Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért próbálnak egyes emberekn...

Miért próbálnak egyes embereknek segítséget kikekényszeríteni másokból?

Figyelt kérdés
A napokban volt egy ilyen esetem egy baráti házaspárral ahova eljarok segíteni házimunkában. Nemrég lett a masodik kisgyerek és amikor pár hónapja elkezdtem hozzájuk járni leszögeztem, hogy gyermek vigyázást nem fogok vállalni.Próbáltak mindketten célozgatni,finoman manipulálni hogy kellene segítség a gyerek vigyázásban is.Határozottan megmondtam nagy felelősség nem vállalom.Meg ezt nem is szívesen csinálom.A férj tovább erősködött és látszott nagyon nem tetszik neki,hogy ellentmondtam.A felesege mondta végül hagyjon,mert tényleg nem ebben állapodtunk meg anno és megérti ha nem vállalom. Van segítségük a nagyszülők részéről ha nem is pont mindennap de szinte mindennap elviszik a nagyobb gyereket elég hosszú időre.De a nőnek egész nap kellene a segítség mikor megjön a gyerek a nagyszülőktől elvárna hogy más vigyazzon rá és ez nem csak a masodik gyerek óta van így.

2018. nov. 15. 21:28
 1/8 A kérdező kommentje:
Másodszor irom ki.Kikivankozik belőlem most valójában az érdekelne amit kérdésként feltettem miért jó másoknak segítséget kikényszeríteni, manipulálni másokat?Voltam többször ilyen helyzetben most ez a pelda jutott eszembe,mert nem régen történt.
2018. nov. 15. 21:59
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Azt azért nem ártana tisztázni, hogy "ahova eljarok segíteni házimunkában", ott kapsz-e érte valami ellentételezést, ellenszolgáltatást. Mert ha igen, mondjuk kapsz valami fizetséget, akkor érthetően gondolhatják, hogy más területen is vállalsz munkát. Ha azonban semmi fizetséget nem kapsz, akkor meg az ingyért miért ne lehetne megpróbálkozni még mással is.
2018. nov. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, kapok érte de elég baráti az ár.Meg rögtön az elején megmondtam,hogy gyerekvigyázást nem vállalok.Nem vagyok az a típus.
2018. nov. 15. 22:56
 4/8 anonim ***** válasza:
19%

Gondolom azert mert szuksege lenne a segitsegre! Nyilvan a kikenyszerito felnek is akkora az empatiaja mint neked. Ha nem tudod elkepzelni mit gondolhat vagy miert akarja, hogy segits, akkor mi alapjan varod el, hogy teged is megertsenek????

Mondd, hogy nem vallalod a felelosseget es nem vigyazol ra! Minek hagyod hogy kenyszeritsenek. Azt lehet ezzel kergetni, aki hagyja. Eltudom kepzelni, van egy ismerosom akit megkernenek ilyesmire az tudba ugy valaszolni, hogy ne kerdezzek meg tole ujra.

Lehet bizonytalankodtal az elejen es nem voltal teljesen elutasito, vagy dacoskodva... annyira sokminden fugg egy ember fellepesetol - ettol fuggoen er el az eletben dolgokat.

2018. nov. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen,bizonytalankodtam nem voltam először teljesen határozott,bár az arcomra lehetett írva mit gondolok,utána finomitottam a dolgot.

Ami az empátiát illeti az illető személy is eléggé átsiklott felette amikor nekem voltak gondjaim.Mondtam nekik azelőtt hetente néhányszor tudok segíteni, de nem egész nap meg azt is mondtam akkor miben tudok segítségükre lenni.Az ok amiért kérik,hogy a feleség pihenjen, és a férj úr tudjon otthon dolgozni,de amikor anyóst odarendeli,hogy vigye el a gyereket minden mást csinál csak nem azt a munkát.Utána meg háborog,ha viszik vissza a gyereket, hogy épp akkor kezdené a munkát...Volt rá 7oraja hogy megtegye az asszonynak a pihenésre is volt annyi ideje.Van akinek ennyi segítsége sincs. Ha egyszer bevállalom utána természetesnek vennék, hogy mindig megcsinálom azt is,így is ott voltam 7orat főztem, vasaltam, takaritottam utána meg még célozgattak maradjak a gyerekre vigyázni meg direktbe megkértek,hogy másnap meg szombaton kellene ra vigyázni. Akkor mondtam ezt nem vállalom el.

2018. nov. 16. 08:01
 6/8 anonim ***** válasza:
#3 kényszerítéssel semmire nem lehet menni!
2018. dec. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A kényszerítés csak ellenszenvet szül.Az a helyzet, hogy elveszítettem bennük a bizalmamat.Ha valamiben engedékeny lennék utána a nyakamba varrnának más dolgokat is.
2018. dec. 6. 22:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Aki valakit valamire kényszeríteni akar, azt szét kell ütni.
2019. márc. 29. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!