Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan viseljem el a folyton...

Hogyan viseljem el a folyton beszélgető, vihorászó munkatársaimat?

Figyelt kérdés

Eddig hárman voltunk egy irodában, 2 férfi plusz én nőként, a két férfi között sokkal jobb volt dolgozni, mert nem voltak üres fecsegések, bájcsevegések, oda tudtam figyelni a munkámra. Nagyjából egy hónapja jött egy negyedik az irodába, egy mesterképzésen tanuló 20-on éves srác. Az egyik kollégámmal elég jól összehaverkodtak, férfi létükre egész nap beszélgetnek, Korda György és hasonló "vicces" videókat néznek, természetesen hangosan, az iroda ajtaját becsukva, hogy a folyosón ne hallják. Már-már rosszabbak, mint a pletykáló, kibeszélő női munkatársak. Máskor beszélgetnek, hangosan nevetnek, ami számomra kiborító, mert a munkahelyemre dolgozni járok be. A másik kollégámat is zavarhatja, mert fejhallgatóval zenét hallgat, hogy tudjon koncentrálni a munkára, mikor ezek rákezdenek a trécselésre.

Az egy dolog, hogy ők láthatóan egész nap nem csinálnak semmi érdembeli munkát, de engem és a másik kollégámat sem hagyják dolgozni. Ha szólunk nekik vagy a főnökségnek, akkor mi leszünk a karót nyeltek. Mit lehet tenni ilyen esetben?


2017. dec. 5. 19:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ha szólunk nekik vagy a főnökségnek, akkor mi leszünk a karót nyeltek."


ki nem xarja le? akkor ti lesztek azok. elsőre normálisan kérjétek meg őket, hogy beszélgessenek halkabban és dolgozzanak többet. ha nem képesek felfogni, akkor irány a vezetőség.

2017. dec. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát én pedig biztosan szólnék.
2017. dec. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is dolgozni járok a munkahelyemre, de azért szoktam beszélgetni is a kollégákkal. Persze ez nem megy a munka rovására. Ha nálatok ez tényleg gond, akkor szólhattok.
2017. dec. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Alapvetően az, hogy beszélgetnek normál hangnemben nem zavar, de a mármár kiabáló, hangos, váltakozó hangerejű, nevetéskitörésekkel teli párbeszéd elég frusztráló számomra. Az meg, hogy hangosan videókat néznek, hangosan kacagnak rajta, mintha otthon lennének felettébb irritáló.

Sajnos a főnököm az épület másik felén ül, pedig egy normál vezető már magától rájuk szólt volna - szerintem.

2017. dec. 6. 09:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Szolnék, mert a munkahekyen dolgozni kell, nem cseverészni meg vihorászni.

Tartsanak.karot nyeltnek, leszarom.

2017. dec. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%

Én meg sajnos nők között dolgozom és nem tudok koncentrálni a munkámra, merz egyfolytában azt kell hallgatnom, hogy ki kivel mikor hogy és miért és jujj ezt láttad, hogy néz már ki, stb. Én vagyok a főnökök szerint a hibáa, mert nem alkalmazkodom és nem illek bele a csapatba... Pedig a munkám jó, ezt többször is mondták. Én nem értem minek kell ezt a nagy barátkozást preferálni efy hülye munkahelyen. Rendben, ők legyenek jóban, de nekem ne kelljen már.

Ha zavar téged, hallgass te is zenét, vagy szólj a vezetőségnek, de szerintem ők is hasonlóan fognak hozzáállni, hogy te nem illesz a csapatba... Hülye dolog ez.

2017. dec. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én is ettől tartok, hogy még én lennék a hibás, amiért nem haverkodom velük, pedig nem azért járok oda. Sőt...őket sem értem, én a munkámra koncentrálok, hogy meglegyek, videókat itthonról is tudok nézni, ahogy csacsogni is össze tudok ülni a barátaimmal, megnézném, hogy ahhoz mit szólnának, ha én meg lelépnék munkaidőben mondjuk elmennék moziba vagy vásárolgatni, hisz ha úgyse muszáj dolgozni - ők cseverészhetnek - , akkor én miért nem végezhetem, amihez épp nekem van kedvem. Persze ez esetben biztos teljes összhangban lenne felháborodás mind részükről, mind a vezetőség részéről, de az senkit nem zavar, hogy ők még mást is feltartanak a munkában. A zenehallgatás nem rossz ötlet, csak pár óra után már fáj tőle a fülem, na meg csendben jobban lehet koncentrálni, mint dallamokkal a fejedben.

Sajnos nálunk is erősen preferálják a csapatszellemet, csapatépítőket szerveznek, pedig egy munkahely a munkának a helye elsősorban. A mellettünk lévő irodában is folyton megy a duma, 5 nő ül bent, olyan hangosan vihorásznak, hogy a folyosó végén is hallani sokszor, de volt már rá példa, hogy a vezetőség tagjai meghallották, majd bementek megdicsérni őket, hogy hallják milyen jókedv van itt, így biztos jobban megy a munka. Totál agyrém.

2017. dec. 6. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!