Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok koncentrálni?...

Eboshi kérdése:

Miért nem tudok koncentrálni? Miért álmodozok egész nap?

Figyelt kérdés

Nyár vége óta van ez a jelenség nálam. Folyamatosan, nap közben, ha egyedül vagyok, de akkor is, ha épp dolgom van, egyfolytában álmodozom - nevezzük annak. Igazából random szituációkat képzelek el, pl : a csaj aki épp tetszik, karambolozik, én pedig megmentem, kihúzom a kocsiból; vagy épp meg akarják erőszakolni és én mentem meg. (Kajak ilyen is volt). Nem is magamtól találom ki ezeket. Csak jönnek. Ki se tudom kapcsolni. Bárcsak lenne ilyen gomb :)


És nem tudok nem rájuk figyelni. Egyszerűen lejátszódnak a fejemben. Nap közben többször is. Nem tudok koncentrálni, tanulni, pedig kellene, elég nehéz az egyetem. Iszonyúan zavar, pedig felfogom, hogy tanulnom kellene. Borzasztó lelkiismeret furdalásom van emiatt. De egyszerűen nem tudok ezekkel mit csinalni.


Más is volt így? Mi lehet ez? Ugye ettől még normális vagyok?


21/F



2018. nov. 4. 20:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Haha. Csak benyőgtem :D de amúgy felnőttként is lehet haladni ebben, ha esetleg az vagy tényleg. De olvasgass utána, ha tényleg az vagy ez nagyon fontos tudás. Nekem legalábbis az volt.


Ha angolul tudsz esetleg ott nagyon sok jó anyag van erről. De azért magyarul is.

2018. nov. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
64%
Hülyeség. Nem kell kitalálni, hogy adhd-s vagy, meg autista, figyelemzavaros és diszes egyszerre, meg még ezer ilyen. Ha ilyenekről olvasgatsz, tuti, hogy mindegyiknek megtalálod magadon bizonyos tüneteit. Nem, egyáltalán nincs semmi bajod, csak annyi, hogy már megint a wikit bújod ahelyett, hogy kikapcsolnád végre a gépet, telefont, stb-t és a tanulásra szánnád az időt.
2018. nov. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Én pici korom óta vagyok ilyen. Én áldom az Eget érte! Igazából engem a napi mókuskerékből, a napi gondokból szakít ez ki.

Nem mondom, hogy nem kell rajta uralkodnom, pl amikor a csoportvezetőnk elmagyarázza az új munkát vagy amikor tanulok.


Pl. gyaloglás, házimunka, fürdés közben imádom és segít rajtam.



Mondjuk én az autizmusra más tünetek és sajnos egész vad dolgok miatt is gyanakszom magamnál.



El akarok jutni pszichológushoz (egyéb dolgok miatt), de neki is azt tervezem mondani, hogy ezt az elgondolkozási dolgomat szeretem.


Mások azt mondják, unatkoznak, jönnek náluk a negatív gondolatok, mindig csinálniuk kell valamit, mert jönnek náluk a negatív gondolatok/unatkoznak.

Na én vagyok, aki a villamoson nem csinál semmit, csak elgondolkozik.



Szóval meg kell tanulni jó dolgokra használni ezt és jókor szabadjára engedni.

2018. nov. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Utolsó! Koszi. En sem szoktam unatkozni az teny.


Hogyan kell uralkodni rajta? Hogyan tudsz tanulni?


És hogy kell jóra használni?

2018. dec. 1. 09:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!