Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi nevetséges, humoros van a...

Mi nevetséges, humoros van a nyomoron vagy a negatív történéseken?

Figyelt kérdés

Sajnos, hogy nincs pszichológia rovat a gyk-n így csak itt érzem relevánsnak.


Sokat hallani, hogy fogjuk fel hunorosan, nevessünk a saját bajunkon, egyesek nevetnek a másikén is. És most nem a kárörvendésre gondolok, mert az én szememben egy abszolút negatív dolog.

Hanem pl: mondjuk van egy autóm, amivel párszor "beszoptam" hogy lerobban és drága volt kijavítani. Amikor megint megesett velem és szikrázott a szemem a szitkoktól meg a méregtől, akkor egy hozzám közelálló barát olyan jóízűen tudott ezen nevetni. (Nem kívánja a vesztemet, amúgy jó ember és közeli ismerős/barát.)

Meg sokan sulykolják ezt a nevessünk magunkon is és ezt a "humorérzék" szóba csomagolják.


És azt sem állítom, hogy nem én vagyok a "nem átlagos", de ténylegesen teljesen értetlenül állok ezelőtt. Hogy mi nevettető van akár a magunk, akár a másik ember veszteségén, rossz élményén, sérülésén, kárán? De tényleg mi? Én sosem látok semmi vicceset senki bajában.



2018. nov. 9. 09:35
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

Nem a másik baja a vicces.. nem a bajodat nevetik ki, hanem téged. Ahogy morogsz magadban, mérgelődsz. Munkatársamat én is kiszoktam röhögni, mert apró butaságokon feltudja kapni a vizet, de én is ilyen vagyok amúgy.


Az meg, hogy a saját baján nevet az ember.. arra a tegnapi napom a legjobb példa. Mostanába semmisem úgy sikerül, ahogy én akarom, mindig van valami gepasz.. a nap végén az OTP-ben beelőztek (úgy, hogy ketten is voltunk a nő előtt, mindkettőnknek 5 perc lett volna elintézni a dolgunkat, a nő miatt meg vártunk 1 órát), minden ok nélkül bunkózott, flegmázott velem a kiscsaj, akinél intéztem VOLNA a dolgomat, aztán kiderült, hogy nem hozzá kell menni, hanem a másik lányhoz (ő szerencsére tök aranyos volt :) ). Aztáán mikor végeztem, szálltam be a kocsiba szétszakadt a gatyám... éés hazafele úton szomorúan konstatáltam, hogy bizony féltengelyes az autóm és még a váltóm is recseg.. (ja és most volt cserélve a váltó szóval "örülök", hogy ennyit bírt) egyszerűen nem tudtam mit csinálni, hangosan elkezdtem rögögni, hogy mégis, hogy a bánatba lehetek ilyen szerencsétlen :D nem tudtam mit tenni, ez már a vicc kategória, hogy valaki annyit sz..pik mint én. Mert amit leírtam az csak egy pici részlet a napomból :) majd ha betelik nálad is a pohár, te is majd csak röhögni fogsz az ilyeneken.. ha meg nem, akkor reménykedj, hogy nem kapsz agyvérzést a sok idegeskedéstől..

2018. nov. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Osztom az 1. válaszoló véleményét. Másnak a nyomorán épeszű, jó szándékú ember nem nevet – de pl. mikor egy barátom elmeséli nekem a rendkívül bosszantó történéseket, amik a munkahelyén érték, általában végül találunk benne valamit, ami inkább vicces, mint keserves. És a nevetés felold, nagyon egészséges dolog. Persze ahhoz, hogy megtaláld a groteszk, mulattató részét egy-egy eseménynek, tudnod kell kívülről tekintened, relativizálnod is a problémát.
2018. nov. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Értem, amit mondotok. De akkor lehet, hogy tényleg fura szerzet vagyok, mert tényleg nem tudok senki nyomorán, de a dühén sem nevetni. A magamén sem. Az agyvérzést én inkább afféle hűvös kívülállói, kissé ignoráló hozzáállással kerülöm el. De mondom, még az ilyen "minden összejön" típusú helyzet sem nevetést hoz ki belőlem, hanem valami nagyon hűvös közönyt és olyan "cseszd meg a tudományodat univerzum, ha csak erre futja" érzést.


Ja és kérlek nagy bizonygatásokba ne kezdjetek és ne érveljétek le hogy ezért meg ezért nincs igazam, mivel ez nem jobb vagy rosszabb, csak más.

2018. nov. 9. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!