Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tudtok arra bizonyìtèkot,...

Tudtok arra bizonyìtèkot, hogy az ember hőèrzete csak egy csecsemőkorban tanult dolog?

Figyelt kérdés
Tegnap megint beleàstsm magam a neurològiàba ès vègignèztem egy rakàs dokumentumot csak kìvancsisàgbòl a " farkasgyerekekről" mèg " Genie" nèl is akit csecsemőkora òta lekötözve tartottak egy szobàban ugyan azt megfigyeltèk, hogy nem reagàl a hőmèrsèkletekre, ès hideg fürdővizet enged magànak smi cseppet se èrdekli. A többinèl is, nem èrdekli a ruha, fűtött hely stb. Tehàt hogy a hőèrzet nàluk egèsz màs sìkon volt. Van erre valami màs pèlda?

#neurològia #pszichè #hőèrzet #elhagyott csecsemő #fejlődèslèlektan #emberi fejlődès kutatàsok;
2018. nov. 9. 08:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Kérlek, fejtsd ki bővebben, mire is vagy kìváncsi?
2018. nov. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%

Nyáron 30 fokhoz vagy szokva ezért egy 12 fokos helységben majd megfagysz. Télen a hideghez vagy szokva ezért a 12 fok kifejezetten kellemes számodra ha odakint 0 vagy éppen mínusz 7 fok van.


Okidoki? :D

2018. nov. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, amit mondasz, én anno fejlődéslélektanon tanultam Genie-ről, ott ezt nem említették, nyilván ott a fejlődésének más szempontjai voltak érdekesek, de arra tisztán emlékszem, hogy azt mondta a tanárnő, Genie meztelenül volt odakötözve a szobavécéhez/székhez. Szóval szerintem nála az történhetett, hogy szimplán adaptálódott a folyamatos hideghez. De ehhez konkrétan nem kellett gyereknek lennie, ha átköltöznél az Antarktiszra, te is adaptálódnál a hideghez. Az emberi test sokkal többet kibír, mint gondolnánk. Erről mit gondolsz?
2018. nov. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Nem, nem csecsemőkorban tanult dolog, nagyon sok tényezőtől függ, többek közt a vérkeringéstől, a külső-belső hőmérséklet különbségétől és hogy mihez van a szervezet hozzászokva. Az oroszok azért bírják olyan jól a hideget, mert edzik magukat rá. Kimennek a hóra egy szál semmiben, majd ha már vészesen fáznak, be. Extrémebb esetben meleg vízzel leöntik magukat és maradnak, amíg birják, fokozatosan kitolva az időt. Már egész kicsi korban elkezdik a gyerekekkel.

Nem is kell ilyen messze menni, hogy megdőljön az elméleted, én mióta bejött a "hideg", egy szál vékony pulcsiban járok, egyszerűen mert nem váltottam melegebbre. Tavaly ahogy hűvösödött, már vettem elő a kabátot és fáztam is, mint a hülye, egészen nyárig. Ha nem öltözöl be, nem fűtöd durván be a lakást és csak akkor melegszel, amikor már muszáj, lazán akklimatizálódsz bármilyen életkorban.

Ezek a gyerekek egyszerűen ezt szokták meg, nincs igényük a kényelmesebbre.

2018. nov. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

[link]


Na szóval ezernyi ehhez hasonló megoldás van, még több is. az oroszok sem azért úsznak jeges folyókban, mert csecsemőkorban bedobták őket :)

Akármilyen életkorban el lehet érni ezt a szintet, így eleve kizárt, hogy csecsemőkorban dőljön el a dolog. A szervezet adaptálódik folyamatosan. Az általad említett gyerekek is azért tehetik ezt meg, mert hagyják nekik. Ha mindig téli kabátba lennének csavarva és forró vízben fürdetve, egy idő után elvesztenék ezt a "képességüket".

Amúgy érdekes felvetés volt :)

2018. nov. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket, hasznos volt! Amivel mèg kicsit vitatkoznèk, hogy sok minden tanulaàsi folyamat lezàrul pàr èves korban, a jàràs megtanulàsa, beszèdkèszsèg megtanulàsa, mint tapasztaltàk. Lehet, hogy ez is hasonlò? Mert ezek a "hard training" -esek akik ìgy edzik magukat, -kibìrjàk-, de NEM KOMFORTOS nekik ez az àllapot. Genie- nèl extrèmebb - antiszociàlisabb - esetek is vannak, pl. Amala ès Kamala, magyar viszonylatban kiemelkedően èrdekes pl. Hanyi Istòk. De ottvan pl. Aveyroni Viktor esete is.
2018. nov. 10. 16:39
 7/10 anonim ***** válasza:

Nagyon erőlteted ezt, de még mindig nem :)

Nekem pl. teljesen komfortos kabát nélkül járkálni, ha egyszer akklimatizálódik az ember, onnantól nincs semmi extra benne. Ha ez így lenne, akkor nagyon sok ember hőérzete lenne elcsszve, mert a tehetségtelenebb anyukák rendszeresen túlöltöztetik a csecsemőket.

Másik: nem egy évszakunk van, hanem négy. Ha egyszerűen beállnánk egy hőmérsékletre, életképtelenek lennénk.

Egyébként ezeket az információidat honnan szeded? Tanultam egészségügyet és érintőlegesen pszichológiát is, de olyat én még nem hallottam, hogy bármilyen tanulási folyamat végérvényesen lezáródna. Szép is lenne... 6 éves kor után már nem tudnál megtanulni táncolni, vagy csak a bölcsiben lehetne angolt oktatni?

A szervezet folyamatosan alkalmazkodik a környezetéhez, ha nem így lenne, már rég kipusztult volna a Föld. Az életbenmaradás egyik alappillére, hogy az ember képes legyen bizonyos hőmérsékleti határok közt életben maradni. Vagy bármelyik másik állatfaj.

2018. nov. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyébként ha csak a gyakotlatban nézzük, hogyan alkalmazkodik a szervezet a hőmérséklethez, már nem lehet igazad. Az első és leglényegesebb feladata a szervezetnek, hogy a maghőmérsékletet fenntartsa és ezernyi apró kis taktikája van rá, hogy ezt meg is tegye. Ha nem működne az ember hőérzete a környezetének megfelelően, nemes egyszerűséggel megfagyna... szóval mindenképpen egy tanult forma kell, hogy legyen, ha valaki pl. hideg vízben zuhanyzik. A szervezete ugyanúgy összehúzza az ereket - ergo a jelen pillanatban alkalmazkodik és ez neki kényelmetlenséget is okoz -, de ő megszokta ezt az érzést és nem zavarja.
2018. nov. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
7 es vàlaszoló: – fényt derítettek arra, hogy a nyelvtudás épp olyan képesség, mint pl. a látás: ha az agyat egy bizonyos életkorig nem érik nyelvi ingerek, a későbbiekben nem lesz rájuk fogékony. Ugyanezt a jelenséget az állatoknál mind az érzékelés, mind a kommunikáció tekintetében kimutatták.
2018. nov. 11. 04:53
 10/10 A kérdező kommentje:
"Ha az agyat 6–7 éves korig nem éri nyelvi inger, lezárul az első biológiai sorompó, és ha az illető nem hallott emberi beszédet vagy nyelvet, a továbbiakban nem is lesz képes annak elsajátítására."
2018. nov. 11. 04:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!