Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyire kihalva az...

Miért van ennyire kihalva az internetes beszélgetés?

Figyelt kérdés

Mostanában facebookon csoportokban, illetve különböző beszélgető oldalakon szoktam ténferegni abban a reményében, hogy ismerek meg új embereket, találok barátokat.

De sajnos a legtöbb alkalommal csalódok.

A kisebbik gond, hogy nagy részük nem tud helyesen írni (itt nem csak az ékezetek, írásjelek hiányára gondolok, hanem többek közt a "ly" és "j" betűk helytelen használatára is) de ezt még elnézi az ember, ha alapvetően értelmes a beszélgetőpartner.

A nagyobbik az, hogy kis túlzással szinte binárisan válaszolnak az emberek. Persze az "igen", "nem" válaszok kibővülnek az "aha", "az jó", "oké" szavakkal, de elég nehéz így kialakítani egy beszélgetést. Hiába próbálok közvetlen lenni, vagy az esetleges szűkös válaszok alapján generálni a témát, próbálok alkalmazkodni a másikhoz, de egész egyszerűen mindig így járok.


Élőben sokkal kevesebbet beszélek idegenekkel mint interneten, de előfordul és az esetek többségében legyen az akár egy szaktárs, akár egy random ember a buszon vagy a vonaton, sikerül tartalmasan beszélgetni.



2018. nov. 16. 18:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés bennem is sokszor megfogalmazódott már. Alkalmanként én is felkeresek ilyen oldalakat, azzal a reménnyel, hogy találok valakit akivel spontán el lehet beszélgetni, jobb esetben barátságot kialakítani. Ezek a próbálkozások 90%-ban kudarcot vallanak a perverzek, a kényszeres partnerkeresők és a butácska emberek miatt. A maradék 10% viszont olyan beszélgetéseket takar, amik miatt szívesen újból próbálkozik az ember ( amíg a többség el nem ijeszti ettől). A szűkszavú esetekről pedig azt gondolom, hogy akkor olyan embereket fogsz ki, akik igazából nem is vágynak az eszmecserére, csak unatkoznak/ki vannak égve.
2018. nov. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek több oka van.


Most az ilyen "élőben kell beszélgetni" szintű ökörségekre inkább nem is reagálnék.


30 éves vagyok, 8-10 éve elég sokat jártam chat.hura. Akkor még több ezren jártak fel, 90%-uk idióta volt, de kb. 10 emberrel találkoztam onnan élőben, van, akivel azóta is összefutunk időnként.


Manapság jó, ha 2-300-an feljárnak, szinte csak kötekedő idióták, prolik. Akiket onnan ismertem meg, vagy külföldre költöztek, és onnan már nem járnak fel, vagy csak leszoktak a chatről.

Ergo a chatoldalak felejtősek.


Az egyik válaszoló asszem, írt vmi olyat, h ma már más oldalakra járnak az emberek, ahol nincsenek hozzászokva ahhoz, h komolyabban beszélgessenek- ebben van igazság.


A legtöbb ember ma már feldob egy képet instára, vagy facebookon heherészik az ismerőseivel, és ennyi.


"akár egy random ember a buszon vagy a vonaton, sikerül tartalmasan beszélgetni"


na jó, de élőben már csak udvariasságból is sokszor elbeszélgetnek az emberek felszínes dolgokról, az interneten meg arc nélkül nem erőltetik meg magukat.


egyébként nem tudom, mit vársz:


-az emberek többsége élőben is képtelen normálisan beszélgetni, mert nem gondolkodik, nem érdekli semmi, nincs témája

-nőkkel interneten azért nem lehet, mert el vannak kényeztetve: percenként rájuk ír "hejesspasy", minek erőltetnék magukat?

-férfiakkal azért nem lehet, mert csak nőkkel akarnak, és akkor elérkeztünk a legnagyobb problémához: tulajdonképpen senki sem beszélgetni, barátkozni akar (még ha ellenkezőjét állítják is), csak flörtölni vagy d_gni


az a vicc, h net elvileg alkalmas lenne tökéletesen arra, h megmutasd magad és h hasonló érdeklődésű emberekkel megismerkedj, vagy mondjuk utazáshoz, kiránduláshoz találj társakat, de a gyakorlatban ez egyáltalán nem működik.

2018. nov. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

„Ha nem vágynak idegenekkel való társalgásra, akkor miért vannak fent, direkt erre a célra fenntartott oldalakon?”


egy csomó ember maga sem tudja, miért van fent ilyen oldalakon, mert h nem beszélgetni, az tuti, sőt megsértődnek, ha hozzájuk szólsz. miért annak mi értelme, h vki van fent egy cseten, h nem hajlandó privizni? :D

sok férfi csak a nem létező műveltségét akarja megcsillogtatni, sok nő meg önbizalomnövelőnek használja, és élvezni, h a sok Kanos Jani bókol neki.,


„Annak aki nem az internet és a modern technológia korában született, valóban normálisnak, természetesnek tűnhet, ha személyesen jobban kialakulnak emberi kapcsolatok”


Nem, inkább aki buta a témához, az fikázza a netes ismerkedést, hadd ne soroljam, h milyen érdekes emberekkel ismerkedtem meg neten.

2018. nov. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!