenc könyveim, na meg talan 3 dísztárgy ami tök vagany es imadom őket. Minden masra ott dőlhetne össze a ház. Persze ha elköltözök ezeket mind oda adom valamilyen szervezeteknek, bolhapiacra stb.

Előfordul persze hogy fel halmozok hulye papirokat, üvegcséket de az aktuális evszak nagytakarításon mindenen túladok ami nem kell. ;)

2018. okt. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Metionin ***** válasza:
100%
Igyekszem keveset szemetelni de ezt egyszerűbb azzal elérni ha nem veszek felesleges dolgokat. A ruháimat a végsőkig nyúzom, ha már nem szalonképes akkor először takarítós, utána kutyás lesz belőle (menhelyre járok, van olyan hét amikor 2 pólót szaggatnak le rólam a kutyák). A szemetet szelektíven gyűjtöm, kaja mindig annyi van amennyit megeszünk, nem szeretek pazarolni semmiből. Dísztárgyakat meg ilyen porfogó csecsebecsét nem gyűjtök. Nem tudom minek számít de sok turis ruhám van, ha úgy nézzük az is lehet egyfajta újrahasznosítás. Illetve cipősdobozokat szoktam kidekorálni és abban tárolni apró dolgokat.
2018. okt. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Amúgy nekem a korábban említett költözés "jót tett".


Egyrészt át kellett nézni, mi az ami kell, mi az ami nem. Rögtön rengeteg kacat ment a levesbe/kukába, vagy odaadtam ingyen. Másrészt egy relatív nagy, 15-17 nm szobából ahol évekig "halmoztam" költöztem át egy sokkal kisebb lakás 7-8 nm "lyuk" szobájába ahol rá voltam kényszerülve, hogy funkcionális legyen és ne úgy nézzen ki mintha egy nagy lomtár lenne.

2018. okt. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően azt tartom meg, amit használok, amihez érzelmileg kötődök vagy amit tényleg tudok hasznosítani (például valamelyik kreatív projektemben). Elég sok kacatom van, legalábbis külső szemlélőnek úgy tűnhet, de mindennek meg van a saját helye, nincs rendetlenség, nincsenek szeméthalmok. Csak van három láda a beépített szekrény felső polcán, amiben szakadt színes harisnyák, régi magazinok és doboznyi törött üveg van. Egy kis kreativitással mindenből lehet valami szépet alkotni. :)
2018. okt. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!