Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok koncentrálni?...

Eboshi kérdése:

Miért nem tudok koncentrálni? Miért álmodozok egész nap?

Figyelt kérdés

Nyár vége óta van ez a jelenség nálam. Folyamatosan, nap közben, ha egyedül vagyok, de akkor is, ha épp dolgom van, egyfolytában álmodozom - nevezzük annak. Igazából random szituációkat képzelek el, pl : a csaj aki épp tetszik, karambolozik, én pedig megmentem, kihúzom a kocsiból; vagy épp meg akarják erőszakolni és én mentem meg. (Kajak ilyen is volt). Nem is magamtól találom ki ezeket. Csak jönnek. Ki se tudom kapcsolni. Bárcsak lenne ilyen gomb :)


És nem tudok nem rájuk figyelni. Egyszerűen lejátszódnak a fejemben. Nap közben többször is. Nem tudok koncentrálni, tanulni, pedig kellene, elég nehéz az egyetem. Iszonyúan zavar, pedig felfogom, hogy tanulnom kellene. Borzasztó lelkiismeret furdalásom van emiatt. De egyszerűen nem tudok ezekkel mit csinalni.


Más is volt így? Mi lehet ez? Ugye ettől még normális vagyok?


21/F



2018. nov. 4. 20:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
én is szoktam ilyeneket. főleg sétálás közbe. nem tudom hogy normális e. nekem adhdm van szóval lehet van köze hozzá.
2018. nov. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én még csak 11.-es vagyok, de ugyanezzel a problémával küszködök már évek óta. Nekem is folyton mindenféle kép, gondolat beugrik pont akkor, amikor a legkevésbé kellene. :D
2018. nov. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
29%
Kamaszok vagytok, attól van. Meg szerelmesek. Ha nem is konkrét lányba, hát a szerelembe. Normális jelenség. Azért tanuljatok is. :)
2018. nov. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
31%
Van egy ilyen betegség, káros/maladaptív álmodozásnak hívják. Ha ez az álmodozás annyira negatívan befolyásolja az életed hogy már nem tudod miatta ellátni a kötelességeidet (te esetedben a tanulást) akkor fordulj orvoshoz mert az már tényleg nem normális.
2018. nov. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
19%
nem vagy adhd-s féle? :D
2018. nov. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Adhd?

Maladaptív álmodozás?

Szerelem?


Ezek ilyen betegségfélék? (Szerelem poénból van csak de azt is hol elkapod, hol kigyógyulsz belőle, vannak tünetei meg lappangási ideje :D)


Hát nem tudom. Ma vagy kilenc órát cs@sztem el így. Nekem az sok. És ha semmi komoly, mit lehet ellene tenni?


Köszi amúgy mindenkinek, ment a zöld kéz! Kitartast gyerekek, erősebbek vagyunk!

2018. nov. 4. 21:17
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
"És ha semmi komoly, mit lehet ellene tenni?" - Fegyelmezni magadat.
2018. nov. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Na, hát azt akarom. De nem megy. Ott ülök az anyag felett és máson sem jár az eszem, mint, hogy pörgetem magamban ezeket a képsorokat. Pontosabban pörgeti az agyam. Én meg szívok
2018. nov. 4. 21:37
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondom, hogy könnyű, de te is tudod, hogy nem lehetetlen, hiszen volt már olyan, hogy igenis képes voltál megtanulni dolgokat, hogy igenis képes voltál koncentrálni. Próbálj rövidebb távú célokat kitűzni, ha csak rövidebb ideig sikerül koncentrálni, hogy legyen sikerélményed is. Pl. ne az legyen a cél, hogy figyelmesen kiolvass egy könyvet, hanem hogy elolvass belőle (még) tíz oldalt, de azt tényleg figyelmesen.
2018. nov. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Értem. Most olvastam utána. Wiki azt írja, az ADHD kezelese felnőttkorban nem megoldott, Magyarországon pedig főleg nem. Szóval ha ilyenem van, akkor megszívtam de istenesen. A tünetek... Több is igaz rám. Bár eddig egyszerűen csak világtalannak/szerencsétlennek bélyegeztek. :(
2018. nov. 4. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!