Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezek a példák extrovertált...

Ezek a példák extrovertált vagy introvertált érzés kategóriába tartoznak?

Figyelt kérdés

1. Ha valaki simán ajánl az ismerőseinek olyan könyveket/filmeket elolvasásra/megnézésre, amiket ő személy szerint utál, de tudja, hogy az adott embernek szinte biztosan tetszeni fog. Tehát abból indul ki, hogy a másik embernek milyen az ízlése.


2. Ha valakiben nagy a megfelelési kényszer, túlzottan ad mások véleményére.


3. Ha valaki sértődékeny, nem bírja a negatív kritikát.



2018. okt. 28. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Tudod mit jelent, hogy introvertált és extrovertált?


Ezeket a kijelentéseket nem lehet, így felosztani.

2018. okt. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

Mindegyik igaz lehet mindkettőre, nem ezen múlik, hogy extrovertált vagy introvertált vagy.

Én introvertált vagyok:

Az 1-es nem igaz rám, nem ajánlanék olyan filmet, vagy könyvet amit szarnak tartok, még akkor se, ha tudom, hogy a haverom meg az olyanokat szereti. Úgy vagyok vele, hogy amit minőséginek tartok, azt ajánlgatom.

A 2-es meg igaz rám, túlzottan is megfelelési kényszeres vagyok, próbáltam/próbálom is minél jobban elnyomni ezt.

A 3-as meg félig igaz rám. Sértődékeny vagyok, napokig (sőt... hetekig) képes vagyok kattogni azon, ha valaki gonoszkodik velem, és nem tudom, hogy miért is mondhatta. Közbe meg bírom a kulturáltan megfogalmazott kritikát, a jó tanácsokból tanulhat az ember.

2018. okt. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2: Itt kognitív funkciókról van szó. Fi vagy Fe.
2018. okt. 28. 14:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Jesszus egek, itt senki sem tudja, hogy mi az, az MBTI? :P Ráadásul, az első/második válaszoló még így is hülyeséget beszél, mert amiket felsorolt azok az alapjában vett introvertáltsághoz se köthetők, ezek már Jungi kognitív funkciós jellemzők (Fe-Si, valószínűleg). A megfelelési kényszernek a félénkségnek meg a könnyű sértődékenységnek körülbelül annyi köze van az introvertáltsághoz, mint a macskának a villanysütőhöz. Az introvertáltság befelé orientációt jelent, hogy szívesebben tölti az időt az ember a fejében, mint kint a többi emberrel, ha meg mégis velük van, akkor kell X mennyiségű "fejben töltött" idő, hogy fel lehessen töltődni. Én is introvertált vagyok; határozott, kontroll-mániás, kissé arrogáns, érzéketlen, maximalista, nem hat rám mások véleménye, hidegen hagynak az elvárások, a tradíciók jó 99%-át ostobaságnak tartom.


Kedves Kérdező!


1-es ---> Fe, mivel a Fe nem magából indul ki, mint a Fi, hanem a téma alanyából. Beleképzeli magát az Ő helyzetébe, azt veszi alapul, hogy ő hogyan érezne bizonyos dolgokkal kapcsolatban abban a filmben/könyvben. BÁR fontos kiemelnem, hogy szerintem az ilyen ajánlásokat nem lehet az F funkciónak tulajdonítani. Én INTJ vagyok, vagyis Fi-m van, mégis azt veszem alapul, hogy az ajánlásom célpontjának a paramétereinek feleljen meg az ajánlás tárgya. Szerintem az inkább intelligencia-függő, hogy nem ajánlok egy kaszálós horrort valakinek, aki finom lelkületű lányregényeket búj szívesen.


2-es ---> Ezt megint csak nem lehet szimplán egy F-funckióra vetíteni. Az elvárásokra való rágörcsölés az a Si funkcióhoz kötheti, amit gyakran hívnak múlt-orientált információ befogadó funkciónak. Ennek az a lényege, hogy a múltban megtörtént dolgokhoz ragaszkodnak, a Si-használóknak fontosak a társadalmi elvárások, az, hogy mit gondolnak róluk mások. Talán az ISFJ-k és az ESFJ-k, akiknek Fe-jük van, hajlamosabbak jobban rágörcsölni erre, főleg az ESFJ... de a Fi-t használó ISTJ és ESTJ is könnyen beleesik abba a gödörbe, hogy arra koncentrál csak, mit gondolnak mások.


3-as ---> Ez bármelyik F-dom/aux típusról elmondható. Az ESFP-ket mindig tutujgatni meg dicsérni kell, különben robbannak, erről sok tapasztalatom is van... nekik Fi-jük van. Az INFP szintén könnyen átmegy hisztisbe, ha nem tetszik neki valami, ha belegyalogolnak az érzékeny kis lelkébe, nekik is Fi-jük van. A szintén Fi-s ISFP is simán bolhából elefántot csinálhat az előbb leírt módon. DE... ugyanilyenek az ESFJ-k is, mindent személyeskedésnek meg bántó kritikának vesznek, még azt is, ami nem is kritika és pár ISFJ is fogékony erre, nekik meg Fe-jük van. A Fi-használók, mivel mindig magukból indulnak ki, befelé koncentrálnak, talán egy fokkal jobban megfelelnek az általad kifejtetteknek, de mint mondtam, ez bármelyik rosszabb természetű, lelkileg sérültebb xxFx-re igaz lehet.

2018. nov. 2. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!