Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Diplomások miért mennek...

Diplomások miért mennek külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés

Amikor átlagosan ők dupláját keresik egy érettségizett vagy szakmunkás végzettségű embernek. Legalábbis ha multicégnek dolgoznak.


Három olyan ismerősöm is van akik gépészmérnökként végeztek egyikük a BME-n, de sosem dolgoztak benne hanem Londonba mentek árufeltöltőnek meg takarítónak stb.


Nekem ez megdöbbentő!


Más szakmában vagyok de tudom hogy műszaki területen a multicégeknek rengeteg gyakornoki programja van amiből később munka is lehet.


Vagy azokra csak zseniket vesznek fel és önmagában egy diploma kevés? Azért ha eljut odáig hogy megszerez egy olyan diplomát az feltételez egy bizonyos szintű tudást.


Vagy egyszerűen csak személyes butaságról van szó hogy nem jártak utána a dolognak és nem tudják mik a lehetőségeik?



2018. nov. 15. 10:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

mert csak papírjuk van

de tudásuk az nincs

2018. nov. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
63%
Épületgépész mérnökként külföldön dolgozok a diplomámnak mefelelő munkát. Kétszer kb 2-3 szoros reálbér mellet.
2018. nov. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
58%

" Kétszer kb 2-3 szoros reálbér mellet."

mérnök úr

átfogalmazná úgy hogy egy kevésbé iskolázott is értse

2018. nov. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Kb 2-3 szoros reálbér mellet.
2018. nov. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!