Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kihallgattam egy beszélgetést,...

Tixti kérdése:

Kihallgattam egy beszélgetést, ezért lehet önértékelésem?

Figyelt kérdés

Szóval, egyetemre járok (mondjuk ez esetben ez lényegtelen) és amikor otthon voltam véletlenül meghallottam egy beszélgetést az anyám és az apám között.

Az volt a lényege, hogy milyen jó, hogy így csinálom a dolgaimat, tervezek a jövőmmel kapcsolatban.

Na most ezzel az a bajom, hogy eléggé nagy az önértékelésem hiánya + önbizalomhiány és ezzel a mai napig küzdök. A szüleim soha nem dicsértek meg ha valamit jól csináltam, max elismerték, hogy ha jól teljesítettem valamiben, de külön biztatást soha nem kaptam, viszont ha pl rossz jegyet vittem haza ment a kiabálás, főleg az anyám részéről.

Ez egyébként kisgyerek korom óta így van.

Ez lehet az alapja az önértékelési problémámnak? Soha nem kaptam pozitív visszacsatolást, és ezt a beszélgetést is csak véletlenül hallottam meg és eléggé elgondolkodtatott és feldühített!



2018. nov. 3. 17:56
 1/3 A kérdező kommentje:
Oh, rossz a kérdés :( Az önértékelésem elé kellett volna egy "rossz" jelzőt írnom.
2018. nov. 3. 17:58
 2/3 anonim ***** válasza:

valószínű


de végülis én -elmondhatom- hogy mindig támogatva voltam és a rosz jegy miatt sem voltam leszidva DE ennek ellenére nekem is a mai napig is rosz az önértékelésem.


Úgyhogy -a te esetedben- valószínű hogy "beléd is van táplálva" de szerintem lehet valaki csak simán olyan személyiségű is..

és lehet te is az vagy.

2018. nov. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
igen, ez pontosan így van, a gyerekkori rossz élmények miatt nincs olyan sok önbizalmad. Jó, ha ezt tudatosítod magadban.
2018. nov. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!