Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek egy embernek...

Szerintetek egy embernek lehet ettől bármi baja?

Figyelt kérdés
hogyha gyerekkorában horrorfilmeket néznek vele egy szobában,és neki is "muszáj" néznie,akkor is,ha fél tőle és ő nem szereti?(rólam van szó,10 éves korom előtt is néztek velem egy szobában durva horrorfilmeket is,de a kevésbé durváktól is a mai napig rosszul vagyok és félek)Lehet emiatt volt mindig szociális fóbiám,félelmem emberek között?vagy emiatt félek most is az elhagyatott helyektől,a falvaktól?(most faluban lakom,és ijesztőnek találom,most 22 vagyok)vagy a horrorfilmeknek/thrillereknek semmi köze az érzelmeimhez?(mikor 14-15 lettem,már nem néztek annyit és nem is voltunk annyit egy szobában ,és onnantól magamtól próbáltam elkerülni ezeket a filmket/soorzatokat)Szerintetek azoktól vagyok nagyon érzékeny ember?Gyenge idegzetű stb.?Gyakran félek még most sötétben egyedül,szobában aludni egyedül meg ilyenek)ez most csak úgy eszembe jutott......

2018. nov. 21. 16:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, ez is benne lehet a pakliban. Szinte minden hatással lehet egy gyerekre a jövőre nézve is.
2018. nov. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
persze mást is néztünk együtt a családdal,de sok ilyen műfajút is sajnos :S nekem még az Odaát című sorozat néhány része is baromi ijesztő volt,amikor azt nézték a szobában emlékszem,attól is féltem(az első 1-2 évad elég ijesztő)azt gondolták,hogy én csak a gyilkosoktól félek,de a szörnyekről tudom,hogy nem léteznek,de igazából azoktól is féltem,csak mertem mondani,mert hogy ciki xD.....amúgy lány vagyok.Mit gondoltok erről a témáról?
2018. nov. 21. 16:41
 3/7 A kérdező kommentje:
#1 Valóban?Úha,akkor az kellemetlen.Akkor biztos a mamámnak volt igaza,aki kiskoromban mindig mondta anyámnak,hogy ne nézzenek már velem együtt ilyen filmeket.Akkoriban nem vettem olyan komolyan,de szerintem igaza volt.Kösz a választ.
2018. nov. 21. 16:43
 4/7 anonim ***** válasza:

Igazából, talán az is beleszámít, hogy hogy kapod gyerekkorodban a horrort. Mert én pattogatott kukoricával, röhögve néztem már ovis koromban, mert apámmal elnevetgéltünk rajta. A húgom viszont random látott félelmetes jeleneteket neten, és azóta szörnyen félős. Szóval szerintem van hatása a horror filmeknek azért az emberre.

Viszont nem feltétlenül csak ezek miatt vagy érzékeny ember, lehet, hogy kiskorodban is már nagyon az voltál, és jobban hatottak rád a jelenetek. Lehet benne összefüggés.

2018. nov. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az egyik ismerősöm a sok horror miatt már csak úgy tud elaludni ha nyakig be van takarózva, persze nyáron is ilyen kínok közt alszik mert mindig retteg hogy "valami" megérinti pl a lábát.

Szerintem menj el pszichológushoz vagy próbálj egy "okosabb" emberrel beszélni. :)

2018. nov. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Én is hasonlóan alszom,mint az ismerősöd,vagyis nem,mert én a fejemre is rárakom a takarót,mindenemre xD
2018. nov. 21. 17:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Velem is együtt filmeztek tesómék, mikor kicsi voltam, pl. emlékszem, egyszer kb 5 éves koromban néztek egy filmet, amiben két pasi beszökött egy hullaházba és nem akartak lebukni, ezért elbújtak és az egyikük bemászott egy nő holtteste mellé és ráizgult, mert hatalmas mellei voltak és elkezdte szopogatni..Én közben ott ültem melletük és játszottam.

De szintén ilyen kisebbként láttam pl. a az Átkot, vagy a Kört, meg még egy csomó más horrorfilmet is. Már felnőttem és imádom a horrorfilmeket, valamint nem lettem nekrofil se..

Mellesleg a szociális fóbiának nem tudom, mi köze van ehhez, ennyi erővel nekem meg azért rossz a szemem, mert az oviban világos színűre volt festve a fal 😧

2018. nov. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!