Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek a tafofil...

Mi a véleményetek a tafofil emberekről?

Figyelt kérdés

"A tafofília (taphophilia) szó a görög "taph" (sír, sírkő) és a "philia" (-szerető, -kedvelő) szavakból ered. Jelentése a temetők kedvelése.


A tafofília tehát nem más, mint érdeklődés a temetők, sírkövek, sírfeliratok iránt. Magában foglalja a temetők felkeresését, fotózását, rokonok felkutatását, sírfeliratok gyűjtését és gyakorlatilag bármit, ami a temetőkkel és síremlékekkel kapcsolatos. Tafofil az az ember is, aki egyszerűen csak szeret temetőkben sétálgatni és élvezni a temető szépségét, nyugalmát."


Én is az vagyok.



2018. okt. 31. 20:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más a hobbija. Nem morbidabb, mintha csótányokat tartanál kiskedvencnek.
2020. jún. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Én furcsállnám, ha megtudnám egy ismerősömről ezt, vagy mondjuk egy első randin a randipartertől, de számomra egyáltalán nem lenne mindegy, hogy ezen belül most pontosan mit csinál, vagy mit szeret, és miért... A rokonok felkutatása, sírfeliratok gyűjtése, sírövek után való érdeklődés, tehát ez az egész mint érdeklődési terület teljesen más kategória, mint az, hogy valaki érzelmileg kötődik a temetőkhöz, oda jár fotózgatni, sétálgatni, időt tölteni, ez nyugtatja meg. Előbbi szerintem tényleg egy érdekes téma, utóbbi már morbid nekem. (Meg van, akinél ez egyértelműen valami feltűnési viszketegség, pár éve nagy divatja is volt, biztos vannak ma is "követői", de ettől most tekintsünk el.)
2020. jún. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

12


Miért morbid, ha valaki "oda jár fotózgatni, sétálgatni, időt tölteni"?

2020. jún. 18. 18:54
 14/22 anonim ***** válasza:

Semmi. De ovodas koromban en is az voltam. Falusi temetokben eloszor a szines viragok erdekeltek, aztan a szep szobrok, nyugalom, es hogy valami titok lehet ott, mert a felnottek nem akarnak setalni velem.

Instagramon par ilyen fotost kovetek.

2020. jún. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

12 vagyok: Azért látom morbidnak, mert a legtöbb, de legalábbis nagyon sok ember, nagyon sok alkalommal, amikor oda megy, végtelen fájdalmat és gyászt él át, és az mintha "ott maradna", annyi szenvedés van egy ilyen helyben... A legtöbb sírkő "mögött" fájdalom van, több embernyi fájdalom. Ha valaki kimondottan egy ilyen helyre jár szórakozni (pl. fotózgatni, mert szerintem az kifejezetten egy szórakozási forma), az számomra érzéketlen, empátiátlan dolognak tűnik.

De meghallgatnám, ő mit gondol erről pontosan, mármint a temetőkről, és mit gondol, miből ered benne ez a kifejezett vonzalom ezzel kapcsolatban.

2020. jún. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Az a véleményem, hogy már lassan mindenre cimkéket akasztanak úgy beállítva, mintha valami elmebetegség lenne.

Amúgy ha ez érdekli, ez nyugtatja meg, az ő dolga.

Igen, amúgy van valami különös szépsége, nyugalma bizonyos temetőknek. Bár a magyar temetők annyira nem különlegesek szerintem.

De ott van pl az olasz Cemetery monumentale, ha még nem láttad, érdemes megnézni róla a képeket.

Engem azért valahol el is szomorit hisz az elmúlás, halandóság érzése is társul hozzá, ezért bár szépek, titokzatosak lehetnek a temetők én inkább nem mélyednék ebbe a dologba jobban.

2020. nov. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon fura.Van egy ismerősöm aki a férje sírjánál szelfizett.Mutatta boldogan a képet.Néztem nagyokat és nem értettem miért örül ennek annyira.Ízlések és pofonok.Ő tudja
2021. jan. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Én nem ítélkezem ezen a dolgon. Sőt, magamon is észreveszem, hogyha temetésre megyek, vagy az éves sírlátogatásokra, magam is megnézem az összes síremléket és elolvasom, hogy ki mennyi ideig élt, még néha próbálom is magam elé képzelni az illetőt. De emiatt külön nem megyek ki egyetlen temetőbe sem, csak ha amúgy is oda kell mennem, akkor teszem.
2021. jan. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

17


Az szerintem sem normális dolog.

2021. jan. 14. 12:55
 20/22 anonim ***** válasza:

Elég fura volt.Az a nő amúgyis olyan érdekes

#17-es voltam

2021. jan. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!