Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Diplomások miért mennek...

Diplomások miért mennek külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés

Amikor átlagosan ők dupláját keresik egy érettségizett vagy szakmunkás végzettségű embernek. Legalábbis ha multicégnek dolgoznak.


Három olyan ismerősöm is van akik gépészmérnökként végeztek egyikük a BME-n, de sosem dolgoztak benne hanem Londonba mentek árufeltöltőnek meg takarítónak stb.


Nekem ez megdöbbentő!


Más szakmában vagyok de tudom hogy műszaki területen a multicégeknek rengeteg gyakornoki programja van amiből később munka is lehet.


Vagy azokra csak zseniket vesznek fel és önmagában egy diploma kevés? Azért ha eljut odáig hogy megszerez egy olyan diplomát az feltételez egy bizonyos szintű tudást.


Vagy egyszerűen csak személyes butaságról van szó hogy nem jártak utána a dolognak és nem tudják mik a lehetőségeik?



2018. nov. 15. 10:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
1%
Mert van aki azt élvezi,hogy külföldön cigányként dolgoztatják.
2018. nov. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
14%

hülyék hozzá

rájöttek hogy nem érdekli őket

juniorként xar fizetés

kimentek nyelvet tanulni

2018. nov. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De hogy lehet egyáltalán elvégezni egy gépészmérnökit ha valaki hülye hozzá? :D Ez ellentmondás. Aki hülye az oda be sem jut nem?
2018. nov. 15. 11:06
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Megcsinálják, de nincs érzéke hozzá, rájött, hogy nem neki való...stb Én is mérnöknek mentem, megcsináltam, de csalódtam benne, mivel amit tanították nem sok gyakorlati hasznonnal járt, így nem is dolgozom benne.
2018. nov. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

Mint gépészmérnök mesélek egy kicsit:


Frissdiplomásként elmentem munkát keresni, jó egyetem, jó szak. Kérdéseik: Milyen madár lennél ha madár lennél, mennyit dolgozott külföldön, mennyi tapasztalata van, ismeri-e ezt az összetett rendszert amit csak itt használnak? STb.


Mintha hülyékhez mennék el egy kávéra, mérnöki dolog senkit sem érdekelt, ha nem volt tapasztalatod pályakezdős melóhoz akkor lenéztek, nincs jogsid? Nem kellesz.


Ekkor elmentem, nyelvvizsgáztam a melókeresés közben (B már megvolt), jogsit csináltam. Fejlődni kell gyerekek, ez van. Akkor az volt a baj hogy a "Hurkatöltő Gmbh" által gyártott turbókolbásztöltő gépet nem ismertem, amiből egy van az országban. Meg nem elég a tapasztalat, pályakezdőként kell 1-2(!!) év stb. Meglepődtem rajta, kiderült van mérnökhiány, csak tapasztalt mérnökökből. Kezdőként kedvükre válogathattak, én meg mentem az érettségi öltönyömben leégve buszra kölcsönkérve.


Végre felvettek egy junior pozícióra, szakmunkás bérért kb. 5 év után váltottam. Rengeteg munka volt eljutni ide, de most több mint a dupláját keresem mint mikor eljöttem, fele annyi munkával (nagy multi, középvezetői állás), simán megvan az 400 eFt nettóban, laza az egész meló. Jó mi?


Haverom aki kiment dolgozni, nem a szakmában, 400 ezerrel kezdett. Most minőségbiztosításban dolgozik, kb betanított munka, 900 eFt a bére. SOKKAL előrébb van mint én most.5 év alatt ott tart ahol én fogok 5 év múlva. A lakhatáson kívül kb minden ugyan annyiba kerül neki mint itthon. Évente 2 alkalommal Thaiföldre utaznak, és egyéb egzotikus helyekre. Én nem voltam sehol.


Erősen gondolkodom azon hogy még ezek után is kimegyek. Mérnökként nem egyszerű, jelenlegi munkámhoz kellene a helyi képesítések közül több is ami országspecifikus, itthon nem tudom megszerezni. A 0-ról kéne indulni, lehet nem is mérnökként a területemen, hanem mint "szakmunkatárs" magyarra fordítva, mint egy technikus kb. ~600 eFt lenne a bérem kezdőnek. A legtöbb amit itthon ajánlottak 550 eFt volt. Kint ez technikusi fizetés.


Nem biztos hogy buta aki elmegy, itthon is lehet sokat keresni, kint is. Mindenhol keményen kell dolgozni az a közös. Én azt látom annyi a különbség, hogy rövid távon (5-10 év) sokkal előrrébb lehet kerülni alacsony beosztásban kint, mint itthon. Hosszú távon meg... azt meg kell élni :)

2018. nov. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
11%

Az egyik családtagom kiment Londonba diplomásként, hogy ő majd hülyére keresi magát, hiszen jól beszélt angolul is.

Azután amikor kiderült, hogy az ígért szállás helyett csupán egy sorházi pici lakásba vannak 12-en bezsúfolva úgy, hogy sort kellett állni a wc-nél és aki nem bírta, az kiment dolgát végezni a hátsó udvarba. Persze ott is már rendesen "alá volt aknázva" a terület évek óta.

Egy hétig bírta, azután hazajött.


Ilyenek dolgokról nem nagyon tesznek említést a kintiek, csak a "mesés fizetésekről" hadoválnak.

2018. nov. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
37%
Nem kell tévedésekbe esni, ők is sokáig a "migráns gettóban" éltek 4-5 ember egy lakásban. Minden kezdet nehéz, senki sem várta őket tárt karokkal, tiszta világos olcsó kiadó szobákkal. Tömbház, törökök románok arabok afrikaiak között, és nem a civilizált fajtából. Mint mondtam ott is dolgozni kell, sokat, keményen, és lesz foganatja. Haverod hazajön 1 hét után, ők öt éve élnek kint, 3 éve saját otthonban. Kitartás és áldozatok nélkül ott se leszel senki. Itt sem.
2018. nov. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
49%

Azért, mert külföldön sima melósként 2-3-szor, esetleg 4-szer annyit lehet keresni, mint itthon (nem vezető beosztású) mérnökként.

Az, hogy felvesznek egy multis gyakornoki programba, onnan teljes állásba, még nem jelenti azt, hogy jól is fogsz keresni (sőt...).

2018. nov. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

6-os.

Ha az ismerősöd ilyen hülye volt ígérgetésre kiment Londonba és bepalizták akkor ne csodálkozzon az ismid. Attól még nem kell általánosítanod. Sokkal többen vannak akiknek bejött.

2018. nov. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%
Azt hiszem, az egészség- és orvostudomány területén dolgozó diplomások nevében mondhatom, hogy mi azért megyünk ki külföldre, mert nem esik jól, hogy minimum 3-6 év kemény tanulás után, napi 8-12 óra munka +ügyelet mellett ugyanannyit vagy kevesebbet keresünk, mint egy pénztáros diákmunkás 8 órában. Na meg mert azt is nehéz nézni és hallgatni, hogy a kórházaknak nincs elég pénze a betegek normális ellátására, a páciensek meg valamiért azt hiszik, hogy ez a szakdolgozók hibája. :)
2018. nov. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!