Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Élnél a jelenben?

Élnél a jelenben?

Figyelt kérdés

Sokan tartalmas és boldog életre vágynak, ez a vágy pedig nagyon nagyon közel van. Amikor egész nap egy dolog foglalkoztat könnyen hihetem azt, hogy az egész napom erről szólt. Ez nem igaz és nem csak, hogy nem igaz, de tartalmatlan is. Amíg a gondolataimmal foglalkozok azzal a szűk kis térrel, addig nem látok mást semmiben csak a gondolataim. Ha nem az időn gondolkodom, hogy mi volt vagy mi lesz, akkor a jelen pillanatra figyelek, de ez nem zárja ki, hogy legyenek céljaim és elveim. A jelent figyelve a mostban, nem zavarnak be gondolatok és a megélt, elraktározott tartalmak jóval bőségesebbek mert egy napot akár 40-50 órányi jó élménynek is megélhetek. Ennyivel több tartalmat tudok felfogni a jelenre figyelve, mint az időben gondolkodva. Tanulás közben, harcművészet közben, stb ennyivel rugalmasabbá és tágabbá tehető a felfogás és az emlékezés.


Szerinted megéri a jelenben élni?



2018. nov. 18. 10:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Alapból a nagy semmit nem gond, ha nem éled meg, hanem helyette a gondolataidba merülsz. Van aki ilyen természet, hogy mindig elvan magában. Én is ilyen vagyok - most voltam szabin és túra alatt végigerengtem. :)
2018. nov. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
(végig merengtem)
2018. nov. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A 9 órányi nagyon monoton, változatosságot alig tartogató, kreativitást 1%-ban igénylő, koncentrálást rettentő durván megkívánó munka mellett, ahol a velem egy szobában ülő munkatárs néha terrorizál, elég nehéz nem agyalni jobbra-balra.


Otthon meg házimunka, tanulás és gyakorlás (fásultan, mint egy robot, mert az eddigi erőfeszítéseim se hoztak eredményt), pick döglés, majd ha beállítom az ébresztő: a jelzés megszólalásáig 6 óra 50 perc van hátra. Mire elalszom (meg amennyiszer megébredek) jó ez 6 órának is.



Szóval ja.



Amúgy én is agyalós-merengős vagyok, és ha ne ajd' Isten tényleg kerülök még jobb élethelyzetbe is, akkor is szeretnék majd nosztalgiázni is, álmodozni is, tervezgetni is (mondjuk ez utóbbit jelenleg nem teszem a reményvesztettség miatt).

2018. nov. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez nem egy vagy ez vagy az választás hanem szabadon változtatható. Merenghetsz is ha akarsz
2018. nov. 18. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!