Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Zavarhatja a munkatársaimat...

Zavarhatja a munkatársaimat az, hogyha nem köszönök nekik?

Figyelt kérdés
Nem mindegyik munkatársamnak köszönök, csak akikkel közvetlenül dolgozok. A többivel is egy légtérben dolgozok, de nekik nem köszönök egyáltalán, még akkor sem, ha mondjuk már dolgoztam velük együtt. De mostanában mintha neheztelnének rám valamiért. Arra gyanakszom, hogy a köszönés miatt. Tényleg zavarhatja az embereket egy ilyen apróság, hogy nem köszönök nekik? Engem pl. ez nem zavarna. Végülis ők sem jönnek oda hozzám köszönni, és én sem haragszom meg rájuk. Ők miért haragszanak, ha mindössze azt csinálom, amit ők? Azaz ha ők sem köszönnek, akkor én miért köszönjek? Majd ha rámköszönnek, visszaköszönök.
2018. nov. 7. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Ugyan miért is zavarhatná az embereket, ha ilyen bunkó vagy, nem is értem :D Az illem szerint az köszön, aki belép a helyiségbe, ha egy hangosabb "sziasztok"-ot képtelen vagy odavágni reggelente (mert nyilván senki nem várja el, hogy egyenként menj oda köszönni) akkor nem csodálom, hogy nem te nyered majd a népszerűség díjat..
2018. nov. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Ne légy bunkó Bugsy! :D
2018. nov. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavarna, csak szimplán bunkónak néznélek, vagy megszólnám, ha köszönök neked, te meg bszol visszaköszönni, na akkor odakiabálnám neked, hogy ; hülye paraszt! Egyébként totálisan leszarnám, én ettől nem lennék sem több sem kevesebb. Lenne rólad egy véleményem aztán mennék tovább
2018. nov. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem igen úgy érezhetik semmibe veszed őket és ez általában zavarja az embereket.Hosszú időn keresztül nem köszöntem egy "barátnőmnek",mert hirtelen megszakította,megtagadta a barátságunkat.Jó idő múlva elkezdtünk kommunikálni és egyszer társaságban feljöttek különféle témák és ő kicsit indulatosan fejtette ki a véleményét a nem köszönésről és hangoztatta ő mindenkinek köszön és nem ő a bunkó ha a másik fél azt nem fogadja.Tudom,hogy rám célzott.Azt már nem vette figyelembe,hogy ő mit tett,nem is tisztáztuk igazán a dolgokat.Tehát az embereket még akkor is zavarja ha nem veszed őket figyelembe ha ez jogos,mert rászolgáltak a viselkedésükkel.
2018. nov. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"vagy megszólnám, ha köszönök neked, te meg bszol visszaköszönni"


Mondom, ha köszönnek, akkor visszaköszönök. Csak nem tudom miért köszönjek olyan embereknek, akik maguk sem jönnek oda hozzám, ha bejönnek a terembe.

2018. nov. 7. 18:05
 6/10 A kérdező kommentje:

"Tehát az embereket még akkor is zavarja ha nem veszed őket figyelembe ha ez jogos,mert rászolgáltak a viselkedésükkel."


Miért zavarja ennyire az embereket egy ilyen pitiáner dolog? Ennél sokkal rosszabb dolgokat is elkövetnek az emberek, és leszarják. Engem sosem érdekelt, hogy köszönnek nekem vagy sem. Hanem köszönnek, nem sértődök meg. Ahogy ezidáig sem, amikor nem jöttek oda köszönni hozzám. Az emberek nagyon kevés hányada megy oda a másikhoz köszönni, a legtöbben csak a közeli baráti társaságuknak köszönnek az én észrevételem szerint.

2018. nov. 7. 18:11
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Csak akkor köszönj, ha szívedből jön, Egyébként ne vágd oda, mert undorító.
2018. nov. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Csak akkor köszönj, ha szívedből jön"


Senki se szívből köszön. Ez egy berögződött szokás csupán. ha azt szokták volna meg ennyire, hogy meghajolnak egymás előtt, akkor ugyanennyire elvárnák a meghajlást. Most te hiába mondod, hogy adjam önmagam, és ne köszönjek ha nincs kedvem, amikor 100-ből 99 ember elvárja, hogy köszönjek neki akkor is, ha ő még egyszer sem köszönt oda nekem.

2018. nov. 7. 18:31
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért zavarja őket engem is érdekelne a válasz.De vannak olyan "baratnoim3"akik soha nem köszöntenek a születésnapomon, kihagynak a személyes összejöveteleikből. Amikor ezekután én se köszöntöttem egyiküket lattam nem jól esik neki.Vagy ugyanez a személy mindig csak a saját dolgairól beszélt, feltett rólam egy kérdést utána a választ se várta meg belekezdett a saját problemaiba.Szinte minden témából az ő problémáinál kötöttünk ki.Jo ideig tűrtem utana sablonosan kezdtem vele viselkedni és latom ez nem tetszik neki, mélyen érinti. De inkabb csak maga miatt,hogy legyen közönsége, hogy a masikkal mi van nem érdekli őszinten.És ha valaki elkezd vele úgy viselkedni ahogy ő viselkedik a másikkal személyes sértésnek veszi.
2018. nov. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9 Engem nem zavar, ha valaki magáról beszél. Az sem, ha nem köszöntenek fel a szülinapomon. És az sem, ha nem köszönnek. Csak akkor ne sértődjenek meg, ha én sem köszönök nekik mindig oda.
2018. nov. 7. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!